VLASI I RUMUNI IZ SRBIJE SE UJEDINILI
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: VLASI I RUMUNI IZ SRBIJE SE UJEDINILI

Početnik
    Učlanjen
    16.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano VLASI I RUMUNI IZ SRBIJE SE UJEDINILI

Da eto jedan dobar prijatelj Srbin mi rece da Vlasi i Rumuni iz istocne Srbije se ujedinili...............pa sta ce ljudi nedaju im pravo da se mole na njihovom jeziku pitam se kad umru da li i kod boga moraju na srpskom da govore.............SALA............ali prica se da ce biti neki popis stanovnistva i da ce biti manje Srba ako tako bude onda ce svakih 15 - 20 godina biti popis i uvek manje Srba eh ovo mi je iz pouzdanih izvora od jedne babe vracare Ujedinjenje, jos to im je nedostajalo pitam se kako ce biti nama Srbima posle, evo jedne teme da nam ne eksplodira Srbija

Ističe se Dragan_srbcg (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Re: VLASI I RUMUNI IZ SRBIJE SE UJEDINILI

aj ne laprdaj tu.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

..oce li neko da banuje ovog bolesnika, ili da ga iznapushavamo?

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio junkmarko Pogledaj poruku
    Ja sam lepo dao predlog da se uvede, da nick sa manje od 100 postova, ne može da otvori temu, ali nisam nAišo na razumevanje od stane "krstinih funkcionera"...

Početnik
    Učlanjen
    16.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

verujem da si ti na slici junkmamogao bi biti cistac kod naseg Drakule..........ionako osim za one koji govore vise jezika a i uostalom nas jezik ga vec govore vise od 25 000 000 osoba na Balcanu

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Citat Original postavio sremio Pogledaj poruku
    verujem da si ti na slici junkmamogao bi biti cistac kod naseg Drakule..........ionako osim za one koji govore vise jezika a i uostalom nas jezik ga vec govore vise od 25 000 000 osoba na Balcanu
    остави се ти влаха у србији,доста нам је милогораца,македонаца,бошњ ака и осталих сецесиониста.ти си румунски провокатор

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kome ti to ?

Aktivan član Нечисто_Срце (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Да ли је постављачу теме добро? Коме то не дају да прича и моли се на свом језику???
    Láska vždy zvíťazí...

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Citat Original postavio Dragan_srbcg Pogledaj poruku
    aj ne laprdaj tu.
    Citat Original postavio junkmarko Pogledaj poruku
    Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Ja sam lepo dao predlog da se uvede, da nick sa manje od 100 postova, ne može da otvori temu, ali nisam nAišo na razumevanje od stane "krstinih funkcionera"...
    Ne pricajte napamet jer niste u toku kakva se zestoka prorumunska kampanja vodi u Negotinskoj krajini. Pre desetak godina se tamo cuo skoro samo srpski jezik, a sad se sve vise forsira vlaski, tj los rumunski, i stalno se dele neki leci u kojima se Vlasi spominju kao manjina, nacija i sl, u kojima se trazi da se oformi Rumunska pravoslavna crkva na teritoriji Negotinske krajine kako bi Vlasi mogli da se mole u svojoj crkvi. Cak sam videla i propagandni materijal pred prosle izbore u kome se dozlovno ovako kaze. "Vlasi i Srbi su oduvek imali dobrosusedske odnose koje ce Vlaska stranka i dalje negovati kao stranka jedne od najzastupljenijoh manjina u Republici Srbiji...." itd. Ima jos mnogo toga da se kaze na ovu temu samo sto se sada to pitanje tek zahuktava u tom kraju i ne prelazi granice Negotinske krajine. Zato mnogo ljudi u nasoj zemlji ni ne zna sta se tamo desava. A da ne pricam o kadrovanju na osnovu pripadnosti Vlaskoj stranci. Tamo su Srbi koji nisu Vlasi postali diskriminisana manjina. To moze svako iz tog kraja da posvedoci samo ako naleti na ovu temu na forumu.
    ...

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Da eto jedan dobar prijatelj Srbin mi rece da Vlasi i Rumuni iz istocne Srbije se ujedinili...............pa sta ce ljudi nedaju im pravo da se mole na njihovom jeziku pitam se kad umru da li i kod boga moraju na srpskom da govore.............SALA............ali prica se da ce biti neki popis stanovnistva i da ce biti manje Srba ako tako bude onda ce svakih 15 - 20 godina biti popis i uvek manje Srba eh ovo mi je iz pouzdanih izvora od jedne babe vracare Ujedinjenje, jos to im je nedostajalo pitam se kako ce biti nama Srbima posle, evo jedne teme da nam ne eksplodira Srbija
    Tema o desavanjima u Istocnoj Srbiji treba da postoji, ali mislim da je nisi bas srecno formulisao i da je uvodni post konfuzan.
    ...

