GREH

antoniusss

Domaćin
Banovan
Poruka
3.886
ГРЕХ (грч: άμαρτία – безакоње, скретање, заблуда) неприродно стање у које је запало свесно биће, човек или Анђео. Грех се тумачи као „прекршај закона“ постављених од стране узвишеног божанског бића. У хришћанству означава огрешење о Божје заповеди. Свето писмо тврди да је зачетник греха Ева која је убрала забрањену воћку са Дрвета спознаје добра и зла, тиме је човек слободном вољом прекршио Божји закон с последицама које су довеле до смрти. Темељна порука хришћанства је ослобођење од источног греха и смрти кроз оправдање жртвом и васкрсењем Сина божјег Исуса Христа.Као што болест слаби наше тело и одузима му покретљивост,тако грех слаби нашу душу.Сваки наш грех је узетост. А да је грех заиста душевна узетост, то је свако од нас на себи осетио. Од сваког греха трпи наше срце, разум отупљује за све духовно, слаби воља за добрим делима, оболевају, да тако кажемо, све основе нашега живота, јер, када оболи срце главни покретач нашег живота тада болест захвата целог човека.
Дакле, ми смо узети. Неки од нас, покренути савешћу, сами схватају своју болест и иду ка Христу да се лече од своје греховне узетости; а другима је на несрећу потребна туђа, искрена помоћ да би схватили своју болест и од свег срца пожелели исцељење од Исуса Христа. Када би неко и ове људе као онога узетога, довео снагом своје вере и добронамерним саветом у искрену скрушеност пред лицем Самог Господа нашег Исуса Христа, који је на Себе узео наше грехе и болести. Он би таквим људима учинио највећу хришћанску услугу. Много је међу нама оних који су духом узети и којима је заиста неопходна искрена помоћ других. Они су сами толико слаби у вери, толико су своје срце ослабили разноразним страстима, да сами нису способни да учине ни један једини корак у вери и хришћанском животу. Али кад неко покуша да узете изведе на прави пут,ђаво се ту умеша и спречава га. Типичан пример је Србија. До скоро се мање више знало шта је грех и грешници су се стидели греха,неки су га скривали,а неки су се и покајали и тиме спасили своју душу од друге смрти у огњу пакла. Сотони се то није свидело и он је преко својих слугу бого-бораца и противника Исуса Христа, почео да полако али све приметније изврће истину. Сад смо се и ми који змо утврђени на путу спасења забринули, не за себе јер ми знамо да уски пут води у Небо,него за "Оне мале" који се лако саблазне. Сада Исусови противници у скупштини доносе све горе и грешније законе, трудећи се да заведу што већи број душа неутврђених на Христовом путу. Сада је донесен закон који промовише мужеложништво, непослух, убиство нерођене деце итд... Сутра можемо очекивати закон по којем смо обавезни да имамо сексуалне односе са животињама или са родитељима. Ко не буде хтео да греши биће кажњен. Све је то написано у Светом Писму. Сотона је бачен на земљу и сад дивља.
Овим постом желим да вам укажем на то и да вас опоменем на надолазећу плиму греха. Ове кризе,санкције,бомбардовања итд. нису били опасни, јер они су убијали само тело а душу нису могли, али ове ткзв. ЕУропске демократске промене су опасније јер оне убијају душу и воде је у сигурну пропаст. Кризу нам је Бог наметнуо као неку врсту аскетизма или поста да се очистимо од 50 година греха и то је донело само корист нашој души. Међутим ова наводна демократија која промовише све најгоре у човеку (од хомосексуализма до непокорности старијим) је врло опасна и треба је се чувати, јер она није дата од Бога него од ђавола са циљем да нас тотално упропасти и као народ и као појединце.:hvala:
 
ГРЕХ (грч: άμαρτία – безакоње, скретање, заблуда) неприродно стање у које је запало свесно биће, човек или Анђео. Грех се тумачи као „прекршај закона“ постављених од стране узвишеног божанског бића.

