AXVSCSI Controller

poske

Obećava
Poruka
70
Skinuo sam program Tune up utilities koji mi je napisao da imam gresku na AXVSCSI Controlleru i da treba da dopunim draiver, ali za tu dopunu mi trezi CD.Dali mogu taj drajver skinem sa neta.Kad otvorim upravljac uredajima na AXVSCSI Controlleru ima zuti krugic a unutra znak uzvika. Isti znak imam na PLUG and PLAY BIOS EXTENSION.Interesuje me cemu sluzi taj controller.U zadnje vreme kad hocu da narezem dvd treba mu dobrih 40 minuta a kad sam hteo za vreme rezanja da slusam muziku u vinapu ona je krcala i zavijala.Imam ram 2gi ,memorija mi je zauzeta 20%.Dali bi mi u svemu ovome pomogla reinstalacija windowsa.
 
To je virtualni drajv kontroler kojeg najverovatnije instalira alkohol120%, moguće je da dolazi do sukoba sa kontrolerom od DVD-a. Deinstalacija ide iz safe mod-a, poželjno je iskopčati dvd uređaj, deinstalirati drajvere, ukopčati uređaj i ponovo resetovati računar. Pogledaj u Device manageru pod Hiden drivers da nemaš možda starforce drajvere (zaštita od piraterije koja ide uz dosta igara), često mogu da prave ozbiljne probleme.

Evo i nešto sa net-a:

If you cannot remove Alcohol 120% by normal way, please adopt following
steps,

1. Go to Start -> Run and type regedit
1a. Find HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{E9F81423-211E-46B6-9AE0-38568BC5CF6F} and delete it.
1b. Find HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products\32418F9EE1126B64A90E8365B85CFCF6 and delete it
2. Now go to Control Panel -> System -> Hardware -> Device Manager
2a. Under SCSI and RAID controllers delete the key for vax347s (or a347scsi for previous version)
2b. Under System devices delete the Plug and Play BIOS Extension

3. Back in the registry find HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services and delete the keys for vax347b and vax347s (or a347bus and a347scsi for previous version) and remove the corresponding files from Windows\system32\drivers
3a. If you're running Win9x, also delete vax347s.pdr (or a347scsi.pdr for previous version) from Windows\System\iosubsys

Dosta o ovoj temi na cdfreaks.com!
 
Poslednja izmena:
Ovo si sve dobro objasnio,ali ja bas nesto nisam vest u ovome.Kad hocu da udem u safe mod stiskam F8 ali on mi ne izbacuje stranu gde mogu da udem u safe mod nego nastavi da dize sistem normalno.Dali bi resio problem sa novom instalacijom WINDOWSa.
 
Reinstalacija Windowsa uvek rešava sve softverske probleme, ali ovo treba da shvatiš kao izazov i mogućnost da kroz rešavanje problema nešto i naučiš, pa kako bi to bilo kada bi za svaki problem radio reinstalaciju Windowsa?!
 
Prvo resio sam ulazak u SafeMod tastatura mi nije radila posle biosa pa sam je ukljucio u biosu sad radi perfektno.Drugo nasao sam sto mi dvd reze po 40min.Bio se primarni ID kanal prebacio na PIOmod taj kanal sam uninstalisao restartovao masinu koja je posle podizanja automatski instalirala taj drajver.Sad radi super.Ostalo nisam cackao.
 

Back
Top