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Citat Original postavio jeka Pogledaj poruku
    Ne pricajte napamet jer niste u toku kakva se zestoka prorumunska kampanja vodi u Negotinskoj krajini. Pre desetak godina se tamo cuo skoro samo srpski jezik, a sad se sve vise forsira vlaski, tj los rumunski, i stalno se dele neki leci u kojima se Vlasi spominju kao manjina, nacija i sl, u kojima se trazi da se oformi Rumunska pravoslavna crkva na teritoriji Negotinske krajine kako bi Vlasi mogli da se mole u svojoj crkvi. Cak sam videla i propagandni materijal pred prosle izbore u kome se dozlovno ovako kaze. "Vlasi i Srbi su oduvek imali dobrosusedske odnose koje ce Vlaska stranka i dalje negovati kao stranka jedne od najzastupljenijoh manjina u Republici Srbiji...." itd. Ima jos mnogo toga da se kaze na ovu temu samo sto se sada to pitanje tek zahuktava u tom kraju i ne prelazi granice Negotinske krajine. Zato mnogo ljudi u nasoj zemlji ni ne zna sta se tamo desava. A da ne pricam o kadrovanju na osnovu pripadnosti Vlaskoj stranci. Tamo su Srbi koji nisu Vlasi postali diskriminisana manjina. To moze svako iz tog kraja da posvedoci samo ako naleti na ovu temu na forumu.
    чуо сам да се нешто дешава у неготинској крајини,и ако ова ретардирана власт нешто не уради,то неће изаћи на добро

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Negotinska krajina je rezervna opcija ako se ne uspe da se otrgne Vojvodina. A mene bas snaslo da na oba mesta imam posede i rodbinu, baksuz.
    ...

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Negotinska krajina je rezervna opcija ako se ne uspe da se otrgne Vojvodina. A mene bas snaslo da na oba mesta imam posede i rodbinu, baksuz.
    треба јавно о томе причати и расправљати,а не да сецесионисти иза леђа преводе влахе у румуне,то је ватиканско масло,исто се урадило са католицким,и исламизираним србима,исто ради и мило са милогорцима у црној гори

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...posle pedera, vojvodjana, cigana, madjara..... sad su i ti vlasi na listi ugrozenih u srbiji

Aktivan član NEIZDRŽ (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Mislim da Vlada Srbije treba da preduzme opsežne mere
    kako bi Vlasi i Rumuni bili u prilici da uživaju u povlasticama po
    najdemokratskijem mogućem principu.....U RUMUNIJI..
    ...Fik...i gotovo!

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Kad je ovaj pobegao iz Laze?Zovite dežurnu službu da mu uzmu kompjuter dok se ne priključi na 220V.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Negotinska krajina je apsolutno mirna...Vlasi su lojalni u potpunosti... Stalno idem u Negotin i u opšte u krajinu... Tašta mi živi u jednom vlaškom selu kod Negotina...

Jedini problem koji postoji u Negotinskoj krajini je bela kuga i sirotinja (za one koji nemaju rodbinu u inostranstvu, što je retkost).

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...ja mislim da "ugrozene" treba ignorisati... stalno nam uvaljuju te fore "ovi protiv onih" ...neka se ti ugrozeni sami zabavljaju

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Andreavk Pogledaj poruku
    ...ja mislim da te "ugrozene" treba ignorisati... stalno nam uvaljuju te fore "ovi protiv onih" ...neka se ti ugrozeni sami zabavljaju
    Obično ''ugroženi'' dižu galamu a kad dobiju više prava i zaštite od običnih građana,ugrožavaju sve ostale.
    Poslednji put ažurirao/la gost 23146 : 05.04.2009. u 19:22

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Negotinska krajina je apsolutno mirna...Vlasi su lojalni u potpunosti... Stalno idem u Negotin i u opšte u krajinu... Tašta mi živi u jednom vlaškom selu kod Negotina...