Kog bića? U raznim krajevima sveta razne stvari se smatraju za greh, u zavisnosti koje božansko biće ih je propisalo. Bogovi imaju razne zahteve, koji se (pazi slučaja!) najčešće poklapaju sa moralnim načelima većine u sredini koja je tog boga izmislila.

Cвето писмо тврди да је зачетник греха Ева која је убрала забрањену воћку са Дрвета спознаје добра и зла, тиме је човек слободном вољом прекршио Божји закон с последицама које су довеле до смрти.

Prvo, čemu zabranjeno voće? To ne liči na dobrog boga, više liči na nekog ko je to namerno uradio da napakosti Adamu i Evi. Drugo, zamisli kako bi izgledao svet kad ne bi bilo smrti? Vrlo brzo bi smo propali. Smrt je neophodna, iako je neprijatna. (neprijatna prvenstveno okolini, koja kroz tuđu smrt shvata i sopstvenu prolaznost, subjektu je ionako svejedno)

Сутра можемо очекивати закон по којем смо обавезни да имамо сексуалне односе са животињама или са родитељима. Ко не буде хтео да греши биће кажњен.
To što pričaš je obična distopija koja je tipična za pesimistične vernike. (Pesimizam je ovde direktan uzrok negativnog uticaja religije) Svaki normalan čovek zna da nikada nećemo biti obavezni da imamo seksualne odnose sa životinjama. Samo razmišljanje u tom smeru znak je veoma ozbiljnog poremećaja integriteta ličnosti.

Ове кризе,санкције,бомбардовања итд. нису били опасни, јер они су убијали само тело а душу нису могли, али ове ткзв. ЕУропске демократске промене су опасније јер оне убијају душу и воде је у сигурну пропаст.

Još distopije... propagiranje ljudske slobode najviše ugrožava crkveni monopol na moral, i ovo je njihov tipičan krik. Životnija koja umire ne bira šta će reći, i dobro vidi odakle preti opasnost, i to je dobro. Što manje religije i lažnih podela, a više humanizma i ljubavi među ljudima - svet je bolji i srećniji.

Кризу нам је Бог наметнуо као неку врсту аскетизма или поста да се очистимо од 50 година греха и то је донело само корист нашој души.

Kriza je bilo otkad je sveta i veka. Nekad ljudi nisu imali šta da jedu kad je kriza i umirali su od gladi, danas možda ne mogu da se voze kolima svaki dan na posao i da se obasipaju skupim materijalnim stvarima, što i ne mora da bude tako loše, jer nije sve u materijalnim stvarima. Naravno, da bi čovek u potpunosti zadovoljio svoje duhovne potrebe, mora da ima solidnu ekonomsku osnovu, rešene egzistencijalne probleme, kao što je to lepo objasnio Marks. Nije uvek neophodno, ali pomaže.
 
E sad mi treba onaj smajlistoselupocelu......

Sta sve ovde izbrka i izmiksira Antonije.....?!

Kako je jednostavno sve pripisati bogu ili djavolu.

Zivot je malo komplikovaniji.

Mnogo kompilikovaniji ali ja sam ovde napisao tako da mogu da shvate i ovi što su omatorili a ostali u prvom razredu osnovne duhovne škole (kao Zazi i Pr.cko) :whistling:
 
Ja priznam da volim da držim flašu,ali ponekad kad je pustim i pročitam nešto. Čudim se tebi šta si radio u manastiru ako nisi nigde pročitao da je Greh=Bolest.:dontunderstand:

Jeste,tacno,priznajem.
Ali pogledaj moj prvi post u ovoj temi...
I nemoj tako niske udarce vise,mislim na flasu :thumbdown:
 
Sa tom količinom pesimizma, ne čudi me da ti treba flaša.

