Napadnuta macka
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Napadnuta macka

Nov član
    Učlanjen
    31.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Napadnuta macka

Zdravo svima. Nadam se da ce mi neko odgovoriti. Imam dve crne macke, zive napolju, imaju svoju "jazbinu", hranimo ih redovno, najumiljatije su kad su gladne prave macke...
    Nocas u 2 sata su nas probudili uzasni krici i dreka, izleteo sam napolje i kao za inat sijalica je pregorela pa nisam mogao da vidim to stvorenje(sta god da je bilo, macka, pas, nesto trece) koje je unakazilo jednu od mojih macaka. Jutros na svetlu sam video sledeci prizor: na ulazu se nalazi mnogo dlaka koje su crne , a na drugom kraju bele boje, macka je ispecatirana, istraumirana, sa krvavim rupama po telu, dlaka joj je POBELELA (wtf???) ne znam da li je od stresa ili sta vec... Pogled joj je veoma cudan, konstantno se trese i nece da jede... Ovo sam prvi put sad video u zivotu, ne znam da li je to normalna pojava(borba macaka ili sta) jer nisam imao macke ranije. Molim za pomoc, savet - sta da radim sa njom sad? Mogu li ocekivati oporavak i bez veterinara(u sta sumnjam) i da li ce opet jesti?.... Hvala

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    355

Podrazumevano Re: Napadnuta macka

Odvedi je veterinaru. Obavezno!
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

E meni to treba. Ta druga zivotinjka. Ne mogu da se odbranim od komsijskih macaka. Poludeo narod. Napravili su zooloski vrt od zgrade.
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Citat Original postavio Pleaser Pogledaj poruku
    Zdravo svima. Nadam se da ce mi neko odgovoriti. Imam dve crne macke, zive napolju, imaju svoju "jazbinu", hranimo ih redovno, najumiljatije su kad su gladne prave macke...
    Nocas u 2 sata su nas probudili uzasni krici i dreka, izleteo sam napolje i kao za inat sijalica je pregorela pa nisam mogao da vidim to stvorenje(sta god da je bilo, macka, pas, nesto trece) koje je unakazilo jednu od mojih macaka. Jutros na svetlu sam video sledeci prizor: na ulazu se nalazi mnogo dlaka koje su crne , a na drugom kraju bele boje, macka je ispecatirana, istraumirana, sa krvavim rupama po telu, dlaka joj je POBELELA (wtf???) ne znam da li je od stresa ili sta vec... Pogled joj je veoma cudan, konstantno se trese i nece da jede... Ovo sam prvi put sad video u zivotu, ne znam da li je to normalna pojava(borba macaka ili sta) jer nisam imao macke ranije. Molim za pomoc, savet - sta da radim sa njom sad? Mogu li ocekivati oporavak i bez veterinara(u sta sumnjam) i da li ce opet jesti?.... Hvala
    Kao što kaže Gospođica, odvedi je kod veta zbog tih rana jer mačke ipak ne smeju da dobijaju bilo šta od terapije (recimo na streptomicin su užasno alergične) a trebalo bi da joj da i nešto za smirenje i malo B kompleksa i glukoze (ovo zadnje kroz infuziju a možeš i ti špricem u usta) da bi se smirila malo i počela da jede. I da, moj pas je drastično osedeo praktično u momentu, kad ga je zgazio auto. I nešto razmišljam šta bi to moglo da bude, te bele dlake bi najpre mogle da pripadaju nekom albino-pacovu ili nekom manjem psu.

Nov član
    Učlanjen
    31.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne znam stvarno sta bi moglo da bude... ali onakve traume da ima od neke zivotinje...

hvala na odgovorima, sutra je vodimo... u medjuvremenu dok nisam bio kod kuce, keva je oprala macku kupkom i namazala rane kantarion uljem ne verujem da je trebala da je kupa ali sta sad... nije nista jela, samo miruje i ne reaguje... valjda ce biti ok do sutra

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Nije trebalo da je kupa sa aspekta dodatnog traumiranja ali kantarion je odličan izbor.

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Glasam za veta. Neka joj pogleda rane, da sta treba... A da se istraumirala, skoro sam sigurna da jeste. Pa i ja bih da me neko tako rascerupa i unakazi...
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Slične teme

1. pas ili macka
    Autor deja u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 307
    Poslednja poruka: 30.03.2015., 07:52
  2. Mog mačka stigli psi
    Autor Sekretarica u forumu Svet životinja
    Odgovora: 113
    Poslednja poruka: 09.07.2012., 15:54
  3. Porodica iz SCG napadnuta u Zagrebu
    Autor katana_blade u forumu Politika