Grinje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Jesu li grinje paraziti?
Da li mogu da zive i u slanoj vodi....?

U prevodu da li je moguce odstraniti grinje i iz prostorija i sa celokupne koze i odece?
Znam da ostaje problem kontakata sa ljudima.
 
Da, moguce je odstraniti grinje, parocistaci ih uspesno mogu odstraniti, grinje zive u praqsini, dakle odrzavanje citog stanja kuce ih odstranjuje, grinje mogu ziveti i u madracima (narocito jogijima koji imaju onu kao.....kako se to zove...ona vlakna kao...ma zimu, bre!) kao i u pernatim jastucima. Dakle antialergijski jastuci i duseci su resenje, ciscenje kucne prasine, parocistaci za aktuelni vec postojeci namestaj, tresenje tepiha, itd. Za slanu vodu ne znam ali kolko znam i po mojoj logici ne zive u slanoj vodi i ne zive na kozi. Pranje odece ih takodhje uspesno odstranjuje, hemijsko ciscenje ili vece temperature pranja. POz
 
Da, moguce je odstraniti grinje, parocistaci ih uspesno mogu odstraniti, grinje zive u praqsini, dakle odrzavanje citog stanja kuce ih odstranjuje, grinje mogu ziveti i u madracima (narocito jogijima koji imaju onu kao.....kako se to zove...ona vlakna kao...ma zimu, bre!) kao i u pernatim jastucima. Dakle antialergijski jastuci i duseci su resenje, ciscenje kucne prasine, parocistaci za aktuelni vec postojeci namestaj, tresenje tepiha, itd. Za slanu vodu ne znam ali kolko znam i po mojoj logici ne zive u slanoj vodi i ne zive na kozi. Pranje odece ih takodhje uspesno odstranjuje, hemijsko ciscenje ili vece temperature pranja. POz

Mala ispravka od strane jednog alergičara: grinje nije moguće odstraniti, već samo smanjiti njihov broj (nekoliko stotina miliona na m2). E sad, grinje žive na ljudskoj koži i hrane se odumrlim epitelom (jedu perut). Da nije grinja, mi bi bili skroz isperutani. I još nešto - alergiju ne izaziva grinja, već njen izmet. Pa sad zamislite kako ga odstraniti? dakle, pomažu antialergijski dušeci i jastuci, jer im ne odgovaraju kao sredina za život, ubija ih visoka temperatura, ali se ne mogu uništiti, jer žive sa nama u simbiozi! Priroda je to tako uredila...:sad2::bye:
 
Mala ispravka od strane jednog alergičara: grinje nije moguće odstraniti, već samo smanjiti njihov broj (nekoliko stotina miliona na m2). E sad, grinje žive na ljudskoj koži i hrane se odumrlim epitelom (jedu perut). Da nije grinja, mi bi bili skroz isperutani. I još nešto - alergiju ne izaziva grinja, već njen izmet. Pa sad zamislite kako ga odstraniti? dakle, pomažu antialergijski dušeci i jastuci, jer im ne odgovaraju kao sredina za život, ubija ih visoka temperatura, ali se ne mogu uništiti, jer žive sa nama u simbiozi! Priroda je to tako uredila...:sad2::bye:

Da bi pobedio neprijatelja moras dobro da ga upoznas..vi ste ga vec "pobedili":super:
 
...nasla sam - jedu same sebe...kad umru, onda zive grinje pojedu mrtve... i bas su ih ishvalili - najveci cistaci na planeti, sve pretvore u prah, jedu cak i bakterije i gljivice
 
...alergicni smo na zivotinjske grinje, biljne su kao ok... imamo dysonov usisivac iako niko od nas nije alergican... kad smo prvi put sa njim usisali stan bio je pun tih grinja iako je pre toga kuca usisana sa obicnim usisivacem, izgledaju kao najsitnija moguca prasina... sad redovno usisavamo i mnogo ih je manje...mozda gresimo pa postanemo alergicni
 
Pitao sam za slanu vodu, zato sto zive i ne hrane se mrtvim celijama epitela kao sto ovde tvrdite, vec se hrane i zivim celijama , tako sto sisaju sok zivih celija....
Po toj logici povecana perutavost i jeste posledica rada grinja....a to sto oni koji vole meso vole i res peceno , ko voli krompir voli i cips, to necemo sada....

Kao i svaki zivi organizam, malo mi je neodgovorno tvrditi da ako ih sredimo kupanjem u moru, a zivotno okruzenje potpuno ocisceno od njih, da ce uspeti same da se generisu....

Ostaje problem pandemije, prihvatljive, vidim po vama, ali pandemije...i to sto cete dobiti uzorak samim dodirom sa drugim ljudima....

Da ne zurimo odmah sa time sta su nam ciljevi...da vidimo sa cim operisemo...
 