Tebi treba više optimizma, a optimizam ne leži na dnu flaše. :)

Pa po tvojoj teoriji optimizam ne postoji jer on nije materijalan. Kako da verujem u optimizam kad vera ne postoji, a ni optimizam ne mogu napipati. Ali flaša bez sumnje postoji,mož da se napipa a mož i da udariš nekog u glavu sa njom (ako on npr. ima tešku ruku) :whistling:
 
Pa po tvojoj teoriji optimizam ne postoji jer on nije materijalan. Kako da verujem u optimizam kad vera ne postoji, a ni optimizam ne mogu napipati.

Ne znam koja je to teorija po kojoj ne postoji ono što "nije opipljivo"? Emocionalna stanja su itekako bitna karakteristika čoveka i drugih životinja. Nacija jeste konstrukt, jer ona nije emocija, ali kao i svaki drugi tip ideologije, i ona može da izazove emocije. (Recimo mržnja prema onima koji su pripadnici neke druge nacije koja u tom trenutku nije popularna, ili bezrazložna ljubav prema nekoj naciji, iz istog razloga.) Optimizam, kao generalni stav predstavlja konglomerat raznih emocija i većina ljudi ume da ga oseti kod sebe i kod drugih.

Ali flaša bez sumnje postoji,mož da se napipa a mož i da udariš nekog u glavu sa njom (ako on npr. ima tešku ruku) :whistling:
Nema potrebe, ja sam stara škola po tom pitanju. Nikad ne potežem prvi, niti koristim flaše, noževe i pištolje. Ako ne možemo "ručno" da se "dogovorimo", onda ne moramo ni da se dogovaramo. Mada "fer tuče" (ako tako možemo reći) danas ima sve manje, kukavica uvek prvo poteže oružje. Naučila valjda deca iz američkih filmova....
 
ГРЕХ (грч: άμαρτία – безакоње, скретање, заблуда) неприродно стање у које је запало свесно биће, човек или Анђео. Грех се тумачи као „прекршај закона“ постављених од стране узвишеног божанског бића. У хришћанству означава огрешење о Божје заповеди. Свето писмо тврди да је зачетник греха Ева која је убрала забрањену воћку са Дрвета спознаје добра и зла, тиме је човек слободном вољом прекршио Божји закон с последицама које су довеле до смрти. Темељна порука хришћанства је ослобођење од источног греха и смрти кроз оправдање жртвом и васкрсењем Сина божјег Исуса Христа.Као што болест слаби наше тело и одузима му покретљивост,тако грех слаби нашу душу.Сваки наш грех је узетост. А да је грех заиста душевна узетост, то је свако од нас на себи осетио. Од сваког греха трпи наше срце, разум отупљује за све духовно, слаби воља за добрим делима, оболевају, да тако кажемо, све основе нашега живота, јер, када оболи срце главни покретач нашег живота тада болест захвата целог човека.
Дакле, ми смо узети. Неки од нас, покренути савешћу, сами схватају своју болест и иду ка Христу да се лече од своје греховне узетости; а другима је на несрећу потребна туђа, искрена помоћ да би схватили своју болест и од свег срца пожелели исцељење од Исуса Христа. Када би неко и ове људе као онога узетога, довео снагом своје вере и добронамерним саветом у искрену скрушеност пред лицем Самог Господа нашег Исуса Христа, који је на Себе узео наше грехе и болести. Он би таквим људима учинио највећу хришћанску услугу. Много је међу нама оних који су духом узети и којима је заиста неопходна искрена помоћ других. Они су сами толико слаби у вери, толико су своје срце ослабили разноразним страстима, да сами нису способни да учине ни један једини корак у вери и хришћанском животу. Али кад неко покуша да узете изведе на прави пут,ђаво се ту умеша и спречава га. Типичан пример је Србија. До скоро се мање више знало шта је грех и грешници су се стидели греха,неки су га скривали,а неки су се и покајали и тиме спасили своју душу од друге смрти у огњу пакла. Сотони се то није свидело и он је преко својих слугу бого-бораца и противника Исуса Христа, почео да полако али све приметније изврће истину. Сад смо се и ми који змо утврђени на путу спасења забринули, не за себе јер ми знамо да уски пут води у Небо,него за "Оне мале" који се лако саблазне. Сада Исусови противници у скупштини доносе све горе и грешније законе, трудећи се да заведу што већи број душа неутврђених на Христовом путу. Сада је донесен закон који промовише мужеложништво, непослух, убиство нерођене деце итд... Сутра можемо очекивати закон по којем смо обавезни да имамо сексуалне односе са животињама или са родитељима. Ко не буде хтео да греши биће кажњен. Све је то написано у Светом Писму. Сотона је бачен на земљу и сад дивља.
Овим постом желим да вам укажем на то и да вас опоменем на надолазећу плиму греха. Ове кризе,санкције,бомбардовања итд. нису били опасни, јер они су убијали само тело а душу нису могли, али ове ткзв. ЕУропске демократске промене су опасније јер оне убијају душу и воде је у сигурну пропаст. Кризу нам је Бог наметнуо као неку врсту аскетизма или поста да се очистимо од 50 година греха и то је донело само корист нашој души. Међутим ова наводна демократија која промовише све најгоре у човеку (од хомосексуализма до непокорности старијим) је врло опасна и треба је се чувати, јер она није дата од Бога него од ђавола са циљем да нас тотално упропасти и као народ и као појединце.:hvala:

