OPET JA LIKVOR
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: OPET JA LIKVOR

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano OPET JA LIKVOR

Dr. nadam se da ste me prepoznali.Ranije sam vam objasnila ceo moj slucaj.Izasla sam iz bolnice i nedelju dana mi je zaista bilo dobro.Evo sada se opet lose osecam simptomi isti a svi rezultati(krv,likvor)u redu.Pijem Ksalol 0,25mg 3x1 to su mi dali u bolnici.Mozete li me posavetovati sta dalje da radim.Krajem ovog meseca idem na kontrolu kod neurohirurga,ali su mi u bolnici u kojoj sam bila rekli da mi cista ne pravi nikakav pritisak na ostale delove.Jedino sto nemam glavobolje,ali mi se sa leve strane(uvo,lice i pola glave) javlja kao neki pritisak,sto mi smeta.Izvinite sto vas gnjavim,ali volela bih da cujem vas savet.HVALA

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

ajde budi dobra pa mi ukratko opisi sta ti se ranije desavalo na forumu sam odnedavno

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: OPET JA LIKVOR

Citat Original postavio vesna pet
    Dr. nadam se da ste me prepoznali.Ranije sam vam objasnila ceo moj slucaj.Izasla sam iz bolnice i nedelju dana mi je zaista bilo dobro.Evo sada se opet lose osecam simptomi isti a svi rezultati(krv,likvor)u redu.Pijem Ksalol 0,25mg 3x1 to su mi dali u bolnici.Mozete li me posavetovati sta dalje da radim.Krajem ovog meseca idem na kontrolu kod neurohirurga,ali su mi u bolnici u kojoj sam bila rekli da mi cista ne pravi nikakav pritisak na ostale delove.Jedino sto nemam glavobolje,ali mi se sa leve strane(uvo,lice i pola glave) javlja kao neki pritisak,sto mi smeta.Izvinite sto vas gnjavim,ali volela bih da cujem vas savet.HVALA
    Pa ne mogu mnogo da vam kazem , ako ispitivanja nisu pokazala neku patologiju tesko da se mozemo u tom slucaju uhvatiti za nesto organsko.
    Vrlo je mala verovatnoca da cista pravi simptome koje navodite.
    Neurohirug ce videti da li je potrebna intervencija ali sumnjam u to da jeste.
    Probajte da se opustite i da preterano ne razmisljate na tu temu, da me pogresno ne shvatite, bili ste u vrhunskoj ustanovi iz koje retko ko da je izasao a da mu nije otkriven uzrok bolesti.Neurologija je jedina grana medicine u kojoj 2+2 su uvek 4, vrlo je precizna.
    Kao sto rekoh, probajte da se opustite , kontrola ce ubrzo...ako vam je bilo posle izlaska iz bolnice ok, nema razloga da vam sad bude lose.
    Stres cini cuda.
    Pozdrav!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: OPET JA LIKVOR

Citat Original postavio dr
    Citat Original postavio vesna pet
    Pa ne mogu mnogo da vam kazem , ako ispitivanja nisu pokazala neku patologiju tesko da se mozemo u tom slucaju uhvatiti za nesto organsko.
    Vrlo je mala verovatnoca da cista pravi simptome koje navodite.
    Neurohirug ce videti da li je potrebna intervencija ali sumnjam u to da jeste.
    Probajte da se opustite i da preterano ne razmisljate na tu temu, da me pogresno ne shvatite, bili ste u vrhunskoj ustanovi iz koje retko ko da je izasao a da mu nije otkriven uzrok bolesti.Neurologija je jedina grana medicine u kojoj 2+2 su uvek 4, vrlo je precizna.
    Kao sto rekoh, probajte da se opustite , kontrola ce ubrzo...ako vam je bilo posle izlaska iz bolnice ok, nema razloga da vam sad bude lose.
    Stres cini cuda.
    Pozdrav!
    Tako su mi rekli i u bolnici.Da je kod mene u pitanju preosetljivost,da bi trebala mnogo manje da sve primam k srcu,da se opustim i ne nerviram.I da sam pod stresom.Ma bicu ja dobro,moram.Hvala vam jos jednom.Pozdrav

Primećen član
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano nisam citala sta je pre bilo o ovoj temi...

ali,obavezno treba otici kod neurohirurga jer ako postoji cista u mozgu,ma iz kog ona razloga nastala(opstrukcijom puta za protok likvora ili preteranom produkcijom istog),jako je vazno,ukoliko se dodje do zakljucka da je operacija neophodna,uraditi istu tj ugraditi shunt i sistem za drenazu,jer povecanjem pritiska u mozgu ostecuje se isti,a kao sto znamo mozdane celije nemaju moc regeneracije...
    kako je u pitanju odrasla osoba,samim tim,je sve ovo jos izrazenije...

jos jednom kazem da nisam bas upucena u pricu,tako da mi ne zamerite ako sam donela pogresene zakljucke...

puno poz i sretno

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: nisam citala sta je pre bilo o ovoj temi...

Citat Original postavio wet look
    ali,obavezno treba otici kod neurohirurga jer ako postoji cista u mozgu,ma iz kog ona razloga nastala(opstrukcijom puta za protok likvora ili preteranom produkcijom istog),jako je vazno,ukoliko se dodje do zakljucka da je operacija neophodna,uraditi istu tj ugraditi shunt i sistem za drenazu,jer povecanjem pritiska u mozgu ostecuje se isti,a kao sto znamo mozdane celije nemaju moc regeneracije...
    kako je u pitanju odrasla osoba,samim tim,je sve ovo jos izrazenije...

jos jednom kazem da nisam bas upucena u pricu,tako da mi ne zamerite ako sam donela pogresene zakljucke...

puno poz i sretno
    Jeste li i vi doktorka?Koja je vasa specijalnost?Ispricacu vam sutra moju pricu posto sam sad zauzeta .Hvala vam sto ste se javili i veliki pozdrav.

Slične teme

1. Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 26.07.2013., 00:55
  2. opet, opet i opet Charli Braun...
    Autor crow u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.10.2007., 23:10
  3. LIKVOR
    Autor vesna pet u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.05.2004., 08:52
  4. LIKVOR