Tvorci čovjeka ljubitelji zlata i dragog kamenja !!!!!

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Tvorci čovjeka po bibliji neki koji su se voljeli kititi izgleda,nije čudno što ljudi su imali na
koga da se ugledaju.Neki kićeni bog je bio ,ima li ime za to neko,takvoga djavlem crkva
zove ,a taj je njihov tata izgleda.

POSTANAK glava 2


7 Tada načini Gospod Bog čovjeka (Adama) od praha zemaljskoga i udahnu mu u lice duh života. Tako postade čovjek živo biće.
8 Tada zasadi Gospod Bog daleko na istoku vrt u Edenu i stavi tamo čovjeka, kojega je bio načinio.
9 I dade Gospod Bog, te niče iz zemlje svakojako drveće, ugodno za pogled i dobro za jelo, i drvo života usred vrta i drvo spoznanja dobra i zla.
10 Od Edena dolazila je rijeka, da natapa vrt, i ona se kod izlaza iz njega dijelila u četiri otoke.
11 Prva se zove Pišon, koja teče pokraj cijele zemlje Havile, gdje ima zlata.
12 Zlato je ove zemlje izvrsno; a tamo ima i bdelija i oniksa kamena.
13 Druga se rijeka zove Gihon, koja teče pokraj cijele zemlje Kuš.
14 Treća se rijeka zove Tigris, koja teče istočno od Asirije. Četvrta je rijeka Eufrat


Evo i potvrde djelovanja po tome u daljnjem tekstu u bibliji.

Tada Jahve reče Jošui: "Evo, predajem ti u ruke Jerihon i kralja njegova s ratnicima.
Grad neka bude 'herem' Jahvi - uklet i predan uništenju sa svime što je u njemu. Samo bludnica Rahaba da ostane živa i svi koji budu s njom u kući, jer je ona sakrila uhode koje smo poslali.
Kada se zaori glas truba i bojni povici naroda, padoše bedemi i narod prodrije u grad, svatko odande gdje se našao, i osvojiše ga. I tada izvršiše kletvu ništeći oštricom mača sve što bijaše u gradu: muško i žensko, staro i mlado, volove, ovce i magarad.
Spališe grad i sve što bijaše u njemu: uzeše samo srebro, zlato, tučano i željezno posuđe i staviše u riznicu Doma Jahvina. (25) Ali bludnicu Rahabu, svu njenu obitelj i sve njihovo poštedi Jošua.
Jošua 6,16-17; 20-21
 
E sad , mozhda , ali kazhem mozdha , ni Jahve ni neki svemirski astronaut nije postojao , nego je ovo mit koji previshe ljudi shvata bukvalno , a svaki mit je isprichao i zapisao chovek , pa je on voleo djindjuve , zlato srebro , i ostali bling-bling .

Da ali crkva proglašava djevlem ljude koji nemaju veze s njime.
Onaj koji misli svojom glavom je sotona.
A ovaj koji se kiti zlatom i ubija sve redom je bog.
Kako da ne.
Vidi se tko je djava. Crkva i njezin bog.

Da li su to mitovi nebitno .jer odredjuje dogadjaje već par 1000 godina.
Ljudi po tome nacrtu rade hehe
Ta knjiga je isprogramirala kolektivnu svjest ,htjeli vi to sebi priznati ili ne.
Sve zlo iz toga je proizašlo,
Nema zločina koji nije u bibliji zapisan i opravdan u ime boga.
Tak da.......................
 
Znam da Biblija i ostale svete knjige vrte ljude u krug od postanka chovechanstva , naravno ne samo na zlo , ali izgleda vecinom na zlo.
Vecina vracheva i danas i josh od pochetka chovechanstva varaju chovechanstvo , neki samo ostale , a neki i sebe i ostale .
A problem je shto ljudi Bibliju previshe ozblino ili sa premalo ozbiljnosti shvataju , zbog rechi zapisane ljudskom rukom neko je spreman da ubije verujuci da time zaradjuje vedhni zhivot.
Biblija je kolosalna knjiga , isto i Bozhanstvena komedija , zamislite kako bi bilo da se slepo veruje u sve zhivo u Bozhanstvenoj Komediji , da ljudi stvarno misle da je Dante proshao kroz pakao , chistilishte i raj ?
Ja mislim da Bibliju ne treba bukvalno shvatati ( slazhem se da ima dosta istorije u Bibliji , a kolko je ona tachna diskutabilno ) , bar ne sve , kao i sve drugo , trebamo razumno chitati i razumno donositi zakljuchke , jer ipak mozhemo dosta nauchiti , a ne gutati sve zdravo za gotovo , bilo to Biblija , Mein Kampf , Kuran ili Satanistichka Biblija .
A chovek ako je budala mozhe i u Bojanci naci poziv na mrzhnju .
A Biblija ma koliko navodila na mrzhnju , mozhe u choveku isterati ono najbolje na videlo , ali to dosta zavisi od samog choveka , a i od "pomagacha" u tumachenju .
 
Poslednja izmena:
...sta imas protiv zlata, to je plemenit metal....zlato u bibliji predstavlja bozansku prirodu... u paklu najvredniji predmet je izmet .... za primitivna drustva zlato nije imalo nikakvu vrednost... nema ga ni za zivotinje....hoces da se vratis tamo pa da se umesto zlatu i bogu klanjas djavolu koji je personifikacija potisnutog nesvesnog instiktivnog zivota

Kad već pominješ zlato i izmet, pogledaj šta o tome piše Frojd. :)
 
Da ali crkva proglašava djevlem ljude koji nemaju veze s njime.
Onaj koji misli svojom glavom je sotona.
A ovaj koji se kiti zlatom i ubija sve redom je bog.
Kako da ne.
Vidi se tko je djava. Crkva i njezin bog.

Da li su to mitovi nebitno .jer odredjuje dogadjaje već par 1000 godina.
Ljudi po tome nacrtu rade hehe
Ta knjiga je isprogramirala kolektivnu svjest ,htjeli vi to sebi priznati ili ne.
Sve zlo iz toga je proizašlo,
Nema zločina koji nije u bibliji zapisan i opravdan u ime boga.
Tak da.......................

:eek:..e sada mi je jasno zasto te wajs ceni i postuje......
 
Evo malo za one koji bjesne jer im istina ne paše.
Dvostruka mjerila


Iz biblije:
PSALAM 135

14 Jer Gospod pribavlja pravo narodu svojemu, slugama svojim iskazuje milosrđe.

15 Idoli su neznabožaca srebro i zlato, djelo ruku čovječjih.

16 Usta imaju, a ne mogu govoriti, dva oka, a ne mogu vidjeti

Kad je u njihovim rukama - onda je OK. Kad je u tuđim - onda je u đavoljim. :hahaha:
 
Evo malo za one koji bjesne jer im istina ne paše.
Dvostruka mjerila


Iz biblije:
PSALAM 135

14 Jer Gospod pribavlja pravo narodu svojemu, slugama svojim iskazuje milosrđe.

15 Idoli su neznabožaca srebro i zlato, djelo ruku čovječjih.

16 Usta imaju, a ne mogu govoriti, dva oka, a ne mogu vidjeti

ne znam sta ti je ovde nejasno....ovo se direktno odnosi na zapovesti "Ja sam Gospod Bog tvoj;nemoj imati drugih bogova osim mene" i "ne pravi sebi idola niti kakva lika;nemoj im se klanjati niti im sluziti".......->idoli neznabozaca su zlato,srebro,dela ruku covecjih...:dash:
 

Back
Top