Opasnost od ambrozije

Kod mene je dvoriste, za divno cudo, ocisceno trenutno, inace dok jos nisam znala da sam alergicna na nju, bilo je ludilo od kijanja, svraba, suzenja ociju i sl. A cim je lepo vreme, otvoreni su prozori, pa "divota" ako je ambrozija pod prozorom.
 
Poslednja izmena:
moj sin je alergican na ambroziju i prosle godien je bas imao problema jer u okolini Subotice niej koseno koliko treba.....ove godine je pokrenuta akcija par nevladinih organizacija za uvodjenje opstinskih kazni za neodgovorne vlasnike zemljista koji je ne kose...divna i potrebna tema...ljudi ni ne shvataju da ambrozija moze biti opasna u velikim koncentracijama polena i za ljude koji nisu imali alergijskih problema niti su preterano skloni tome.....
 
alergična sam na sve polenove trava, drveća i korova.....pa mi je veselo od aprila do kraja septembra. ambrozija mi najviše smeta krajem jula pa do kraja septembra, tako da sam bar 1 mesec na bolovanju, jer uopšte ne izlazim iz kuće tih najgorih mesec dana.
mislim, u kraju redovno šišaju travu, korove i tako to, ali meni to svejedno smeta.....
 
Meni je pre par godina utvrdjena alergija na ambroziju jer sam shvatila da se desava nesto neubicajeno pri odlasku i nakon povratka sa mora. Kako je pocelo, zasto, ne znam. Do tada su mi utvrdjene neke druge alergije, ali se broj alergena povecao, moram priznati :eek:.
 
alergična sam na sve polenove trava, drveća i korova.....pa mi je veselo od aprila do kraja septembra. ambrozija mi najviše smeta krajem jula pa do kraja septembra, tako da sam bar 1 mesec na bolovanju, jer uopšte ne izlazim iz kuće tih najgorih mesec dana.
mislim, u kraju redovno šišaju travu, korove i tako to, ali meni to svejedno smeta.....

Na pragu smo novih, hipoalergijskih vakcina:p:p:p Prema poslednjoj evidenciji, u EU 30% osoba pati od alrgija. A vakcine, koje su u zavrsnoj fazi istrazivanja, kada prodju sve neophodne zakonske procedure, trebalo bi da se nadju na trzistu za dve, tri godine:p:p:p
 
Pusaca i kucne prasine i mozes nekako da se oslobodis ali ono sto je najgore je ambrozija i na nju je sve vise ljudi alergicno.
Zato mi se jako svidjaju akcije koje su pocele da se sprovode u trenutku kada ona pocinje da raste.I bilo bi jos bolje kada bi svako od nas imao udela u tome.
 
Pusaca i kucne prasine i mozes nekako da se oslobodis ali ono sto je najgore je ambrozija i na nju je sve vise ljudi alergicno.
Zato mi se jako svidjaju akcije koje su pocele da se sprovode u trenutku kada ona pocinje da raste.I bilo bi jos bolje kada bi svako od nas imao udela u tome.


Jos uvek je sve to nedovoljno:(...u odnosu na broj ljudi koji se svake godine muce po par meseci zbog ambrozije:sad2:
 
joj,strasno.glavobolja,peckanje i svrab u nosu,suze mi oci nenormalo,kijam,ma uzas,umor...kad ce kraj ovome:sad2:pocela sam jednom da se gusim,pa inekcije ,nisu bas sigurni da je ambrozija posto dobijem i osip..mada ne znam..sad moram da radim onaj test,pa cu videti..jel neko radio,cujem da su neke iglice ?
 
Poslednja izmena:

Back
Top