Zeri: Srbija u sve težem položaju
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 43

Tema: Zeri: Srbija u sve težem položaju

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Zeri: Srbija u sve težem položaju

Prištinski dnevnik "Zeri" ocenio je danas da je položaj Srbije na Balkanu sve teži, naročito pošto su u NATO ušle susedne Hrvatska i Albanija.

"NATO na Kosovu sa svojom misijom Kfor i Srbija u poziciji vojne neutralnosti, to je najkraći opis aktuelne situacije u ovom delu Balkana", navodi se u komentaru prištinskog lista.
    Dnevnik navodi da je bivši predsednik SAD-a Džordž Buš "pružio ruku Srbiji" 2006. godine, preko Partnerstva za mir, ali da je to Srbija odbacila proglasivši vojnu neutralnost. "Zeri" navodi da je Srbija povezala saradnju sa NATO i rešavanje statusa Kosova, kao i sa svojim bliskim odnosima sa Rusijom. U komentaru se navodi da je pozicija Srbije pogoršana poslednjih šest do devet meseci, pre svega zbog velike finansijske krize koja je "nemilosrdno pogodila" i Srbiju i Rusiju.
    Dodaje se da Srbija, s druge strane, nastavlja svoju agresivnu politiku prema Kosovu koja je manifestovana ne samo preko šefa dilomatije Vuka Jeremića, već i prema novoj bezbednosnoj strategiji koja je "suprotna bilo kakvoj ideji saradnje sa NATO".

zamislite ko nasao da prica o tome,novina jedne pokrajne koju je na silu otcepio upravo taj Nato,pa ijedna normalna drzava ne treba ici sa natom posle milosrdnog andjela,koliko je osiromasenog uranijuma baceno,koliko kasetnih bombi.........

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zeri: Srbija u sve težem položaju

mislim da sinoc bese neka tema koja je bila slicna po "prognozama". ima li neisitne u tekstu, ili ne verujes neprijatelju koji se brine s srbiji....

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

Jedini koji treba da se brinu su novi clanovi NATO. Sada ce njihova mladez da gine po svetu u borbi sa raznoraznim talibanima.

A jel znate da porodice poginulih NATO vojnika iz recimo Francuske ili SAD dobijaju kao odstetu mnogo vise para nego jadnici NATO iz siromasnijih drzava? Recimo da porodica u ALbaniji dobije 5000 usd a u SAD oko 100 000 usd

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio Droid Pogledaj poruku
    Jedini koji treba da se brinu su novi clanovi NATO. Sada ce njihova mladez da gine po svetu u borbi sa raznoraznim talibanima.

A jel znate da porodice poginulih NATO vojnika iz recimo Francuske ili SAD dobijaju kao odstetu mnogo vise para nego jadnici NATO iz siromasnijih drzava? Recimo da porodica u ALbaniji dobije 5000 usd a u SAD oko 100 000 usd
    koje gluposti....
    u misije izvan domcilne zemlje idu samo profesionalci i to cak dobrovoljno...znaci vojacenje im je profesija i posao za koji su se svojevoljno odlucili...
    a obestecenje dobiju svi jednako, po istom principu...ako imas troje djece dobit ces vise, nego kad imas jedno ili nijedno...

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

Citat Original postavio slavonija Pogledaj poruku
    koje gluposti....
    u misije izvan domcilne zemlje idu samo profesionalci i to cak dobrovoljno...znaci vojacenje im je profesija i posao za koji su se svojevoljno odlucili...
    a obestecenje dobiju svi jednako, po istom principu...ako imas troje djece dobit ces vise, nego kad imas jedno ili nijedno...
    opet vas sopstveni politicari lazu

kad vam roknu baze brate pa kad krenu da vam siluju po gradovima kao sto rade po japanu... pa samo dobiju transfer negde drugde mislim da neces biti toliko optimisticna.

Primećen član
    Učlanjen
    24.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku

Prištinski dnevnik "Zeri" ocenio je danas da je položaj Srbije na Balkanu sve teži, naročito pošto su u NATO ušle susedne Hrvatska i Albanija.

"NATO na Kosovu sa svojom misijom Kfor i Srbija u poziciji vojne neutralnosti, to je najkraći opis aktuelne situacije u ovom delu Balkana", navodi se u komentaru prištinskog lista.
    Dnevnik navodi da je bivši predsednik SAD-a Džordž Buš "pružio ruku Srbiji" 2006. godine, preko Partnerstva za mir, ali da je to Srbija odbacila proglasivši vojnu neutralnost. "Zeri" navodi da je Srbija povezala saradnju sa NATO i rešavanje statusa Kosova, kao i sa svojim bliskim odnosima sa Rusijom. U komentaru se navodi da je pozicija Srbije pogoršana poslednjih šest do devet meseci, pre svega zbog velike finansijske krize koja je "nemilosrdno pogodila" i Srbiju i Rusiju.
    Dodaje se da Srbija, s druge strane, nastavlja svoju agresivnu politiku prema Kosovu koja je manifestovana ne samo preko šefa dilomatije Vuka Jeremića, već i prema novoj bezbednosnoj strategiji koja je "suprotna bilo kakvoj ideji saradnje sa NATO".

