Sta je to potreba? Da li postoji? Dokaz.

ja mislim da onaj link gore govori dovoljno.
A zashto ti je potreban dokaz za potrebu, kad je osecash svakodnevno?

"Потреба је један од важних динамичких појмова који означава стање физиолошког, психолошког или социјалног недостатка неопходног за функционисање организма, као и тежња да се незадовољавајуће стање превазиђе достизањем одговарајућег циља. Потреба може бити органске, психолошке и социјалне природе.. Од социјалних потреба, најважније су потреба за сигурношћу, потреба за љубављу, потреба за другим људима, потреба за признањем, за личним идентитетом итд.

Овај чланак, или један његов део, је изворно преузет из књиге Ивана Видановића „Речник социјалног рада“ уз одобрење аутора.


- Добављено из „http://sr.wikipedia.org/wiki/Потреба“
Скривена категорија: Речник социјалног рада"
Apsolutno si u pravu.
 
Pa kad sediš i od umora zadremaš, šta će ti jačeg dokaza...
Ili ona gladna deca u Africi, što umiru...još jedan dokaz...
A možda sam i omašio temu...
a015.gif
 
...
Dokazite mi postojanje ijedne potrebe, ukoliko je definicija reci "potreba" u stvari "prvenstveno organski (fizioloski) faktor koji coveka tera da svoje sposobnosti koristi na nacin koji on (faktor, (tj. potreba)) zadaje"

Verovatno ćeš sam dati najbolji odgovor na svoje pitanje. Zato bih te pitao ovako; Odgovori mi šta te tera da postaviš ovakvo pitanje? Ukoliko se potrudiš otkrićeš definiciju "potrebe."
 
pa valjda najprostije: zhelja za saznanjem i reshenjem problema koji ima
ali ne vidim da je to definicija potrebe

"Потреба је један од важних динамичких појмова који означава стање физиолошког, психолошког или социјалног недостатка неопходног за функционисање организма, као и тежња да се незадовољавајуће стање превазиђе достизањем одговарајућег циља. Потреба може бити органске, психолошке и социјалне природе.. Од социјалних потреба, најважније су потреба за сигурношћу, потреба за љубављу, потреба за другим људима, потреба за признањем, за личним идентитетом итд.
ja sam ovim sasvim zadovoljan
 

Back
Top