preparirane...uspomene

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
Evo bas gledam na NG emisiju o prepariranju i "novom obicaju" da se
pokojni ljubimci...prepariraju kako bi...sta?
zauvijek bili s nama?
gledali nas staklenim ocima dok setamo po stanu...
ne znam...

ja u zivotu nista bizarnije nisam cula/vidjela...:eek:

nego, aj sto je bizarno, al mi je nekako...bas nepostovanje...totalno
mislim, da li bismo pokojnog ljudskog clana obitelji odnijeli na prepariranje...ne bismo.
e, pa zato mi je i ovo bljak...

kao bili su tu; dijelili s nama i radost i tugu,
a sad cemo "olaksati sebi" tako sto cemo njihovu kozu drzati za ukras... :eek::eek::eek:

ebote, el ima kraja ljudskoj bedastoci? :neutral:

ps ubjedljivo mi je najstrasnija neka riba sto ima pun zamrzivac ljubimaca...bukvalno :sad2:
 
Poslednja izmena:
Evo bas gledam na NG emisiju o prepariranju i "novom obicaju" da se
pokojni ljubimci...prepariraju kako bi...sta?
zauvijek bili s nama?
gledali nas staklenim ocima dok setamo po stanu...
ne znam...

ja u zivotu nista bizarnije nisam cula/vidjela...:eek:

nego, aj sto je bizarno, al mi je nekako...bas nepostovanje...totalno
mislim, da li bismo pokojnog ljudskog clana obitelji odnijeli na prepariranje...ne bismo.
e, pa zato mi je i ovo bljak...

kao bili su tu; dijelili s nama i radost i tugu,
a sad cemo "olaksati sebi" tako sto cemo njihovu kozu drzati za ukras... :eek::eek::eek:

ebote, el ima kraja ljudskoj bedastoci? :neutral:

ps ubjedljivo mi je najstrasnija neka riba sto ima pun zamrzivac ljubimaca...bukvalno :sad2:

ma to je dobro još...a zamisli, pa seti se samo filma
Groblje kućnih ljubimaca, kada vlasnici čak ne daju ljubimcima da počivaju u miru

nego ih odnose na ono groblje odakle se oni posle par dana vraćaju iz mrtvih :eek:
i šta....brrrrrr

počinju da kažnjavaju svoje bivše gazde...

tako da, ma i bolje je da budu preparirani nego da mi se dovuku u kuću bez okica ili jedne nogice...joooj :eek:
 
koliko neko mora da bude lud da bi uradio tako nesto?
em nije u redu,em se tako produzava vlasnikova agonija....a i bolesno je skroz...
pas(ili neko drugi) koji je "do juce" hodao,disao,mazio se sa vlasnikom,sada nepomichno stoji i bulji u jednu tachku.....bbbrrrrrhhhh
ne bih mogla nocu da spavam da mi moja Goldi stoji u sobi...tako voljena..na prvi pogled ziva,a zapravo ......preparirana...missiiimmm......
ne kapiram zaista.....

predpostavljam da bi neki preparirali i preminule roditelje ili druge clanove porodice,samo to se ne sme...a za ljubimca te niko ne pita
 
koliko neko mora da bude lud da bi uradio tako nesto?
em nije u redu,em se tako produzava vlasnikova agonija....a i bolesno je skroz...
pas(ili neko drugi) koji je "do juce" hodao,disao,mazio se sa vlasnikom,sada nepomichno stoji i bulji u jednu tachku.....bbbrrrrrhhhh
ne bih mogla nocu da spavam da mi moja Goldi stoji u sobi...tako voljena..na prvi pogled ziva,a zapravo ......preparirana...missiiimmm......
ne kapiram zaista.....

predpostavljam da bi neki preparirali i preminule roditelje ili druge clanove porodice,samo to se ne sme...a za ljubimca te niko ne pita

ko bi uradio...pa ljudi s kojima su te zivotinje zivjele..."vlasnici" (izgleda, bukvalno...:neutral:)
"da se lakse iz izbore s gubitkom..." i jos neka riba kaze;
"boljeg ljubimca ne bi mogla pozeljeti...ista je kao i prije..." dok sjedi pokraj prepariranog psa na kaucu...:(
 
ko bi uradio...pa ljudi s kojima su te zivotinje zivjele..."vlasnici" (izgleda, bukvalno...:neutral:)
"da se lakse iz izbore s gubitkom..." i jos neka riba kaze;
"boljeg ljubimca ne bi mogla pozeljeti...ista je kao i prije..." dok sjedi pokraj prepariranog psa na kaucu...:(

ista kao pre??? :eek::eek::eek::eek:
a to "da se lakse izbore sa gubitkom" je totalna glupost!
meni bi bilo milijardu puta teze da MRTVOG ljubimca gledam svaki dan kako stoji i "gleda" :roll:
stvarno ne mogu da verujem
 
ko bi uradio...pa ljudi s kojima su te zivotinje zivjele..."vlasnici" (izgleda, bukvalno...:neutral:)
"da se lakse iz izbore s gubitkom..." i jos neka riba kaze;
"boljeg ljubimca ne bi mogla pozeljeti...ista je kao i prije..." dok sjedi pokraj prepariranog psa na kaucu...:(

..ta riba je verovatno sad zadovoljnija nego pre..
..da je znala da ce biti tako dobro, preparirala bi ga chim ga je dobila.. :roll:
 
to je bila i moja reakcija...
e, a jos kad "objasnjava" kako je "guts..." dala kremirati pa ih sad drzi u vrecici na kaminu...razmislja zena o svemu....postovanje, ovoono...majko...:sad2:

nemoj da pricas? :eek:
a bas sam pomislila dal ima nesto jos bolesnije,kad ono...i utroba se chuva ...jao svasta
g055.gif
 
hm, toga ima i kod nas, samo bez prepariranja.... ono kada na na kaminu vidis gomilu urns sa pepelom polovine porodice...
jos samo fale vodou lutke i babin kuk za kazan

al pazi kad bi bio..."obicaj" da i babu/dedu/mamu/tatu/... drzimo preparirane...ajde de...
al ovako ispada da ispostujemo svoje ljudske pokojnike, a zivotinjske...
kao bio si igracka za zivota, sta fali da to budes i nakon smrti...
nekako mi strasno to, stvarno...
mislim, mene ne opterecuje taj trip sa smrcu/mesom/propadanjem...
vise mi je to ono...u kategoriji dvostrukih arsina...:(
 
Gledala sam sinoc to. Koja glupost, vise volim da je zivotinja zakopana na nekom mirnom mestu. Cula sam negde da c ezgraditi groblje za kucne ljubimce, ali po meni ni to nije resenje, jer sta kada ja jednom umrem ko bi placao grobno mesto, deca mozda, ali unuci? Tako da neko mirno mestasce, za koje s epretpostavlja da nece biti uznemiravano je najbolje resenje.

A iguana mi s ebas dopala :lol: preslatka je
 

Back
Top