Informatika na Matematickom Fakultetu
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Informatika na Matematickom Fakultetu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Informatika na Matematickom Fakultetu

Pozdrav,
    zanima me koji se programski jezik uci na matematickom fakultetu?? Koliko je dobar ovaj fakultet, kakve su mi sanse da se zaposlim, da li mogu sa ovim fakultetom da radim kao profersor informatike, da li se lako upisuje na ovom fakultetu i zanima me nesto vise o ovom smeru Informatika......
    Hvala

Domaćin koca chemist (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: Informatika na Matematickom Fakultetu

Sa matickim ne moyes kao informaticar ali kao informaticar moyes i matematicar i informaticar!
    Skromnost se daruje veličinama.
    Kako je teško biti skroman,
    kad si nitko i ništa.

Obećava ookkii (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio koca chiemist Pogledaj poruku
    Sa matickim ne moyes kao informaticar ali kao informaticar moyes i matematicar i informaticar!
    sta si sad ti reko ovde

Početnik
    Učlanjen
    12.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio neznostopalo Pogledaj poruku
    Pozdrav,
    zanima me koji se programski jezik uci na matematickom fakultetu?? Koliko je dobar ovaj fakultet, kakve su mi sanse da se zaposlim, da li mogu sa ovim fakultetom da radim kao profersor informatike, da li se lako upisuje na ovom fakultetu i zanima me nesto vise o ovom smeru Informatika......
    Hvala
    Uci se programski jezik C.

Fakultet mozda i nema najsjajnije uslove za rad (npr. u poradjenju sa FON-om,RAF-om,ETF-om...) ali smatram da ces poneti mnogo vece znanje nego npr. na FON-u(za RAF nisam sigurna a PMF i ETF su tu negde u istoj klasi) ako zelis da budes programer

Smerovi su ti sledeci:informatika (I), teorijska matematika i primene (M), numericka matematika i optimizacija (N), statistika, aktuarska i finansijska matematika (V), racunarstvo i informatika (R), profesor matematike i racunarstva (L),pored ovih imas i mehaniku ,astronomiju i astrofiziku.Svi smerovi osim I-smera ti traju 4+1 (I je 3+2).

Programeri (R i I) kao i profesori matematike i informatike (L) su dosta trazeni tako da za pronalazenje posla ne brini
    ako zavrsis M ili N mozes da radis u institutu ili ako imas prosek 9.nesto da ostanes na faxu, sa V smerom se bavis raznim statistikama (npr Cesid & co.), a preostala 3 smera ti ne preporucujem jer ih upisuje jako malo ljudi i nisu nesto perspektivni kao i N-smer.

Dalje, fakultet se upisuje poprilicno lako za budzet ti treba 50p. a za samofinansiranje je bilo dovoljno 30p (u prethodnih par godina) i to biras smer koji hoces . E sad, nemoj da mislis to sto ga je lako upisati da se i lako zavrsava (mnogi iz moje generacije su to mislili pa su pukli jos na 1. godini studija )

Najtezi smerovi (bar po vecini) su M i R, a "najlaksi" L i I. Vise o smerovima i predmetima na odredjenom smeru mozes pogledati na sajtu fakulteta http://www.matf.bg.ac.yu/planovi/planred_novi.html a mozes se i malo detaljnije raspitati na forumu http://forum.matf.bg.ac.yu/main/
    Poslednji put ažurirao/la spuzvica : 09.04.2009. u 00:53

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.08.2007., 15:45
  2. Prijemni na matematickom
    Autor raven17 u forumu Arhiva
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.06.2006., 00:05
  3. PROKAZUJEM BUDUCNOST MATEMATICKOM VEROVATNOCOM
    Autor DAXTARA u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 20.12.2005., 00:11