Pitao sam za slanu vodu, zato sto zive i ne hrane se mrtvim celijama epitela kao sto ovde tvrdite, vec se hrane i zivim celijama , tako sto sisaju sok zivih celija....
Po toj logici povecana perutavost i jeste posledica rada grinja....a to sto oni koji vole meso vole i res peceno , ko voli krompir voli i cips, to necemo sada....

Kao i svaki zivi organizam, malo mi je neodgovorno tvrditi da ako ih sredimo kupanjem u moru, a zivotno okruzenje potpuno ocisceno od njih, da ce uspeti same da se generisu....

Ostaje problem pandemije, prihvatljive, vidim po vama, ali pandemije...i to sto cete dobiti uzorak samim dodirom sa drugim ljudima....

Da ne zurimo odmah sa time sta su nam ciljevi...da vidimo sa cim operisemo...

Kakva bre pandemija! To je priroda uredila da živi na nama i tu je kraj priče, iako na prvi pogled izgleda odvratno. E sada, da li jedu mrtav epitel, ili živ, to je već pitanje za nekoga ko zna znanje, ali i odgovor za nekoga ko hoće da prihvati. i sa ovim ja odustajem od dalje priče, a žao mi je što sam se uopšte i javio.:bye:
 
...patak kako sam ja razumela bakterije nas papaju, zato se perutamo... ali to ima svoje dobre strane - tako se regenerisemo.... onda te grinje popaju bakterije .... valjda tako ide...ako neko zna bolje neka me ispravi... ne spasava te slana voda od papanja... ustvari nista... a i ne treba...a te grinje su bas korisne... znas ono dust to dust :)

...ima ih i u okeanima tako da to sa slanom vodom zaboravi
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta se danas uci na fakultetima ili koje je opste znanje....

Znam da su nekad dermatolozi imali podelu ljudi na one koji imaju brzo obnovljivu kozu (brze se menjaju slojevi) i da su to tumacili kao manju sansu za kozne bolesti , a da je genetikom odredjeno...
Zatim su ustanovljavali cvrstocu koze, tj koliko slojeva epitela moze da se drzi cvrsto dok se ne skinu jacim pritiskom ili trenjem....
To koliko sam razumeo zavisi od masnoce koze, zdrave ishrane, ali i od tih bakterija i gljivica, koje napadaju tek tada i koliko mogu...

Vrlo je bitno da li se grinje hrane isisavanjem zivih epidermalnih celija , kao sto sam gledao u istrazivanju na BBC, jer se tako ubrzava menjanje koze, ali vestacki, tj koza se sama sebi nalazi u sistemu regeneracije , ali ubrzano, sto kao hronicno nije zdravo, iako mozda ne primetimo to kao nesto drasticno, to hronicno regenerisanje koze...

Jeste da vama to izgleda kao preterivanje u znanju ili neka druga patoloska tendencija u vezi grinja, ali ja ne vidim takvo obojenje znanja, da bih morao da ga krijem od sebe , da se ne bih plasio ili hipohondrisao...jer onda cu ono sto ne sakrijem pretvoriti u hipohondricnu opciju...

Skoro sam cuo tumacenje na medijima , jednog dermatologa o genetskom uslovljavanju bolesti koze, dok sam ja licno od vrlo jakog dermatologa istrazivaca na VMA slusao kako znaju da neke od tih koznih bolesti izazivaju virusi u potkoznom i ili folikulnom tkivu....
Cak je razmatrano da neke od tih promena jesu simbioza virus, bakterija, a gljive su samo na povrsini , kad se umanji imunitet koze (da li koza ima imunitet i to je vidim pod diskusijom kod mnogih danasnjih dermatologa, jer sta cini kozu, koji slojevi jesu, a koji nisu, to se izgleda razlikuje na faksu i kod istrazivaca....)....

Stampanje organa, ukljucujuci i kozu, koja se mnogo lakse stampa, jer joj nije potrebna izolaciona povrsina kao arhitektura...to kao da ne postoji....

Ne mogu ja da tako pojednostavim da se perutamo zato sto nas bakterije papaju, jer kao sto rekoh postoje u rezervi bar nekoliko slojeva koje bakterije ne mogu ni da pomirisu, a i od ishrane zavisi perutanje, i koegzistentnost koze, sto opet znaci po recenom da bakterije vole kad smo gladni.....D vitamina....mesanje uzroka i posledice, tj to mi izgleda kao moderno tumacenje za neobrazovane....sto jeste u skladu sa trenutkom, ako se prizna da smo sve gluplji i neobrazovaniji , u odnosu na pre 20 godina...kad sam ja bio mali...
 
E, patak, imas i temu Dermatologija gde zalazi pravi dermatolog pa ce ti dati sve odgovore po p[itanju kozure. Da ne sirimo temu bespotrebno ka teoriji misterije oko grinja i koznih bolesti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top