Servis mobilnih telefona

Moze li mi neko pomoci? Ovako, ja vec pola godine koristim Gigabyte GSmart Essence 4 mobilni android telefon, bila sam zadovoljna 5 meseci pa mi se bila naduvala baterija pa sam je nosila u servis i oni su mi istu zamenili ( ja garanciju imam 2 godine), e sad se drugi problem pojavio. Gledala sam na youtube klipove i on se odjednom blokirao. Izvadila sam bateriju i vratila je jer preko off dugmeta nisam mogla da ga restartujem. P akad sam ponovo ga upalila, zavibrirao je i dosao na displeju do naziva GSmart i nista nikako da udje u rezim. Cekam 15 minuta,nista,samo se poceo zagrijavati. Opet sam izvadila i vratila bateriju i uradila hard reset i restartovala ga i opet nikako da udje u rezim. Recite kako da sama resim problem... ili ga ipak opet pod garancijom moram nositi na reklamaciju? Sta bi moglo biti u pitanju?
 
Telefon ti je usao u soft brick da tako kazem.
To se i meni desilo na samsungu

Resio sam tako sto sam flesovao novi ROM (flash new ROM)

Ali uglavnom ako razumes ovo sto sam ti malo ispricao,ja cu preci na detalje i sve objasniti kako. Ali naravno kao sto sam rekao ovo NIJE za obicnog korisnika.
Ako ne razumes idi kod tih majstora pa nek poprave.

Ali samo da napomenem da sve imas na google sve sto te zanima sta je bootloop ovo ono... itd...

Sve mozes sa neta naucit ali potrebno je vreme dok ukapiras i slicno....

Javi za detaljniji postupak.
Spreman sam da ti pomognem !
 
Hvala u svakom slucaju, ja cu u ponedeljak drzati mobilni u ruci,popravljen. Pomalo se razumem u programiranje,ali sigurnije je da se strucnije lice pozabavi s tim...

Flešovanje novog ROMa ti je izuzetno lako ( prvo presnimiš ceo sistem na SD karticu ukoliko nešto pođe naopako, mada pošto se brickovao, ne znam koliko bi ti to značilo ) , skineš Cyanogen mod za tvoj telefon i google aplikacije, i u factory modu ga instaliraš. Imaš mnoogo tutorijala na yt.
 
Jedno pitanje za sve... Koliko je lagano zamjeniti ekran na mobitelu samostalno?

Volim uštedit pare al sam malo u strahu od posljedica, posebno nakon čitanja ovoga.

Koliko je to realno što piše, a koliko pokušavaju zaplašit čisto da privuku ljude?

Ajde da imam neki jeftini mobitel riskirao bi, ovako mi je malo frka.

Ako je bitno, radi se o Samsung Galaxy S5 uređaju.
 
Ljudi, danas mi se odjednom desilo nešto jako čudno sa ekranom. Naime, sasvim je normalan bio kada sam telefon stavila na punjač, i odjednom su se boje nekako isprale, nemam pojma kako to da nazovem i opišem... evo ovako to izgleda:

IMAG0045.jpg


U pitanju je Nexus 5. Do tada je odlično radio, apsolutno nikakve probleme nisam imala sa njim. Nije mi ispadao, nisam ga kvasila niti na bilo koji drugi način stresirala (msm bar ne svesno). Zna li neko šta i koliko ozbiljno bi ovo moglo biti? Msm svakako planiram sutra da ga odnesem u servis, ali bih volela da znam šta mogu da očekujem.

Hvala unapred. :D
 
Pozz...
Imam Sony xperia M2, Andr. 5.1.1... Onako kako sam navikao da ga koristim sa stalno uključenim WiFijem itd, baterija traje jedan ipo dan, komotno.
Odjedanput, izdrži jedva pola dana. Primetim da google servis crpi bateriju preko 30-40 %. Pokušao sam gasiti sve nepotrebne servise, apdejtovao šta je tražio, isključio 3G mrežu ali bez uspeha. Tablet koji takođe koristim, nema takvih problema za sada. Jel moguće da je samo do baterije, posle 18 meseci korištenja ? Mogu ja skinuti neku aplikaciju za čuvanje baterije ali nije fazon jer do neki dan je lepo radio...
Hvala !
 