zamislite ko nasao da prica o tome,novina jedne pokrajne koju je na silu otcepio upravo taj Nato,pa ijedna normalna drzava ne treba ici sa natom posle milosrdnog andjela,koliko je osiromasenog uranijuma baceno,koliko kasetnih bombi.........
    pazi kurza mu bas su ove novine poznate u celom svetu i tako nesto mogu da sipu srteta da englezi, francuzi i ostala bagra nezna da cita siptarski sigurno bi popucali od smeha PS: na ovako nesto i ne treba obracati paznju to je sigurno provokacija, u celom svetu lose stanje samo kod siptara cveta cvece ELEM:

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Dve vrhunske recenice, nepristrasne, objektivne i bez ikakvih elemenata propagande

zbog velike finansijske krize koja je "nemilosrdno pogodila" i Srbiju i Rusiju.
    i nikog vise sipcima ne stizu vesti o masovnim ubistvima u americi, i lomovima po strazburu i londonu

Dodaje se da Srbija, s druge strane, nastavlja svoju agresivnu politiku prema Kosovu
    Miroljubivi sipci i bradati Srbi krvopije

Sjajno, sjajno
    Србија никада није ратовала са највећом светском силом. Русија је наш пријатељ.

Početnik
    Učlanjen
    16.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nazalost jos se nije shvatilo u Srbiji da bez postovanja komsije nema mira ni u svojoj kuci.............Srbija koje komsije ima skoro sa nijednom nije u dobrim odnosima osim sa Rumunima a i oni spremaju nesto sto ce da boli u Srbiji to je Timok Craina, jedan konzulat rumunski ce se otvoriti u Kladovu a mozda i u Cupriji itd itd...............tesko nama Srbima

Aktivan član NEIZDRŽ (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio sremio Pogledaj poruku
    Nazalost jos se nije shvatilo u Srbiji da bez postovanja komsije nema mira ni u svojoj kuci.............Srbija koje komsije ima skoro sa nijednom nije u dobrim odnosima osim sa Rumunima a i oni spremaju nesto sto ce da boli u Srbiji to je Timok Craina, jedan konzulat rumunski ce se otvoriti u Kladovu a mozda i u Cupriji itd itd...............tesko nama Srbima
    Srbija ima komšije koje su joj uvek radile o glavi.
    Naravno uvek se čeka da Srbija bude oslabljena, pa se onda
    junački navaljuje na teritoriju i narod.
    Možda će Srbija nekad da se opameti !
    ...Fik...i gotovo!

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I šta? Sad su kao novinari sa Kosova pametni, a mi kao ne znamo da smo u teškoj poziciji?

Domaćin Lomnica_city (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Ma propascemo skroz ako ne udjemo u savez sa onima koji su nas unistavali od 91-e do dan danas (ne cineci nista da zastite Srbe na Kosmetu) a neutralnost je stvarno velika greska,kako li cemo jadni da prezivimo taj status u drustvu tako bednih neutralnih zemalja kao sto su Svedska,Svajcarska...
    Pozdrav

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Ta banana drzavica je neutralna ne zato sto hoce, vec zato sto mora. Nesme da se stavi na NATO stranu zbog naroda, a vladajuca garnitura nece na Rusku zbog NATO (zapadnih) "partnera".
    Qurton vlada, premijer, predsednik, poslanici (svi) itd. - drzavni aparat Srbije je najveci skart Balkana i sire.
    A Mari usque ad Mare

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    Ta banana drzavica je neutralna ne zato sto hoce, vec zato sto mora. Nesme da se stavi na NATO stranu zbog naroda, a vladajuca garnitura nece na Rusku zbog NATO (zapadnih) "partnera".
    Qurton vlada, premijer, predsednik, poslanici (svi) itd. - drzavni aparat Srbije je najveci skart Balkana i sire.
    Ispada da su Srbi većinom rusofili, a tu mislim da grešiš....Većina Srbije je prozapadno nastrojena.

Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Ispada da su Srbi većinom rusofili, a tu mislim da grešiš....Većina Srbije je prozapadno nastrojena.
    Pa ako je vecina Srbije prozapadno nastrojena kako to da se ulasku u NATO u svakoj anketi protivi nekih 80+% stanovnistva ? ....a ti mi navedi jednu zemlju koja je pristupila "zapadu" tj. EU u zadnjih 20g a da pre toga nije postala clanica NATO.
    A Mari usque ad Mare

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa ako je vecina Srbije prozapadno nastrojena kako to da se ulasku u NATO u svakoj anketi protivi nekih 80+% stanovnistva ? ....a ti mi navedi jednu zemlju koja je pristupila "zapadu" tj. EU u zadnjih 20g a da pre toga nije postala clanica NATO.
    Ne znam ja odgovore na ta teška pitanja, al vidim da ti nisi otišo u Rusiju na arbajt, nego na zapad...

Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Ne znam ja odgovore na ta teška pitanja, al vidim da ti nisi otišo u Rusiju na arbajt, nego na zapad...

