Избори у Ковину

Ramms+ein

Zainteresovan član
Poruka
374
Видим нико не отвара ову тему -

Недеља - дан ванредних избора у Ковину
03. април 2009. | 17:25

КОВИН - У Ковину ће у недељу 5. априла бити одржани ванредни избори за Скупштину општине на којима учествује девет странака, коалиција и група грађана.
Нешто више од 30 хиљада бирача на 25 бирачких места изабраће 45 одборника за нови сазив локалног парламента.

На изборима учествују Коалиција за европску општину Ковин - Борис Тадић, Покрет за препород наше општине - Сава Крстић, За домаћински Ковин (Социјалистичка партија Србије и Јединствена Србија), Мађарска коалиција - Иштван Пастор, Српска напредна странка - Томислав Николић.

За одборничка места такмиче се и Српска радикална странка - др Војислав Шешељ, Покрет социјалиста - Александар Вулин, Демократска странка Србије - Нова Србија - Народна партија - др Војислав Коштуница и Либерално демократска партија - Милан Вишњевац.

Влада Србије распустила је Скупштину општине Ковин 6. новембра прошле године и именовала привремене органе управе зато што локални парламент није у законском року усвојио нови Статут општине.

Статут није усвојен јер је тадашња владајућа коалиција, састављена од одборника Групе грађана Сава Крстић и Српске радикалне странке, изгубила већину после расцепа унутар радикала.



Ваше прогнозе? Колико нам резултати избора у овој банатској општини могу рећи о актуелној политичкој сцени и односима битних фактора? Хоће ли се поново потврдити доминација ЗЕС-овог блока у односу на опзицију и СНС у односу на остале опозиционе странке? Изнесите суд, а колико сте били у праву видећемо вечерас.
 
Плашим се да ће ЗЕС ићи близу 40%, ипак ова ГГ "За препород" има потенцијала да многима помрси конце. Такође, убеђен сам да ће напредњаци ићи преко 20% и вероватно заузети убедљиво друго место. Социјалисти, народњаци, радикали и ЛДП ће се клати за цензус, а готово сам убеђен да ће бар једна од ове чтири опције завршити испод истог.

Генерално - добар лакмус пред изборе у две београдске општине.
 
Ево нешто поузданијих информација - Излазност 49%


1) За европску општину Ковин (ДС, ЛСВ, СПО, ПУПС, Г17+).........................................24%

2) ГГ "За препород општине Ковин".............................................................................. 19%

3) Српска напредна странка.......................................................................................... 18%

4) Социјалистичка партија Србије - Јединствена Србија...................................................14%

5) Демократска странка Србије - Нова Србија - Народна партија......................................5%


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Либерално демократска партија.......................................................................................4%

Српска радикална странка...............................................................................................3%

Мађарска коалиција.........................................................................................................2% (на граници за мањинске листе)
Резултати су са преко 80% обрађених бирачких места, информација је незванична.
 
Poslednja izmena:
Вечерас су завршени поновљени локални избори у општини Ковин на којима је изашло готово 50 % бирача. Ево резултата у процентима.

ЗЕК- 24 %

Група грађана "Препород за Ковин"- 18,7 %

СНС- 16,5 %

СПС- 14,3 %

ДСС- 5,59 %

ЛДП- 3, 7%

СРС- 3,6%

Мађарска коалиција- 3 %

Вулин- 2,5%


Реално, жути имају драматичан пад. Честитам коалицији коју је предводио некадашњи члан ДСС извесни Крстић који је са ГГ одлично прошао, презадовољан сам резултатом СНС који би сигурно био бољи да није било ГГ, СПС је захваљујући Палми који је преко ТВ Палма плус одрадио кампању и грдно уложених пара дошао до фасцинантног резултата... Остале резултате анализирајте сами. Власт ће највероватније чинити ЗЕК. СПС и Мађари, јер имају за једног одборника више!
 
Вечерас су завршени поновљени локални избори у општини Ковин на којима је изашло готово 50 % бирача. Ево резултата у процентима.

ЗЕК- 24 %

Група грађана "Препород за Ковин"- 18,7 %

СНС- 16,5 %

СПС- 14,3 %

ДСС- 5,59 %

ЛДП- 3, 7%

СРС- 3,6%

Мађарска коалиција- 3 %

Вулин- 2,5%


Реално, жути имају драматичан пад. Честитам коалицији коју је предводио некадашњи члан ДСС извесни Крстић који је са ГГ одлично прошао, презадовољан сам резултатом СНС који би сигурно био бољи да није било ГГ, СПС је захваљујући Палми који је преко ТВ Палма плус одрадио кампању и грдно уложених пара дошао до фасцинантног резултата... Остале резултате анализирајте сами. Власт ће највероватније чинити ЗЕК. СПС и Мађари, јер имају за једног одборника више!

Djuka bre..sta ti je to ZEK...hajde duse ti objasni cemu se ti veselis,pa malo je falilo da vas babojebic,palma i krmak presisaju....jedino ako se ne veselis ogromom padu SRS...:think::think:
 
Poslednja izmena:
Ево нешто поузданијих информација - Излазност 49%


1) За европску општину Ковин (ДС, ЛСВ, СПО, ПУПС, Г17+).........................................24%

2) ГГ "За препород општине Ковин".............................................................................. 19%

3) Српска напредна странка.......................................................................................... 18%

4) Социјалистичка партија Србије - Јединствена Србија...................................................14%

5) Демократска странка Србије - Нова Србија - Народна партија......................................5%


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Либерално демократска партија.......................................................................................4%

Српска радикална странка...............................................................................................3%

Мађарска коалиција.........................................................................................................2% (на граници за мањинске листе)
Резултати су са преко 80% обрађених бирачких места, информација је незванична.

