Borilacki sportovi
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Borilacki sportovi

Primećen član
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Borilacki sportovi

Hocu da treniram neki borailacki sport jer ih obozavam. Samo, pojma nemam koje su razlike izmedju karatea, kung fu-a, aikida...? Ako bi neko mogao ukratko to da mi objasni i usput da me posavetuje sta bi bilo najbolje da odaberem, bicu mu zahvalna. :wink:

Maitre des Armes
    Guest

Podrazumevano

Pogledaj temu "zapadno borenje ili istocnjacke borilacke vestine"

Početnik
    Učlanjen
    10.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Mudrice:
    Zavisi da li hoces da naucis da se odbranis, da se takmicis, da se rekreiras, da malo smrsas, da se zamlacujes kvazi-filozofijom (ili kvazi religijom)...
    Kazi sta te interesuje.
    Takodje zavisi koliko imas godina. Ja na primer ne primam decu u klub.

Obećava
    Učlanjen
    18.12.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Hmm pa tesko da je to bas tako prosto.
    U svakoj BV ces moci da naucis da se branis (polako, nisam napisao odbranis posto to neces moci ni pomocu bilo koje, posto to nema previse veze ni cime se bavis pa cak ni sa stepenom kojim je neko ovladao konkretnom vestinom), da se rekreiras mozes baveci se bas svakom, da se takmicis opet mozes u svakoj ako to takmicenje shvatis u malo sirem smislu (OK na Olimpijadi bas i ne mozes da se takmicis u svakom sportu :wink: ), da malo (ili mnogo) smrsas mozes baveci se bilo kojom (mada, ja bih licno u tom konkretnom slucaju zaobisao Sumo) a kvazi-filozofijom ces se baviti u apsolutno svakoj borilackoj vestini.........
    Znaci pogledaj malo treninge, vidi sta ti se svidja, nadji sta ti odgovara i onda to vezbaj i nemoj das e plasis da jednog dana kada ti dosadi jedna predjes na neku drugu .

Aktivan član
    Učlanjen
    15.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio Skeptik
    Znaci pogledaj malo treninge, vidi sta ti se svidja, nadji sta ti odgovara i onda to vezbaj i nemoj das e plasis da jednog dana kada ti dosadi jedna predjes na neku drugu .
    Pravi savet za pocetnika. Pogotovo nemoj da dozvolis da te madjijaju kvazimajstori.

hitman
    Guest

Podrazumevano za mudricu

SLUSAJ MUDRICE AKO HOCES DA SE BAVIS LEPIM I JAKIM SPORTOM BAVI SE KARATEOM !ON CE TE NAUCITI MNOGO STO STA NE SAMO DA SE PICKAS NEGO I DA RAZMISLJAS U ZIVOTU MOZDA MALO GLUPO ZVUCI ALI JE TAKO,PAZI JA SE BAVIM KARATEOM VEC PUNIH 12 GOD I JOS MI NIJE DOSADIJO,ZAHVALJUJUCI NJEMU JA SAM PROSAO POLA SVETA I UPOZNO BRDO LJUDI ZA KOJE NEBI NIKADA SANJAO!TAKO DA NECES SE ZAJ... AKO UPISES KARATE 1HITMEN

Obećava
    Učlanjen
    23.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: za mudricu

Citat Original postavio hitman
    SLUSAJ MUDRICE AKO HOCES DA SE BAVIS LEPIM I JAKIM SPORTOM BAVI SE KARATEOM !ON CE TE NAUCITI MNOGO STO STA NE SAMO DA SE * NEGO I DA RAZMISLJAS U ZIVOTU MOZDA MALO GLUPO ZVUCI ALI JE TAKO,PAZI JA SE BAVIM KARATEOM VEC PUNIH 12 GOD I JOS MI NIJE DOSADIJO,ZAHVALJUJUCI NJEMU JA SAM PROSAO POLA SVETA I UPOZNO BRDO LJUDI ZA KOJE NEBI NIKADA SANJAO!TAKO DA NECES SE ZAJ... AKO UPISES KARATE 1HITMEN
    steta, prosao si pola sveta a nisi naucio da ne pises CAPS LOCK-om i da koristis tacke, zareze i slicno...

Kendo
    Guest

Podrazumevano Kendo

Kendo ...........
    www.kendo.co.sr

Aktivan član gnjec (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

btw...napravite razliku izmedu borilacke vestine i borilackog sporta

milutinka
    Guest

Podrazumevano karate

Citat Original postavio Maitre des Armes

razlika izmedju karatea i ostalih sportova,je to da tu ima udaraca i rukama i nogama....Moze se koristiti i u odbrani i u napadu.Medjutim to je sport gde nema kontakta,tj.blag kontakt.Nije ko boks gde se sve svodi kako nekoga "zavaliti".
    U karateu jaku ulogu ima i brzina i tehnika.E,to je to....odprilike...Nadam se da vam je sad malo jasnije.

Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Re: karate

Citat Original postavio milutinka
    Citat Original postavio Maitre des Armes

razlika izmedju karatea i ostalih sportova,je to da tu ima udaraca i rukama i nogama....Moze se koristiti i u odbrani i u napadu.Medjutim to je sport gde nema kontakta,tj.blag kontakt.Nije ko boks gde se sve svodi kako nekoga "zavaliti".
    U karateu jaku ulogu ima i brzina i tehnika.E,to je to....odprilike...Nadam se da vam je sad malo jasnije.
    ...oprosti kako mozes da pricas tako o boksu a ne treniras ga? Karate pod 1. ima izuzetno slabu rucnu tehniku...i pod 2 suvise je krut...eto ja ovoliko o karateu kad smo vec poceli da pljujemo vestine...

...a btw znam sta je karate trenirao sam nesto kratko...

Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Citat Original postavio Skeptik
    Hmm pa tesko da je to bas tako prosto.
    U svakoj BV ces moci da naucis da se branis (polako, nisam napisao odbranis posto to neces moci ni pomocu bilo koje, posto to nema previse veze ni cime se bavis pa cak ni sa stepenom kojim je neko ovladao konkretnom vestinom), da se rekreiras mozes baveci se bas svakom, da se takmicis opet mozes u svakoj ako to takmicenje shvatis u malo sirem smislu (OK na Olimpijadi bas i ne mozes da se takmicis u svakom sportu :wink: ), da malo (ili mnogo) smrsas mozes baveci se bilo kojom (mada, ja bih licno u tom konkretnom slucaju zaobisao Sumo) a kvazi-filozofijom ces se baviti u apsolutno svakoj borilackoj vestini.........
    ...mada ovo je jedini pametan post ovde a da nije reklama

Guest

Podrazumevano Re: karate

Zasto ljudi imaju takve predrasude o boksu?Ocigledno je da si gledala samo profi boks a da amaterski nikad nisi pogledala.Boks je upravo privlacan zbog svoje grubosti i cinjenice da ako se napravi i najmanja greska mozes biti kaznjen i ta cinjenica navodi coveka da razmislja unapred i to da cini velikom brzinom.Zna se i to da su boks i kik boks jako dobri za rekreativce(u toku jednog treninga gubi se i do 2 kile)jer za ove sportove je potrebna velika kolicina kondicija i svih vrsta snage.

Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

da decko opet pametno prica Wink

..pa pazi karatisti to pricaju...a posto najvise ima shotokan karatista a oni ne znaju sta je kontatk to pricaju sa razlogom posto ga se plase..pa je lakse da pricaju da je box nasilan sport..a karate pacifisticki...drz da ga nabijem

Elita Profimare (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Citat Original postavio gnjec
    da decko opet pametno prica Wink

..pa pazi karatisti to pricaju...a posto najvise ima shotokan karatista a oni ne znaju sta je kontatk to pricaju sa razlogom posto ga se plase..pa je lakse da pricaju da je box nasilan sport..a karate pacifisticki...drz da ga nabijem
    He... Ja sam napustio shotokan karate bas zbog toga sto nema kontakta pa mi se smucilo da mlatim u prazno

Početnik
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano judo

Ako hoces da treniras najbolje je JUDO.Ja treniram i bolji je od svih zato sto naucis bacanje i padanje i mnogo se ojaca.

Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

..ajde ovako...ako hoces da postanes borac ne smes da se zaustavis na jednoj vestini..moras biti svestrana...

...ako zelis zbog sebe...onda idi na par vestina pa vidi sta ti je najbolje...

...a ove savete treniraj karate,judo,takewondo baci u kantu...jer normalno da svako hvali svoju vestinu i nije objektivan jer nije trenirao nista drugo

Hetman
    Guest

Podrazumevano

Kao prvo molim da se ne brka sa hItman.
    Kao drugo, Gnjec je u sustini sazeo celu stvar. Samo bih dodao da treba prvo sto konkjretnije odluciti sta je to sto te konkretno zanima, tj. kakav efekat zelis da postignes treningom, pa se na osnovu toga odluciti za vid sporta.
    Dakle, ako si u fazonu kondicioniranja - boks, BJJ, judo, kick-boxing (u svim vodovima), rvanje, zavisno od toga kakva te dinamika vise privlaci.
    Estetsko-kulturoloski momenat - aikido, karate, kung fu, ninjutsu.
    Samoodbrana - hm, ovde smo na osetljivom terenu jer svi ovde pomenuti pristupi pricaju da je to integralni deo njihovog treninga, ali ja bih pre rekao neka od kompinacija stvari iz prve grupe, ili ruski Sistem.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio Hetman
    Dakle, ako si u fazonu kondicioniranja - ...
    Onda trcis po neravnom terenu sa otezom opremom na ledjima... bices u kondiciji kao da si bio/bila u MBS1 sve dok ti kolena ne popuste.

Slične teme

1. Borilački sportovi
    Autor John McClane u forumu Borilačke veštine i sportovi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 16.11.2010., 13:38
  2. Borilacki sportovi i vestine
    Autor Debeli-Dorijan u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.01.2007., 11:36
  3. borilacki sportovi u bg
    Autor marko_84 u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 1