Ne idite u Kneginje Ljubice 6, Techno Group. Ima ih i u Cika Ljubinoj 16 i Dobracina 20. Na tel. mi nije htelo da radi samo slovo A a ponekad je radilo. Predala sam tel. u Cika Ljubinoj i ispisali su da ne radi touch screen itd. Vratili su mi telefon i vise nisam mogla ni da ga upalim. Izvadili su pola delova. Bezite od njih.
 
Ovako,kupio sam pre par meseci u Vip-u telefon '''Alpha Corso'' delovao mi je super,lepo izgleda,lepe funkcije ok ovako,ni prespor ni prebrz.Nedavno mi je poceo opasno bagovati,ja mu uradim reset i radio je ok neko vreme i opet ista prica,opet sam uradio reset i sad mi sam skida aplikacije,ubacuje viruse,skida neke aplikacije bez veze sam,nista ne mogu da radim na njemu,ni da pozivam ni da surfujem netom ama bas nista.Ako neko zna u cemu je problem neka napise ako ne onda odlazi u servis :)
 
Ovako,kupio sam pre par meseci u Vip-u telefon '''Alpha Corso'' delovao mi je super,lepo izgleda,lepe funkcije ok ovako,ni prespor ni prebrz.Nedavno mi je poceo opasno bagovati,ja mu uradim reset i radio je ok neko vreme i opet ista prica,opet sam uradio reset i sad mi sam skida aplikacije,ubacuje viruse,skida neke aplikacije bez veze sam,nista ne mogu da radim na njemu,ni da pozivam ni da surfujem netom ama bas nista.Ako neko zna u cemu je problem neka napise ako ne onda odlazi u servis :)

@Easy_Ride Je si li uspeo da osposobiš telefon? Ja sam imao sličan problem sa istim telefonom i pokušavajući da uklonim virus prestao mi je da radi i sada više neće da učita OS, tj. soft-brikovo sam ga :( Svaka pomoć u ovom trenutku je dobrodošla!
 
Pozdrav svima...potrebna mi je mala pomoc oko odabira mobilnog telefona.Gledala sam specifikacije i uvek mi je bilo u specifikaciji najvazniji ram,kamera....e,sada vec gledam i neke druge stvari...koji je cpu,grafika....Mislim znam ja da bi sada momentalno kupila Huawei 20 pro,ali trenutno mogu sebe zadovoljiti necim jeftinijim.
Gledala sam Huawei mate10 lite,Huawei 10 honor lite,Samsung A6 plus....po specifikacijama i nisu losi...
Da li neko od vas koristi ili je koristio ove modele?Konkretno me zanima kako reaguju na igranje igrica,slusanje muzike na youtube jer sam imala jedan telefon koji po specifikaciji nije los ali mu je ocigledno grafika bila losa i brzo se zagreje pa bude kao da je bio na sporetu.
A,moze i preporuka za neki model!
 
Poslednja izmena:
Kako da odblokiram port za SIM i SD kartice na telefonu, naime ona igla što dođe mi je pukla? Ili jedino na servis da šaljem?

Ako ti je telefon pod garancijom,najbolje u servis,a ako nije,imas li nekog drugara koji se razume u telefone,otvori ga i izvadi to parce.bez otvaranja ne moze,jer ko zna kako je se zglavilo.Ili da probas da ispravis Spajalicu za papir i da procackas i da sklonis to parce,jer sa spajalicom bi moglo da se otvori leziste za kartice.
 
Crkla mi matična na samsungu s3 (ćerkinom). Ako kupim sa razbijenim staklom na kupujemprodajem, to može da se zameni ? U stvari, ima jedan što mi kaže da je matična ploča ispravna ali da ne radi ulaz za sim i sd. Jel to deo matične ploče ?
 

Back
Top