Pravilno drzanje ramena

Lazarosaurus

Zainteresovan član
Poruka
152
Ovako danas sam bio kod okdtora za GRLO,i kada mi je on sve lepo pregledao grlo,rekao mi je da ne drzim dobro ramena i da moram da ih guram nazad jer nemam misice na tom mestu da bi mogli da ih drze.Ok poslusao sam i nista otisao kuci....e sad kada zabacujem ramena unazad izgledam kao robot ili kao neki debil,ne znam.....pa sam hteo da pitam da li posotji jos neka druga opcija za ispravljanje ramena osim guranja sto vise unazad?Inace imam 13 godina i visok sam 181cm!
 
Ovako danas sam bio kod okdtora za GRLO,i kada mi je on sve lepo pregledao grlo,rekao mi je da ne drzim dobro ramena i da moram da ih guram nazad jer nemam misice na tom mestu da bi mogli da ih drze.Ok poslusao sam i nista otisao kuci....e sad kada zabacujem ramena unazad izgledam kao robot ili kao neki debil,ne znam.....pa sam hteo da pitam da li posotji jos neka druga opcija za ispravljanje ramena osim guranja sto vise unazad?Inace imam 13 godina i visok sam 181cm!
Dosta si ti visok za svoje godine ,pa rast kostiju nije ispracen sa adekvatnim jacanjem misica. Po meni najbolje resenje je da ako mozes sebi to da priustis da ides redovno na plivanje. Ojacace ti misice ali ti zglobovi nece biti optereceni. Takodje u domovima zdravlja ,znaju da drze i vezbe koje ce ti pomoci u tome. Posto si visok mozda bi mogao da razmislis i da treniras odbojku onako rekreatvino, mada mislim da je plivanje bolje resenje. Ali nemoj da odustajes, nego budi uporan i redovan u tome. 2-3 puta nedeljno . I veruj svaki musarac kao i zena lepse izgleda kad ima lepo drzanje.A taj robot izgled ce nestati cim ti misici ojacaju . Tad ce to biti spontan polozaju . Nece biti izvestacen. A do tada nije ni bitno. Pa bolje da par meseci izgledas kao robot ( a to mozes da radis bar kad si kod kuce) nego da posle ceo zivot izgledas kao neki pognut starac.
 
Dosta si ti visok za svoje godine ,pa rast kostiju nije ispracen sa adekvatnim jacanjem misica. Po meni najbolje resenje je da ako mozes sebi to da priustis da ides redovno na plivanje. Ojacace ti misice ali ti zglobovi nece biti optereceni. Takodje u domovima zdravlja ,znaju da drze i vezbe koje ce ti pomoci u tome. Posto si visok mozda bi mogao da razmislis i da treniras odbojku onako rekreatvino, mada mislim da je plivanje bolje resenje. Ali nemoj da odustajes, nego budi uporan i redovan u tome. 2-3 puta nedeljno . I veruj svaki musarac kao i zena lepse izgleda kad ima lepo drzanje.A taj robot izgled ce nestati cim ti misici ojacaju . Tad ce to biti spontan polozaju . Nece biti izvestacen. A do tada nije ni bitno. Pa bolje da par meseci izgledas kao robot ( a to mozes da radis bar kad si kod kuce) nego da posle ceo zivot izgledas kao neki pognut starac.
Ovak ohvala ti na savetu mnogo mi znaci......
E sad ovde u mom gradu nema plivanja,ali zato treniram odbojku vec 3 godine.......Onda razmisljao sma o otme da to radim smao kuci,a u ksoli i ovako da ne preterujem.....eto i hvala ti ponovo!
 
I da mislim da nisma tacno visok 181 mozda sam i visi jer sam bio toliko visok na sistematskom koji je bio pre 3 ili 4 meseca.....
Nema na cemu. VIdi u domu zdravlja za te vezbe. Nadam se da ces preko leta imati prilike da ides negde na plivanje. Postoje i neki pojasevi koji povlace ramena u nazad. Izmedju ostalog, ako nemas drugo resenje posavetuj se i sa nastavnikom fizickog. Nek ti kaze i pokaze par vezbi za taj problem, pa ih radi kuci. Pola sata svaki dan nije tesko odvojiti a znacice ti. I vodi racuna i na casovima i kuci kako sedis. Ispravi se . ( nas su u skoli kad bi se pola odeljenja pogrbilo, terali da drzimo ruke iza ledja na naslonu od stolice)
 
Ovako moja sestra ima 14 godina i malo su joj ramena kriva ,,,,,ona je malo lenja skoro po ceo dan gleda Tv ili je na kompijuteru,,, osim toga izlazi sa drugaricama da seta naravno ali ne cesto ,,,,igra se sa psom,,,mada to nije nista sto ce joj pomoci,,,nemamo ovdje fitness klub ili tako nesto da moze da vezba malo,,,,,znate li neke vezbe sto bi joj mogle pomoci i neke savjete takodje ako imate :)
 
Prvo kupite vratilo nije skupo oko 1500din..da ne izbegava fizicko i da se tamo ne zevzechi nego da sve radi pravilno i da pita nastavnika fizickog za jos neke vezbe koje moze raditi kod kuce..i odvedite je kod ortopeda ili fizoterapeuta da joj pokaze kako se pravilno drze ledja i kako se ne treba cimati pri pokretima..verujte da ce imati problema kasnije ako sad ne stekne navike i pravilo drzanje
 
,,njoj se ovaj problem javio tokom raspusta verovatno od tolikog lencarenja,sada ce skola pa neka se malo posveti vezbanju,,,,mama je pre dva dana vodila kod ortopeda i fizoterapeuta ,,sada neznam sta joj je rekao nazvacu da pitam sutra,,,,ja trenutno nisam kuci vec sam na drugom mjestu vec 10 dana a ostacu jos 10-15 pa kada se vratim malo cu je aktivirati :) stalno joj kazem da ne lezi po ceo dan nego da se bavi sportom ili da vezba,, seta,,,,
 

Back
Top