Dajte Bogu desetinu ili svećenstvu?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Dajte Bogu desetinu ili svećenstvu?

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Dajte Bogu desetinu ili svećenstvu?

Dajte Bogu desetinu (tj. svećenstvu) ILI :
    bog koji jede hehe

Smije li čovjek prikraćivati Boga? A vi mene prikraćujete. I pitate: "U čemu te prikratismo?" U desetini i u prinosu. Udareni ste prokletstvom jer me prikraćujete vi, sav narod! Donesite čitavu desetinu u riznicu da u mojoj kući bude hrane. Tada me iskušajte - govori Jahve nad Vojskama - neću li vam otvoriti ustave nebeske i neću li izliti na vas punom mjerom blagoslov, neću li zbog vas zaprijetit skakavcu da vam više ne kvari usjeva i da vam ne bude nerodna loza u polju - govori Jahve nad Vojskama.
    Malahija 3,8-11
    Ako svome Bogu ne date hrane (desetinu svojih prihoda svećenstvu) udarit će vas sušom i skakavcima.

Proklet bio varalica koji u stadu ima ovna što mi ga je zavjetovao, a žrtvuje mi ovcu jalovicu.

Ubij ljude koji ne slušaju svećenike
    Ako bi se tko drsko odupro i ne bi poslušao ni svećenika koji ondje stoji da služi Jahvi, Bogu tvome, ni suca, neka se taj čovjek pogubi. Tako ćeš iskorijeniti zlo iz Izraela.
    Ponovljeni zakon 17,12

Veoma poznat BOKYSTAMY (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Podrazumevano Re: Dajte Bogu desetinu ili svećenstvu?

Citat Original postavio Eleleth Pogledaj poruku
    bog koji jede hehe

Smije li čovjek prikraćivati Boga? A vi mene prikraćujete. I pitate: "U čemu te prikratismo?" U desetini i u prinosu. Udareni ste prokletstvom jer me prikraćujete vi, sav narod! Donesite čitavu desetinu u riznicu da u mojoj kući bude hrane. Tada me iskušajte - govori Jahve nad Vojskama - neću li vam otvoriti ustave nebeske i neću li izliti na vas punom mjerom blagoslov, neću li zbog vas zaprijetit skakavcu da vam više ne kvari usjeva i da vam ne bude nerodna loza u polju - govori Jahve nad Vojskama.
    Malahija 3,8-11
    Ako svome Bogu ne date hrane (desetinu svojih prihoda svećenstvu) udarit će vas sušom i skakavcima.

Proklet bio varalica koji u stadu ima ovna što mi ga je zavjetovao, a žrtvuje mi ovcu jalovicu.

Ako bi se tko drsko odupro i ne bi poslušao ni svećenika koji ondje stoji da služi Jahvi, Bogu tvome, ni suca, neka se taj čovjek pogubi. Tako ćeš iskorijeniti zlo iz Izraela.
    Ponovljeni zakon 17,12
    I sta si ustanovio, da Bog jede i pije, ili si ustanovio da zeli pravdu?
    I hajde reci, da svi cujemo tvoje tumacenje?

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

bog koji jede hehe

Malahija 3,8-11

Pa jedna od glavnih odlika Judaizma je to shto je Judaizam prelazni oblik iz politestichkih religija u monoteistichku , pa se naravno zadrzhalo stvari poput ovih , tj. zhrtvovanje bogu.
    Bar nisu ko Kartaginjani

Ponovljeni zakon 17,12
    Mesto svecenike stavi komesare i eto nas kod Staljina
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

TBPTKO nije na forumu
    С вером у Бога, Српству верни до гроба
    Primećen član TBPTKO (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Код нас православних је то добровољно.

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Kod nas se tako dobrovoljno plaćao porez. Ko kolko ima i oće da priloži. Al kad ti treba kakva potvrda iz opštine, porez mora da je plaćen.

Slične teme

1. Zablude o Bogu
    Autor hogarius u forumu Religija
    Odgovora: 167
    Poslednja poruka: 03.01.2009., 18:07
  2. Istina o Bogu
    Autor ancika u forumu Filozofija
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 06.06.2004., 13:49
  3. Dajte dajte i meni...
    Autor qwertyu u forumu Video igre
    Odgovora: 7