Nisam ni u Rusiju ni u Nemacku (ne znam sto koristis nemacki termin, nigde veze), ali nema veze sto si ti neobavesten kad su u pitanju "teska pitanja", najbitnije je da je vama tako dobro
    A Mari usque ad Mare

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nisam ni u Rusiju ni u Nemacku (ne znam sto koristis nemacki termin, nigde veze), ali nema veze sto si ti neobavesten kad su u pitanju "teska pitanja", najbitnije je da je vama tako dobro
    Skratio sam termin gastarbajter, mislio sam da si gastabajter, ali ispade da si izbeglica...

Ajde objasni mi, kako to da mi treba da se ložimo na Rusiju, a ti ideš da radiš u Kanadu?

I sa kojim moralnim pravom, nam ti sugerišeš da treba da "ljubimo" Rusiju, kad ti nisi Rusiji ni prismrdeo, nego batice, drito na truli zapad i sad si pametan odande???

Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Skratio sam termin gastarbajter, mislio sam da si gastabajter, ali ispade da si izbeglica...

Ajde objasni mi, kako to da mi treba da se ložimo na Rusiju, a ti ideš da radiš u Kanadu?

I sa kojim moralnim pravom, nam ti sugerišeš da treba da "ljubimo" Rusiju, kad ti nisi Rusiji ni prismrdeo, nego batice, drito na truli zapad i sad si pametan odande???
    Ma ajde, nemoj da pricas , a gastarbajter je engleska rec shabane i ima veze sa Kanadom kako ?

Izbeglica ? pa nisam ja Srbin u Srbiji, to bi bila preciznija definicija danasnjeg "izbeglice" a s'obzirom da nisam ni od koga bezao, taj termin ces uskoro moci licno da koristis sada kad si na "granici"

Ja nisam sugeriosao nista i puca mi racqu hocete li se naguziti Rusiji za 5 rublji ili Amerima za DZ....vama po bulji u svakom slucaju
    A Mari usque ad Mare

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma ajde, nemoj da pricas , a gastarbajter je engleska rec shabane i ima veze sa Kanadom kako ?

Izbeglica ? pa nisam ja Srbin u Srbiji, to bi bila preciznija definicija danasnjeg "izbeglice" a s'obzirom da nisam ni od koga bezao, taj termin ces uskoro moci licno da koristis sada kad si na "granici"

Ja nisam sugeriosao nista i puca mi racqu hocete li se naguziti Rusiji za 5 rublji ili Amerima za DZ....vama po bulji u svakom slucaju
    A ne razumem što potenciraš da reč mora da bude engleska? Pomisliću da si glup..

Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

A ne razumem što potenciraš da reč mora da bude engleska? Pomisliću da si glup..
    Pa da si nemac i koristis taj termin razumeo bi, ali ovako "srbin" a koristi nemacki termin za nesto sto u Kanadi ne postoji ni u prevodu malo mi retardirano, kao i kad vam citam novine pa oni indijanci sto sebe nazivaju novinarima koriste neku mesavinu "engleskosrpskih" reci .... zar je moguce da je drzava puna nepismenih magaraca koji nisu sposobni da vladaju maternjim jezikom Zato me taj vid degenericnog izrazavanja na forumu iritira
    A Mari usque ad Mare

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa da si nemac i koristis taj termin razumeo bi, ali ovako "srbin" a koristi nemacki termin za nesto sto u Kanadi ne postoji ni u prevodu malo mi retardirano, kao i kad vam citam novine pa oni indijanci sto sebe nazivaju novinarima koriste neku mesavinu "engleskosrpskih" reci .... zar je moguce da je drzava puna nepismenih magaraca koji nisu sposobni da vladaju maternjim jezikom Zato me taj vid degenericnog izrazavanja na forumu iritira
    Pa, ebote, mislim, nismo Hrvati, da čistimo jezik od "tuđica".

Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Hrvat je danas za Srbina misaona imenica, bar sto se tice drzavnog uredjenja i rodoljublja
    A Mari usque ad Mare

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Droid Pogledaj poruku
    opet vas sopstveni politicari lazu

kad vam roknu baze brate pa kad krenu da vam siluju po gradovima kao sto rade po japanu... pa samo dobiju transfer negde drugde mislim da neces biti toliko optimisticna.
    Hrvatska i Albanija neće imati baze, pošto već postoji Bondstil!

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ljubo_001 Pogledaj poruku
    Pa zar nije, taman ćete vi da očistite i doterate jezik, a mi ćemo da ga proglasimo za srpski....

A pazi ga brat Konsi.... Ovamo kao neki velikosrbin, o onda napiše...
    Hrvat je danas za Srbina misaona imenica, bar sto se tice drzavnog uredjenja i rodoljublja

Slične teme

1. Ljajić: Žene i dalje u podređenom položaju
    Autor Julian u forumu Muškarci
    Odgovora: 365
    Poslednja poruka: 04.05.2008., 02:03
  2. Odgovora: 326
    Poslednja poruka: 09.06.2007., 01:44
  3. U kakvom su danas polozaju Srbi i sta da rade?
    Autor dzerod u forumu Politika
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 23.03.2005., 14:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •