Servis mobilnih telefona

gusha

Aktivan član
Poruka
1.641
U ovoj temi mozete postavljati pitanja vezana za neispravne mobilne telefone, i dobiti informacije u vezi sa vrstama kvarova, cenama popravki i rezervnim delovima.
Iako vecina kvarova na mobilnom telefonu zahteva odlazak u servis, posavetovacemo Vas kako i gde da najbrze i najefikasnije resite svoj problem...

Pa, izvol'te....

-------------------------------------------------------------------
Najcesci primer: telefon kupljen kod providera (Telenor, MTS, Vip) na ugovor, koji je u toku koriscenja ispao/udaren/pokvasen, itd. nema potrebe reklamirati u garantnom roku, jer takvi kvarovi ne podlezu garanciji, i bice Vam vraceni nakon 7-40 dana...
------------------------------------------------------------------
=================================
 
Poslednja izmena:
Nokia n82, poceli su da nestaju fajlovi sa kartice kao sto su fotografije, zvuci, snimci... Ne sve odjednom , nego povremeno i pomalo. Prvo je prestao da radi Garmin pa onda i sve ostalo. Imam bekap koji pocne da ucitava i onda zaglavi na 7 % i tu je kraj svim aktivnostima.
Ne stizem do servisa, potrudicu se, ali, cini mi se da je kartica u pitanju posto ne funkcionise samo ono sto je na njoj.
Imas li neki predlog sta da pokusam ?

I, da, telefon je pod garancijom i nije imao nikakvih padova, kvasenja i nepravilnog rukovanja
 
Nokia n82, poceli su da nestaju fajlovi sa kartice kao sto su fotografije, zvuci, snimci... Ne sve odjednom , nego povremeno i pomalo. Prvo je prestao da radi Garmin pa onda i sve ostalo. Imam bekap koji pocne da ucitava i onda zaglavi na 7 % i tu je kraj svim aktivnostima.
Ne stizem do servisa, potrudicu se, ali, cini mi se da je kartica u pitanju posto ne funkcionise samo ono sto je na njoj.
Imas li neki predlog sta da pokusam ?

I, da, telefon je pod garancijom i nije imao nikakvih padova, kvasenja i nepravilnog rukovanja


za pocetak, spasavaj ono sto se sa kartice spasiti moze, jer i meni deluje kao da je problem u samom kartici. za svaki slucaj napravi backup na racunaru imenika i ostalih bitnih stvari, pa probaj sa drugom memorijskom karticom.
 
DOBIJEM pre par dana od drugara K850i,ispao mu, sredjen ali desava se jedna cudna stvar.Naime, kada se udje u rezim aparata on nece da slika ako je aktiviran blic! Cim se blic deaktivira u meniju ili na #, on normalno radi odn. slika! Znaci: uz blic neslika, bez- radi. Sta li to moze da bude, i koliko otprilike kosta sredjivanje?
 
DOBIJEM pre par dana od drugara K850i,ispao mu, sredjen ali desava se jedna cudna stvar.Naime, kada se udje u rezim aparata on nece da slika ako je aktiviran blic! Cim se blic deaktivira u meniju ili na #, on normalno radi odn. slika! Znaci: uz blic neslika, bez- radi. Sta li to moze da bude, i koliko otprilike kosta sredjivanje?


najbolje odnesi u servis da vide tacno zbog cega se to desava. verovatno je povezano sa time sto je ispao, mozda su prevideli tu strvar tokom popravke.
 
Kupio sam Sony Ericsson K770i i na ekranu za antenu nikad nema svih pet crtica uglavnom dve ili tri iako na drugim telefonima na istoj mrezi na istoj lokaciji ima sve crtice.Nekad mi se pojavljuje i poruka:Chipering not provided by operator,Insecure transmision.Molim za detaljan odgovor.:( Tada mi se na ekranu pojavi i mali trougao sa uzvicnikom u njemu.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam Sony Ericsson K770i i na ekranu za antenu nikad nema svih pet crtica uglavnom dve ili tri iako na drugim telefonima na istoj mrezi na istoj lokaciji ima sve crtice.Nekad mi se pojavljuje i poruka:Chipering not provided by operator,Insecure transmision.Molim za detaljan odgovor.:( Tada mi se na ekranu pojavi i mali trougao sa uzvicnikom u njemu.

softverski problem najverovatnije, moguce kao posledica dekodiranja, nosi u servis.
 
Imam problem sa baterijom..cesto me mrzi da punim bateriju punjacem, pa tako ubacim USB mog fona u komp i ostavim da se napuni baterija. Zanima me zbog cega mi, kada punim USB-om, baterija traje veoma kratko i brzo se isprazni, a kada punim punjacem traje duze? Takodje sam primetio da se ponekad desi da kada punim punjacem baterija bude prazna posle 2-3 sata, a nekad traje i 3 dana.
Sta bi moglo da bude u pitanju? PS. Imam Samsung J700.
 
