Servis mobilnih telefona

nokia 6300 mora kod servisera koji moze da je "flash-uje"

Probaj sve kombinacije koje su ti do sada pale an pament... ne mozes da ga ubijes a mozda pogodis pravu.

ILI ako je pod garancijom: odes u neki nokia centar i da se zalis da ti se telefon stalno sam gasi, ekran postaje beo, ukljucuje zastite i zakljucava telefon sam od sebe i tome slicno. NIKAKO da se ne zalis da si sam zzakljucao telefon jer Nokia servis onda ima pravo da ti naplati "flash" telefona.
 
E zna neko kako se menja maskica na n73me????
ako neko zna neka odg pls!!!??!?!?!?


Ukratko:
Plasticnim objektom poput trzalice za gitaru otklipujes prednju masku SAMO oko ekrana, plasticnim objektom poput ravnog odvijaca gurnes ka vani i otkacis prednju masku u donjem delu oko brojcanika (kod znakova # i *, moraces da zavuces plasticni odvijac izmedju brojcanika i maske i izgledace ti kao da nesto lomis jer tu ima kukice ka unutra dok su svuda na drugom mestu ka vani).

Obazrivost je na prvom mestu ako zelis da sacuvas stare delove

Mozda izguglas koju sliku... da ti olaksa
 
Imam jedan frustrirajuci problem, imam nokiju 3310 , u poslednje vreme ekran je pocheo da se pomera,tacnije gornji kraj se pomerio na gore i sad se vidi u donjoj liniji ekrana a donji kraj je sad na sredini ekrana. Postavicu sliku ako nisam uspeo da objasnim. Pitanje je kako leciti ovo, ovaj 3310 mi je prvi telefon,nije udaran,nije ispadan,bas sam se trudio da ga ocuvam. Pretpostavljam da je do softvera cim je ceo ekran vidljv.
 
Zanima me jel neko radi servis n70 ili da ima barem plocu za n70? Imam nokiju n70 koja je pala i otpao joj je jedan cip pa me zanima samo koliko bi me kostao taj cip, moze i polovan, nije problem! Unapred zahvalan,
Predrag!
Pitanje je da li se isplati menjati sta na N70 jer su im cene dovoljno niske da ne opravdavaju popravke.
Originalne komponente tesko da ces naci a vecina komponenti ne moze da se skine bez da se ostete trajno


Imam jedan frustrirajuci problem, imam nokiju 3310 , u poslednje vreme ekran je pocheo da se pomera,tacnije gornji kraj se pomerio na gore i sad se vidi u donjoj liniji ekrana a donji kraj je sad na sredini ekrana. Postavicu sliku ako nisam uspeo da objasnim. Pitanje je kako leciti ovo, ovaj 3310 mi je prvi telefon,nije udaran,nije ispadan,bas sam se trudio da ga ocuvam. Pretpostavljam da je do softvera cim je ceo ekran vidljv.

Mislis na 3310 od pre 7-8 godina (sa jednobojnim ekranom)?
Ako je taj, moze da bude da ima samo lose kontakte na ekranu.
 
Hajde da i ja nesto pitam.
- Imam htc TyTN, na kojem ne rade tasteri na prednjem delu poklopca. Znaci "dzoistik" i oni oko njega. Zato malo vise koristim touch rezim...flat kabel ?
- Drugo, poneki put ekran pobeli ali telefon zadrzi sve funkcije, mogu da se javim i razgovaram. Posle par brzih uzastopnih pritisaka na off/on taster situacija se normalizuje....?
- Kako se podesava 24 h prikaz vremena ?
Hvala.
 
Cao,
Imam jedan problem sa sony ericsson w880i telefonom. Uradjen mi je servis na zvucniku, ali telefon je ponekad blokirao. Sada kada hocu da ga punim on pocne sve lepo i onda zablokira posle odredjenog vremena, ekran se ugasi i ne moze da se upali odmah ( na C gori crvena lampica). Onda izvadim bateriju i ostavim ga 5 minuta on se opet upali i radi sve dok opet posle odredjenog vremena ne zablokira. Receno mi je da je krav hladan lem na procesoru ili flash chipu. Da li ste dolazili u kontakt sa tim kvarovima i koliko kosta da se popravi? Ako moze ja bih Vam rado poslao telefon.

Nemanja Rosic iz Uzica.
 
Postovani,
Obracam Vam se ovim putem, u nadi da cete moci da mi pomognete u vezi mog
problema sa mobilnim telefonom.
Naime, imam Nokiu 6120c kupljenu u Rusiji pre manje od godinu dana
(poklon), sto znaci da je telefon jos uvek pod garancijom, ali i da mi ta
garancija ovde nista ne vredi.
Pre izvesnog vremena doslo je do neobicnog kvara na telefonu, tj. pri
stavljanju na punjac zaculo se nekakvo “cvrcanje” i nestalo je svo
osvetljenje sa displeja i tastature. Telefon je i dalje normalno radio,
samo bez svetla.
Misleci da nije u pitanju nista ozbiljno, odneo sam ga do prvog servisa u
Valjevu (jer tu zivim), a i sam serviser mi je na prvi pogled to potvrdio.
Medjutim posle par dana me nazvao i bez posebnog objasnjenja rekao da on
ne moze otkloniti kvar. Zatim sam odneo telefon u ovlasceni Nokia servis u
Beogradu, smatrajuci da ce oni najpre moci da rese problem, odakle su mi
nakon nekoliko dana ponudili cenu popravke, koju sam i prihvatio, da bi me
posle samo par minuta obavestili da ne mogu da rade telefon jer se na
njemu vide tragovi otvaranja. Vise mi nista nije jasno, jer ja telefon
nisam reklamirao, vec samo odneo na popravku, i da li to znaci da ako
jedan serviser nije bio u stanju da otkloni kvar (sto ja nikako nisam
mogao znati), nijedan serviser vise nece hteti da ga pogleda?!:dontunderstand:
Zato Vam se i obracam ovim putem, s nadom da mozete da mi pomognete ili
bar posavetujete u vezi mog problema. Konkretno me zanima da li znate neki servis u kome bi prihvatili da radite popravku telefona, uprkos tome sto je vec bio kod
servisera, a evidentno je da se moze popraviti? Ja bih prihvatio i rad bez
garancije, ili uz bilo kakav drugi dogovor, jer sam zaista u situaciji da
ne znam sta da radim sa telefonom u ovakvom stanju, niti kome da se
obratim.:worth: :dash:

Unapred zahvalan na Vasem odgovoru
Slobodan, Valjevo
 
Pitanje zdrave logike i iskustva.

--> Das telefon neovlascenom agentu da otvori = gubis garanciju.
--> Kupis telefon od neovlastenog prodavca = pitanje je da li imas garanciju
--> Kupis tlf u jednoj zemlji = ne moras da imas garanciju u svim zemljama sveta.

Nokia MORA da garantuje ceo telefon nakon opravke (koliko to postuju u SRB, ne znam) pa tako ako ima znakova da je neko, neovlascen, ranije kopao po telefonu, lako im je da odbju da popravljaju. Sta vise moraju da odbiju.
Naravno, odstupanja od ovog su vise-josvise prisutna

Poznavajuci integritet vecine (ne svih) majstora za tlf verovatnoca postoji da unutrasnjost tog telefona nije vise ista...
Naravno, sanse su i da je sve ostalo netaknuto, samo neko nije znao kako da popravi
 
Poslednja izmena:

Back
Top