Čoveče kakavo je ovo sektašenje!!! Pa između tebe i Jehovinih svedoka razlike nema :dash: ili ti jesi JS?

У хришћанству означава огрешење о Божје заповеди.
Zadrži se na grupi ljudi koji sebe smatraju hrišćanima a nas ostale ostavi na miru,

ali ne lezi vraže
Сад смо се и ми који змо утврђени на путу спасења забринули, не за себе јер ми знамо да уски пут води у Небо,него за "Оне мале" који се лако саблазне.
zaključak se sam nameće gde đavole trebaš tražiti
:hahaha: :hahaha: ..



Међутим ова наводна демократија која промовише све најгоре у човеку (од хомосексуализма до непокорности старијим)
pa odakle si ovo izvukao?
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe, ja sam stara škola po tom pitanju. Nikad ne potežem prvi, niti koristim flaše, noževe i pištolje. Ako ne možemo "ručno" da se "dogovorimo", onda ne moramo ni da se dogovaramo. Mada "fer tuče" (ako tako možemo reći) danas ima sve manje, kukavica uvek prvo poteže oružje. Naučila valjda deca iz američkih filmova....

Možda ne koristiš fizičko naoružanje,ali koristiš sve duhovno najprljavije stvari da bi skrenuo ljude sa pravog puta,npr evo samo dela pvog predzadnjeg posta
Još distopije... propagiranje ljudske slobode najviše ugrožava crkveni monopol na moral, i ovo je njihov tipičan krik. Životnija koja umire ne bira šta će reći, i dobro vidi odakle preti opasnost, i to je dobro. Što manje religije i lažnih podela, a više humanizma i ljubavi među ljudima - svet je bolji i srećniji.
Ovde se jasno vidi kom taboru ti pripadaš,jer porediš crkvu sa renjenom životinjom. Međutim crkva nije životinja a nije ni ranjena sada nego pre 2000 godina i to na Golgoti. Međutim iz tih rana nije izašao samrtnički krik životinje nego KRV NOVOG ZAVETA KOJA NAS JE SPASLA GREHA. I to ti nazivaš
direktan uzrok negativnog uticaja religije
Međutim kako ide sve dalje, sve će se jasnije videti podela na sluge đavola i na Isusove učenike. Ti znaš kome ja pripadam a i ja znam kome ti pripadaš. Mene ne možeš slagati, ali znam da ćeš ti i tvoja bratija uspeti zavesti mnoge sa Isusovog puta ali "I ko sablazni jednoga od ovih malih koji veruju, bolje bi mu bilo da se obesi magareći žrvanj o vrat njegov i da bude bačen u more. 43 I ako te tvoja ruka sablažnjava, odseci je; bolje ti je da uđeš sakat u život, nego sa dve ruke da odeš u pakao, u oganj neugasivi. [44 gde crv njihov ne umire i oganj se ne gasi.] 45 I ako te noga tvoja sablažnjava. odseci je; bolje ti je da uđeš u život hrom, nego da te sa dve noge bace u pakao. [46 gde crv njihov ne umire i oganj se ne gasi.] 47 I ako te oko tvoje sablažnjava, iskopaj ga; bolje ti je da uđeš u carstvo Božije s jednim okom, nego da te sa dva oka bace u pakao, 48 gde crv njihov ne umire i oganj se ne gasi. 49 Jer će svaki ognjem biti posoljen. " Tako da je i sudbina tvojih zapisana.:hvala:
 
