NATO: Scheffer ubrzo šalje pozivno pismo Hrvatskoj i Albaniji

Astrica

Poznat
Poruka
8.182
Sve su zemlje članice NATO-a predale svoje ratifikacijske dokumente pa slijede pozivna pisma Hrvatskoj i Albaniji da se pridruže Savezu. Potom one predaju svoje ratifikacijske dokumente i postaju članice NATO-a.
Glavni tajnik NATO-a Jaap de Hoop Scheffer dobio je obavijest američkog State Departmenta da su sada sve zemlje članice NATO-a predale ratifikacijske instrumente u Washington i uskoro će poslati pozivno pismo Hrvatskoj i Albaniji da se pridruže Sjevernoatlantskom savezu, potvrđeno je u ponedjeljak Hini iz Schefferova ureda za odnose s javnošću.

"Možemo potvrditi da su Sjedinjene Države obavijestile glavnog tajnika o predaji svih ratifikacijskih instrumenata i on će ubrzo poslati pozivno pismo Hrvatskoj i Albaniji", rečeno je Hini u uredu NATO-a za odnose s javnošću.

Glavni tajnik NATO-a je u ponedjeljak u izjavi za HRT rekao da mu je "privilegij napisati službeno pozivno pismo i da će učiniti to biti vrlo, vrlo brzo čim dobije službenu obavijest" od Sjedinjenih Država.

State Department je depozitar Washingtonskog ugovora.

Nakon što glavni tajnik službeno pozove Hrvatsku i Albaniju da se pridruže, preostaje još da one predaju State Departmentu svoje ratifikacijske instrumente i od toga trenutka postaju punopravnim članicama NATO-a.

Hrvatski je sabor na svojoj sjednici 25. ožujka ratificirao Washingtonski ugovor i sada se čeka samo formalni poziv glavnog tajnika, nakon čega Hrvatska predaje svoje ratifikacijske instrumente i postaje punopravnom članicom.

Po riječima glasnogovornice Odjela za europske poslove State Departmenta, veleposlanici Hrvatske i Albanije bit će "vjerojatno sutra, ili u srijedu" pozvani u State Department, da predaju instrumente o pristupanju NATO-u koje su ratificirali njihovi parlamenti. (H)
 
Srbi su narod koji je konstitutivan u NATO, tj u NATO su ušle, kad je pravljen, neke srpske jedinice. Ja ne znam tu priču, to je znao Mirko Jović i on je meni i sadašnjem Akakkiju to pričao još kad je pravljeno Društvo Sava. Naravno on je bio veoma za to da Srbi raskinu sa komunizmom, da se rasteraju "crveni popovi", to je čak bila direktiva koju je ako se dobro sećam doneo iz Amerike od srpske emigracije, te da naravno Srbija udje u NATO. I mislim da je tu bio potpuno u pravu. Srbiji je mesto u NATO!
 
Snaci ce i nas velika nesreca shto su nam glavni neprijatelji ushli u NATO.
Sad sigurno nece odgovarati za zlochine pochinjene nad Srbima...pored svog zla.

Niti ce biti prvi put da su se "neprijatelji" nasli na istoj strani, a ti si mislio da ce neko da odgovara za zlocine nad Srbima ? :roll: .... Evo ako neki nisu culi pa da im nacrtam ;)

international-criminal-court-the-hague-netherlands.jpg
 
Patriota koji hoce da Srbija udje u NATO?
Zezash se...
Oni koji su nas bombardovali 78 dana i isti oni koji nam oteshe deo zemlje, da udjamo u njihovu ekipu?
Aha...sigurno.

Ček, ti tvrdiš da Mirko Jović nije patriota? On je osnovao prvu političku organizaciju u Srbiji, za vreme komunista, zvala se Društvo Sava, na čijem su osnivanju bili i Vuk i Komnenić i svi tadašnji opozicionari. I onda je zacrtao da Srbi udju u NATO. I sad ti za čoveka koji je bio prvi srpski nacionalista i borio se po frontovima, kažeš da nije patriota? Nečuveno!
 
To je tvoje mišljenje. Da je Srbija odavno bila u NATO paktu ne bi se bombardovsanje nikad desilo, a ne bi ni Kosovo bilo priznato od strane nekih od najmoćnijih zemalja. Srpski je interes da udje u NATO pakt i uskličnik[/QUOTE]
U Srbiji se kaze uzvicnik

Prosim, moram prosvjedovati. U virtualnom svijetu ja mog pisat kak poželim. Kaj to nije predvidjeno u pravilniku foiruma,ne buš valjda sad i uskličnik sankcionirala sustavno na Krstarici?
 
Ma sta njega briga,on je vec pokatolicen,
on govori svakako samo u svoje ime:roll:

Ne, ja sam pomuslimanjeni Marsovac... ovde kad nekoi nema odgovor na neštoio u diskusiji odmah krenu pokušaji da se druga strana diskredituje nekim nebulozama. "Da, mi ne umemo da kulturno vodimo diskusiju, ali ovaj drugi je Hrvat, homoseksualac, izdajnik, klempav, ždrakav ili nešto već drugo zbog čega nemojte da ga slušate". I nije bap da ta strategija daje rezultata, zar ne?
 

Back
Top