VLASI I RUMUNI IZ SRBIJE SE UJEDINILI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel' treba mi od naših para da gradimo Rumunima crkve?Ko hoće da se moli u rumunskoj crkvi neka ide u Rumuniju.Za mene je pravoslavna crkva jedna jedina a sve ostalo su politikantski feudalni lopovi koji sa crkvom nemaju veze.

Koliko ja znam u Rumuniji niko nije rekao da ovdasnji Srbi moraju doci u Srbiji da se mole niti u Madjarskoj, koliko vidim ti mora da si otcepljen od ljudske a daleko od nase evropske stvarnosti da svako ima pravo da se izrazava na svoj jezik...................mislim da najmanje 99% Srba mora da uskace u nasem vremenu u protivnom ce se smatrati jos u kameno doba za nekoliko godina:hahaha:
 
a sta fali sto ljudi zele da se mole u RPC , to im je ustavom zagarantovano pravo,a i Srbi u Rumuniji imaju ista prava i svoju crkvu gde god to pozele i gde postoji interes , bez da im neko pravi probleme , sto se ovde desava Rumunima i Vlasima .

To nije nikakav problem. Zanimljivo je da je njihov pokret za ostvarivanje prava kao manjine poceo naprasno da cveta 2000. godine. Paralela izmedju ovoga i onoga sto se desavalo po pitanju crkve u Crnoj Gori mislim da moze da ti pojasni stvari.
 
Ne lupetaj znaci onda bi trebalo da ukinu i zatvore srpske crkve u Crnog Gori , Italiji , Rumuniji ili u nekom Cikagu i Melburnu jer ko hoce da se moli u njima neka ide u Srbiju , ala ti je razmisljanje na nivou cetvrtog osnovne :roll:
Pa vidim da ne znaš kako funkcioniše crkva.:)Autokefalnost daje vaseljenska patrijaršija u Carigradu,a makedonska i crnogorska divlja crkva nisu priznate.Vernicima pravoslavne crkve su jednake sve crkve bile one u Grčkoj,Rusiji ili Rumuniji.Znači,Rumuni nemaju nikakvog osnova da traže izgradnju posebnih bogomolja pošto pripadaju istoj crkvi.
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam u Rumuniji niko nije rekao da ovdasnji Srbi moraju doci u Srbiji da se mole niti u Madjarskoj, koliko vidim ti mora da si otcepljen od ljudske a daleko od nase evropske stvarnosti da svako ima pravo da se izrazava na svoj jezik...................mislim da najmanje 99% Srba mora da uskace u nasem vremenu u protivnom ce se smatrati jos u kameno doba za nekoliko godina:hahaha:
Ti bi trebao da se preseliš u Rumuniju pošto ti smeta Srbija.:ok:
 
Koliko ja znam u Rumuniji niko nije rekao da ovdasnji Srbi moraju doci u Srbiji da se mole niti u Madjarskoj, koliko vidim ti mora da si otcepljen od ljudske a daleko od nase evropske stvarnosti da svako ima pravo da se izrazava na svoj jezik...................mislim da najmanje 99% Srba mora da uskace u nasem vremenu u protivnom ce se smatrati jos u kameno doba za nekoliko godina:hahaha:

Dobro ajd lepo kazi sta ti fali pa da se razumemo .Ko se to i gde ujedinjuje? ko im brani da se ujedine? sad je kao trend da se svi ujedinjuju,globalozacija kao, sta je problem?
 
Jel' treba mi od naših para da gradimo Rumunima crkve?Ko hoće da se moli u rumunskoj crkvi neka ide u Rumuniju.Za mene je pravoslavna crkva jedna jedina a sve ostalo su politikantski feudalni lopovi koji sa crkvom nemaju veze.

У последњих пар година у Влашка села су почели да долазе неки чудни ликови који себе називају поповима ...
У СПЦ су врло јасно подељене надлежности, и зна се ко може где службовати, па тако свештеник из једне парохије не сме вршити обреде у другој баз да се јави масном парохијану ...

Упркос свему томе, у неколико села у Тимочкој Крајини се зидају Румунске Цркве ...
Свети Синод се до сада није оглашавао, а од Министра Вера се ништа и не може очекивати ...
 
Ne lupetaj znaci onda bi trebalo da ukinu i zatvore srpske crkve u Crnog Gori , Italiji , Rumuniji ili u nekom Cikagu i Melburnu jer ko hoce da se moli u njima neka ide u Srbiju , ala ti je razmisljanje na nivou cetvrtog osnovne

Te crkve, od Cikaga i Trsta do Ciriha i Cetinja, su podizali Srbi za same sebe, sopstvenim prilozima i radom. Sto se tice pomoci i para za zidanje mesta gde su se svome Bogu molili, dobili su po pravilu jednu ogromnu tvrdu kitu od drzava u kojima su se zatekli. Izuzetak je naravno Crna Gora, koja je bila srpska drzava pod vlascu srpskih vladika.

E, tu ogromnu kitu bih ja sad da podelim sa onima koji traze da im Srbija dize hare krisna hramove i Miraseve ogranke.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top