Мала исправка антоније, први грех је начинио бивши херувим сотона(најгордији од свих), који је хтео да има исту славу као Бог.Непослушност Богу је први грех који се до дан данас понавља.Сотона је само наговорио Еву да понови његов грех, јер је знао како пролазе прекршиоци закона.
 
Мала исправка антоније, први грех је начинио бивши херувим сотона(најгордији од свих), који је хтео да има исту славу као Бог.Непослушност Богу је први грех који се до дан данас понавља.Сотона је само наговорио Еву да понови његов грех, јер је знао како пролазе прекршиоци закона.

đubre jedno!
 
Čoveče kakavo je ovo sektašenje!!! Pa između tebe i Jehovinih svedoka razlike nema :dash: ili ti jesi JS?


Zadrži se na grupi ljudi koji sebe smatraju hrišćanima a nas ostale ostavi na miru,

ali ne lezi vraže

zaključak se sam nameće gde đavole trebaš tražiti
:hahaha: :hahaha: ..
pa odakle si ovo izvukao?

Ovo nije sektašenje nego pravilno učenje. Ako si možda nekad bila u crkvi mogla si videti čiku u crnom koji se šeta tuda, e tog čiku upitaj da li je ovo pravilno učenje. Ja stvari izvlačim iz Biblije, a Vas ostale je nemoguće ostaviti na miru zato što vi pripadate onoj drugoj grupi koju predvodi Sotona, a mi moramo da razotkrivamo takve i sprečavamo ih da zavode neuke. Ja nisam JS ali to ne znači da se naša učenja ne poklapaju po pitanju greha.
I na kraju hajde priznaj čiji si klon?:whistling:
 
Мала исправка антоније, први грех је начинио бивши херувим сотона(најгордији од свих), који је хтео да има исту славу као Бог.Непослушност Богу је први грех који се до дан данас понавља.Сотона је само наговорио Еву да понови његов грех, јер је знао како пролазе прекршиоци закона.

Tebi bi bolje bilo da pomogneš da se spasi još neko od ovih đavolom zavedenih ljudi,nego da se kačiš da li je prvi,drugi,treći ili koji greh po redu. Ja pišem iz glave tako da je moguće da nešto i preskočim, ali poenta čitave priče je da se grehovi ne gradiraju. SVAKI GREH JE ISTI I SVAKI ĆE BITI OSUĐEN AKO NIJE OPRAN ISUSOVOM KRVLJU.:sad2:
 
"I ko sablazni jednoga od ovih malih koji veruju, bolje bi mu bilo da se obesi magareći žrvanj o vrat njegov i da bude bačen u more. 43 I ako te tvoja ruka sablažnjava, odseci je; bolje ti je da uđeš sakat u život, nego sa dve ruke da odeš u pakao, u oganj neugasivi. [44 gde crv njihov ne umire i oganj se ne gasi.] 45 I ako te noga tvoja sablažnjava. odseci je; bolje ti je da uđeš u život hrom, nego da te sa dve noge bace u pakao. [46 gde crv njihov ne umire i oganj se ne gasi.] 47 I ako te oko tvoje sablažnjava, iskopaj ga; bolje ti je da uđeš u carstvo Božije s jednim okom, nego da te sa dva oka bace u pakao, 48 gde crv njihov ne umire i oganj se ne gasi. 49 Jer će svaki ognjem biti posoljen. "

Kažem ja klasično sektašenje koje skuplja zbunjene, neuke i lako plašljive ljude zastrašivanjem :thumbdown:

Ja stvari izvlačim iz Biblije, a Vas ostale je nemoguće ostaviti na miru zato što vi pripadate onoj drugoj grupi koju predvodi Sotona, a mi moramo da razotkrivamo takve i sprečavamo ih da zavode neuke. Ja nisam JS ali to ne znači da se naša učenja ne poklapaju po pitanju greha.
pa to i kažem sektašenje..

Biblija predstavlja sažeta dela jevrejske mitologije..to što ti uzimaš tu knjigu za relevatnu govori daleko više o tebi nego svo ovo ostalo pisanije

Ako si možda nekad bila u crkvi mogla si videti čiku u crnom koji se šeta tuda, e tog čiku upitaj da li je ovo pravilno učenje

Jesam i idem redovno u crkvicu (šta da radim kad ste hramove moje vere srušili a na ostacima digli svoje pa sad svojatate čuda)
..ali se molim mojim bogovima :)
i kad ja odem on obično ne šeta levo desno već stoji i peva al moguće da sam u krivu ipak si ti vernik
a baš zato što redovno idem u crkvu i što redovno razgovaram sa ovčicama ja znam da sam u pravu

e sad to što je hrišćanstvo sekta i što je potrebno da se samo malo zagrebe po površini da bi se to videlo....to je tvoj problem a ne moj
p.s. reći da su ovčice je malo teže..ipak znam dosta visoko obrazovanih ali ih to ne sprečava da nemaju apsolutno pojma o tome odakle je hrišćanstvo svojatalo elemente za svoje ceremonije tokom kojih se oni krste i veličaju čiku na krstu koga je sama crkva prihvatila tek oko 400-te godine nove ere (+60 godina čini mi se)
 
Poslednja izmena:
Tebi bi bolje bilo da pomogneš da se spasi još neko od ovih đavolom zavedenih ljudi,nego da se kačiš da li je prvi,drugi,treći ili koji greh po redu. Ja pišem iz glave tako da je moguće da nešto i preskočim, ali poenta čitave priče je da se grehovi ne gradiraju. SVAKI GREH JE ISTI I SVAKI ĆE BITI OSUĐEN AKO NIJE OPRAN ISUSOVOM KRVLJU.:sad2:

AHA KRVNE ŽRTVE......pa sad smo te provalili :rotf:
 
Poslednja izmena:
Tebi bi bolje bilo da pomogneš da se spasi još neko od ovih đavolom zavedenih ljudi,nego da se kačiš da li je prvi,drugi,treći ili koji greh po redu. Ja pišem iz glave tako da je moguće da nešto i preskočim, ali poenta čitave priče je da se grehovi ne gradiraju. SVAKI GREH JE ISTI I SVAKI ĆE BITI OSUĐEN AKO NIJE OPRAN ISUSOVOM KRVLJU.:sad2:
Антоније СВИ СУ ЗАВЕДЕНИ, који нису у Цркви Христовој. Коме Црква није Мати, ни Бог му није Отац.Да ли си ти у Цркви Христовој, то је најбитније питање?, а не да ли поседујеш неке информације о духовности.Духовност се сведочи својим ЖИВОТОМ, а не писањем и умовањем. Не гневи се због исправке, није ми био циљ да те допуним, него да се други информишу тачно, значи ништа лично против тебе.Опрости, али прво је прво.

Ја првенствено желим да се ти спасиш од заведености, пошто си већ једном био у Цркви Христовој, али...
 

Back
Top