Одлични резултати.
ДС са прилепкама и ЛДП-ом није успео да освоји већи резултат!
Овакви резултати ће бити и у целој Војводини на наредним изборима.

Честитке СНС-у!
 
Одлични резултати.
ДС са прилепкама и ЛДП-ом није успео да освоји већи резултат!
Овакви резултати ће бити и у целој Војводини на наредним изборима.

Честитке СНС-у!
nece, u celoj Vojvodini nece neka grupa za preporod Kovina osvojiti 20 % tako da ovi rezultati nisu merodavni za neke sire prognoze .
 
Вечерас су завршени поновљени локални избори у општини Ковин на којима је изашло готово 50 % бирача. Ево резултата у процентима.

ЗЕК- 24 %

Група грађана "Препород за Ковин"- 18,7 %

СНС- 16,5 %

СПС- 14,3 %

ДСС- 5,59 %

ЛДП- 3, 7%

СРС- 3,6%

Мађарска коалиција- 3 %

Вулин- 2,5%


Реално, жути имају драматичан пад. Честитам коалицији коју је предводио некадашњи члан ДСС извесни Крстић који је са ГГ одлично прошао, презадовољан сам резултатом СНС који би сигурно био бољи да није било ГГ, СПС је захваљујући Палми који је преко ТВ Палма плус одрадио кампању и грдно уложених пара дошао до фасцинантног резултата... Остале резултате анализирајте сами. Власт ће највероватније чинити ЗЕК. СПС и Мађари, јер имају за једног одборника више!

Ово је репер за целу Војводину.
ДС ПАДА!

Драго ми је да два Војислава нема преко цензуса.
 
Видим нико не отвара ову тему -

Недеља - дан ванредних избора у Ковину
03. април 2009. | 17:25

КОВИН - У Ковину ће у недељу 5. априла бити одржани ванредни избори за Скупштину општине на којима учествује девет странака, коалиција и група грађана.
Нешто више од 30 хиљада бирача на 25 бирачких места изабраће 45 одборника за нови сазив локалног парламента.

На изборима учествују Коалиција за европску општину Ковин - Борис Тадић, Покрет за препород наше општине - Сава Крстић, За домаћински Ковин (Социјалистичка партија Србије и Јединствена Србија), Мађарска коалиција - Иштван Пастор, Српска напредна странка - Томислав Николић.

За одборничка места такмиче се и Српска радикална странка - др Војислав Шешељ, Покрет социјалиста - Александар Вулин, Демократска странка Србије - Нова Србија - Народна партија - др Војислав Коштуница и Либерално демократска партија - Милан Вишњевац.

Влада Србије распустила је Скупштину општине Ковин 6. новембра прошле године и именовала привремене органе управе зато што локални парламент није у законском року усвојио нови Статут општине.

Статут није усвојен јер је тадашња владајућа коалиција, састављена од одборника Групе грађана Сава Крстић и Српске радикалне странке, изгубила већину после расцепа унутар радикала.



Ваше прогнозе? Колико нам резултати избора у овој банатској општини могу рећи о актуелној политичкој сцени и односима битних фактора? Хоће ли се поново потврдити доминација ЗЕС-овог блока у односу на опзицију и СНС у односу на остале опозиционе странке? Изнесите суд, а колико сте били у праву видећемо вечерас.

Vulin???
Da nema neku rodbinu koji će da glasaju za njega?
A iza ovih što se predstavljaju kao GG,mora da su neki Kovinski biznismeni.
 
Мислим да жути имају највише разлога за забринутост. Ово је драматичан пад целе коалиције!

Zasto tako nisi pisao posle izbora u Veterniku...a...:think:...nego si nesto trtomudio da se niste dobro pripremili,losa kampanja..tandarabroc...izbori koji nista ne znace .niti pokazuju..ali smesan mi ovaj naslov ZEK....:hahaha::hahaha:
 
Ја нисам ни задовољан, ни незадовољан напредњачким резултатима. Знам да се радило много, знам да је локални одбор дао све од себе, но популарност локалне групе грађана и невероватне количине новца који је уложен од стране црвене коалиције (пре свега Мркоњића и Палме) довео је до оваквог распореда. Популарност СПС-а, иако није реална у потпуности, ипак забрињава.

Напредњаци су успели да униште радикале у потпуности у још једној општини, тако да је јасно како ће се овај тренд настављати. ДС је у крајње широкој коалицији и упркос готовој терминацији Мађарске коалиције и чедиста остварила ипак (парадоксално с обзиром на прво место) незадовољавајућ резултат. Народњаци појачани Мајом се задржавају на граници цензуса.

Епилог је јасан - даље мора да се ради, ради, па кад досади опет ради.
 
Ја нисам ни задовољан, ни незадовољан напредњачким резултатима. Знам да се радило много, знам да је локални одбор дао све од себе, но популарност локалне групе грађана .

Upravo to ohrabruje. To je znak da je ljudima muka od ovih postojecih stranaka posto su sve iste.
 

Back
Top