Imam problem sa baterijom..cesto me mrzi da punim bateriju punjacem, pa tako ubacim USB mog fona u komp i ostavim da se napuni baterija. Zanima me zbog cega mi, kada punim USB-om, baterija traje veoma kratko i brzo se isprazni, a kada punim punjacem traje duze? Takodje sam primetio da se ponekad desi da kada punim punjacem baterija bude prazna posle 2-3 sata, a nekad traje i 3 dana.
Sta bi moglo da bude u pitanju? PS. Imam Samsung J700.


pa samo procitaj karakteristike struje punjaca i usb-a na kompu, sve ce ti biti jasno :)
a to sto drzi nekad kratko, 'bem li ga, probaj sa novom baterijom za pocetak, moze biti do nje.
 
Kupio sam Sony Ericsson k770i i sa njim hiljadu problema:( . Kada odaberem high quality video slika je istog kvaliteta kao i kad je podeseno na for picture message. Iste je velicine 176*144 ifajl je oblika 3gp:dontunderstand:.Video zapis je mnogo gori nego na SE 750i koji sam imao ranije ali mi je ukraden. Ja mislim kada se odabere high quality video da treba da se dobije slika druge velicine i bez toliko kockica.Molim detaljan odgovor.Inace kamera ima 3.2 mp.
 
Kupio sam Sony Ericsson k770i i sa njim hiljadu problema:( . Kada odaberem high quality video slika je istog kvaliteta kao i kad je podeseno na for picture message. Iste je velicine 176*144 ifajl je oblika 3gp:dontunderstand:.Video zapis je mnogo gori nego na SE 750i koji sam imao ranije ali mi je ukraden. Ja mislim kada se odabere high quality video da treba da se dobije slika druge velicine i bez toliko kockica.Molim detaljan odgovor.Inace kamera ima 3.2 mp.


to mu i jeste najveca mana. asve je u redu sa tvojim fonom, to je fabricki tako.
snima video u formatu QCIF (176 x 144 pixels), drugacije ne moze....
 
Najpre, d.srdjane, želim ti dobrodošlicu na forum. Za početak ne bi bilo loše da ne spamuješ.
Malo sam se namučio da pročitam tvoja dva posta gore, ali sam te ipak razumeo.
Ukoliko je telefon kupljen u Vip mobile-u i ako je pod garancijom, možeš ga odneti na sledecu adresu Novom Sadu: http://www.vipmobile.rs/cm/offer/pos/centri/index.php#ns , u suprotnom odnesi u najbliži servis za telefone. Pozdrav.
 
HITNO mi treba pomoc.. Telefon mi se ugasio pre nekih 2 sata i od tada ne uspevam da ga upalim! Nisam ubacivala nista, ne znam o cemu je rec.. Jednom mi se desilo da mi je preko nekog fajla usao virus u telefon i nosila sam ga na popravku, ali sad nisam nista ubacivala u fon i on se samo restartuje i gasi.. :( Inace imam nokia 5310 Express music.. Postoji li neki nacin da se bez paljenja telefona otkloni taj problem, sta god da je u pitanju??? Unapred hvala svima koji mi makar malo pomognu..
 
Imam jedno pitanje u vezi slusalica!!!
Uzeo sam cect iphone p168- kinesku kopiju i normalno sve je doslo sa njim!!
Eh sad dok nisam uzeo slusalice u svoje ruke a inace sam poznat po tome kako brzo pokvarim slusalice i ove sam pokvario posle samo nekoliko dana sve su ono lepo radile do jednog dane, tog danas me je interesovalo sta ima u slusalici ja samo slusalicu otvorio i naravno pokidao one zice sto su zalepljene za slusalicu-zvucnik kako vec da ga nazovem! Eh sad ja vas pitam da li je moguce popraviti ti ili nije???

Hvala unapred!!!
 
HITNO mi treba pomoc.. Telefon mi se ugasio pre nekih 2 sata i od tada ne uspevam da ga upalim! Nisam ubacivala nista, ne znam o cemu je rec.. Jednom mi se desilo da mi je preko nekog fajla usao virus u telefon i nosila sam ga na popravku, ali sad nisam nista ubacivala u fon i on se samo restartuje i gasi.. :( Inace imam nokia 5310 Express music.. Postoji li neki nacin da se bez paljenja telefona otkloni taj problem, sta god da je u pitanju??? Unapred hvala svima koji mi makar malo pomognu..

softverski problem, moras nositi u servis, nema druge...a zasto se to desava, ne znam, jednostavno se desava na nekim telefonima...
 
Telefon je Nokia 6600,vrlo cesto mi se desava da ekran kada nije aktivan(tj. aktiviran je screensaver) pobeli,reaguje na sve komande ali nista ne prikazuje na ekranu osim bele boje.Cim se restartuje telefon sve je normalno,do nekog vremena kada ponovo pobeli ekran.
Sumnjam da je neki kontakt?
Koje je vase misljenje?
 

Back
Top