Jedini problem koji postoji u Negotinskoj krajini je bela kuga i sirotinja (za one koji nemaju rodbinu u inostranstvu, što je retkost).
    Negotinska krajina jeste mirna, svakako tamo trenutno nema rata i terora, ali su vlaske kampanje uzasne i iritantne. To ja sigurno znam bolje od tebe jer ne verujem da ti toliko cesto posecujes tastu koliko ja pricam sa ljudima odande i koliko vremena tamo provedem.
    Da li si ikada otpratio ijednu politicku kampanju Vlaske stranke? Da li si u toku kako se obavlja kadrovanje u Kladovu i Negotinu i okolini. Ocigledno nisi. Sigurno ne caskas sa tastom o Vlaskoj stranci i nevladinim organizacijama koje im daju dobar puh u ledja. Ne tvrdim da je na pomolu novi separatizam, ali sasvim odgovorno tvrdim da je na pomolu stvaranje nove manjine ciji su se pripadnici do skoro izjasnjavali kao Srbi, a onda je naprasno to pocelo da im smeta i poceli su da traze neosnovana prava na jezik, na pismo, na crkvenu zajednicu, na status manjine, na skolovanje sa sopstvenim programom ciji je predlog napravljen na osnovu rumunskog, na stepen zastupljenosti na rukovodecim mestima, pravo na ovo ili ono. A sva ta prava su zagarantovana manjinama, a Vlasi jednostavno nisu manjina, oni su zabludeli Srbi koji se trude da postanu manjina radi politicke prohodnosti u tom kraju i ko zna cega sve ne sto bi iz te politicke prohodnosti proisteklo kasnije.
    Poslednji put ažurirao/la crveni oblak : 05.04.2009. u 19:11
    ...

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1357

a sta fali sto ljudi zele da se mole u RPC , to im je ustavom zagarantovano pravo,a i Srbi u Rumuniji imaju ista prava i svoju crkvu gde god to pozele i gde postoji interes , bez da im neko pravi probleme , sto se ovde desava Rumunima i Vlasima .
    The Show Must Go On...

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    a sta fali sto ljudi zele da se mole u RPC , to im je ustavom zagarantopvano pravo,a i Srbi u Rumuniji imaju ista prava i svoju crkvu gde god to pozele i gde postoji interes , bez da im neko pravi probleme , sto se ovde desava Rumunima i Vlasima .
    Jel' treba mi od naših para da gradimo Rumunima crkve?Ko hoće da se moli u rumunskoj crkvi neka ide u Rumuniju.Za mene je pravoslavna crkva jedna jedina a sve ostalo su politikantski feudalni lopovi koji sa crkvom nemaju veze.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Negotinska krajina jeste mirna, nema rata, ali su vlaske kampanje uzasne i iritantne. To ja sigurno znam bolje od tebe jer ne verujem da ti toliko cesto posecujes tastu koliko ja pricam sa ljudima odande i koliko vremena tamo provedem.
    Da li si ikada otpratio ijednu politicku kampanju Vlaske stranke? Da li si u toku kako se obavlja kadrovanje u Kladovu i Negotinu i okolini. Ocigledno nisi. Sigurno ne caskas sa tastom o Vlaskoj stranci i nevladinim organizacijama koje im daju dobar puh u ledja.
    Ne razumem Vlahe, kako da im pratim kampanju?

Znam samo ono što vidim a vidi sve dobro, sem problema koje sam gore naveo?

A da, zaboravio sam i crnu magiju...

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Obično ''ugroženi'' dižu galamu a kad dobiju više prava i zaštite od običnih građane,ugrožavaju sve ostale.

...trebalo bi doneti zakon po kom bi se svakom ko je ugrozen dodelio po 1 vojnik i 3 policajca da ga stite

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1357

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Jel' treba mi od naših para da gradimo Rumunima crkve?Ko hoće da se moli u rumunskoj crkvi neka ide u Rumuniju.Za mene je pravoslavna crkva jedna jedina a sve ostalo su politikantski feudalni lopovi koji sa crkvom nemaju veze.
    Ne lupetaj znaci onda bi trebalo da ukinu i zatvore srpske crkve u Crnog Gori , Italiji , Rumuniji ili u nekom Cikagu i Melburnu jer ko hoce da se moli u njima neka ide u Srbiju , ala ti je razmisljanje na nivou cetvrtog osnovne
    The Show Must Go On...

Slične teme

1. VLASI I RUMUNI SU ISTI NAROD
    Autor sremio u forumu Istorija
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 17.04.2009., 21:54
  2. VLASI I RUMUNI IZ ISTOCNE SRBIJE SE UDRUZILI
    Autor sremio u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.04.2009., 12:53
  3. VLASI I RUMUNI SE DURUZILI HOCE KRAJINU
    Autor sremio u forumu Politika