Muzičke preporuke

Forma_Ideale

Aktivan član
Poruka
1.451
Podstaknuta slabim odzivom na temi o grupi Nova, otvaram ovu temu. :D

Dakle, stavite you tube link jedne pesme koju preporučujete. Pesma može biti bilo kog žanra (osim narodna!) i datuma starosti. Post mora sadržavati komentar/ocenu pesme iznad, i ostavljanje nove preporuke. Opciono, mogu se staviti i neki dodatni, informativni podaci o preporuci.

Moja preporuka:
Anna Maria Jopek - Teraz i tu - poljski, smooth jazz.

 
Podstaknuta slabim odzivom na temi o grupi Nova, otvaram ovu temu. :D

Dakle, stavite you tube link jedne pesme koju preporučujete. Pesma može biti bilo kog žanra (osim narodna!) i datuma starosti. Post mora sadržavati komentar/ocenu pesme iznad, i ostavljanje nove preporuke. Opciono, mogu se staviti i neki dodatni, informativni podaci o preporuci.

Moja preporuka:
Anna Maria Jopek - Teraz i tu - poljski, smooth jazz.


Evo jedna lepa balada od HF!
 
Neverovatno dobra stvar svedskog sastava Vibrasphere, jednog od najkvalitetnijih podukcijskih imena u svetu elektronske muzike. Stvar Floating Free je chillout/progressive trance iz 2007, uradjeno je preko 10 remiksa ali originalna stvar je bez premca. Pesma ima jak emocionalno-erotski naboj te je odlicna muzika za intimne ljubavne trenutke :ok:

 
:azdaja: Poslednji put :arrow:

Post mora sadržavati komentar/ocenu pesme iznad, i ostavljanje nove preporuke. Opciono, mogu se staviti i neki dodatni, informativni podaci o preporuci.

:kafa:

Evo jedna lepa balada od HF!

Ništa joj ne fali, ali, nešto me se ne dojme "ovakve" balade, ne umem da objasnim. :confused:
A i vokal me podseća na Bon Jovi-ev, a on me prilično iritira. :confused:

Vec sam postavljao ovaj klip po forumu ali nema veze :)
Dakle preporuka je: Rebeka Del Rio - Llorando. Insert iz filma Mulholland Drive, ali devojka koja peva jeste Rebeka. U pitanju je (sjajna) obrada Orbisonove Crying na spanskom jeziku.

Ovo mi se dopada! Vrlo! :D

Neverovatno dobra stvar svedskog sastava Vibrasphere, jednog od najkvalitetnijih podukcijskih imena u svetu elektronske muzike. Stvar Floating Free je chillout/progressive trance iz 2007, uradjeno je preko 10 remiksa ali originalna stvar je bez premca. Pesma ima jak emocionalno-erotski naboj te je odlicna muzika za intimne ljubavne trenutke :ok:

Elektronska muzika mi je uvek bila... besmislena. :confused:


Nova preporuka:
Dino Dvornik - Biti sam. Jedna od njegovih odličnih balada! :heart:

 
Poslednja izmena:
gotivim balade na ovu foru, iako nisam upoznata sa Dinovim radom...tekst mi je trenutno baš, što bi rekli, "legao"...


ovu pesmu sam negde već opisala kao "fantastičnu akustiku norveških progresivaca" i još se slažem s tim opisom...tekst je preuzet iz istoimene pesme Edgara Alana Poa.
 
Evo malo za ekipu metalaca,SpookyGirl je vec slusala nesto od ovoga i svidelo joj se,pa moze da potvrdi moje preporuke:

Silent Descent-Duplicity
Odlican melodic death sa elektro fazonima,clean vokali vrhunski.
sil-1.jpg


Link:
http://lix.in/-381c24

Kalisia-Cybion
Prog/death sa raznim drugim uticajima,jazz,filmska muzika,black,thrash itd.
105554-1.jpg


Link:
http://lix.in/-3e1376
 
:lol: AKoliko puta moras reci da je obavezno prvo prokomentarisati preporuku iznad pa tek onda postaviti svoju preporuku? Moras to da stavis u prvom planu u originalnom postu.

@Joe Strummer - Get Down Moses

Nisam bas neki obozavaoc rege muzike ili rege kombinacija. Deo pre refrena mi zvuci pomalo monoton, vokali bi mogli biti malo bolji, ali po meni najbolji deo je refren i kratak deo posle refrena. Inace, pesma me bas i ne privlaci, ako sudimo na osnovu prvog utiska.

Moja preporuka

Astor Piazzola - Libertango

Da se namuci ko god bude sledeci postavljao svoju preporuku. ;)
 
I overite ovo cisto da ocenite,po meni najbolji album u 2008.

Nije losa stvar. Prolazi na prvo slusanje :ok:

Moja preporuka

Astor Piazzola - Libertango

Astor je legenda. Neke njegove stvari sam skidao, ali dzabe je to bez originalnog zvuka bandoneona, tako da se sad cimam trazeci neke semplove, posto originalni bandoneon je jako tesko naci u Srbiji.

Elektronska muzika mi je uvek bila... besmislena.

Stereotipno, povrsno i neumesno. :roll:

Moja nova preporuka, ljubavna tema iz filma Bilits. Kompozitor je Francis Lai (poznat i po cuvenoj temi za film Love Story). Inace film govori o ljubavnom sazrevanju i iskustvima mlade Bilitis u ruralnoj i stereotipnoj sredini. Iako prvobitno ocenjen kao teski promasaj, film je postao kultan zbog specificne tematike, odlicne fotografije i sjajne muzike.

 
Stereotipno, povrsno i neumesno. :roll:

Stereotipan je ovaj tvoj odgovor. :confused: Tj., očekivan.

Što se mog komentara tiče...
"Stereotipno" - pa, moguće je da mnogo ljudi elektronsku muziku smatra "besmislenom", ne znam. :confused: Ako je tako, već i u samoj toj činjenici ima nečeg. Zašto recimo niko klasiku, ili jazz ne smatra "besmislenim" muzičkim pravcima? :confused:

Ja jednostavno neke žanrove ne smatram muzikom, a mislim da mi je muzički ukus takav, da imam "prava" da dam takvu ocenu. U tvoj ukus generalno, ne sumnjam. Ništa ne zaključujem, na osnovu tvojih dosadašnjih preporuka. Ali, elektronsku, techno, rave, rap, hip hop, folk muziku, ne smatram muzikom, i ne pronalazim "svrhu" postojanja tih pravaca. :confused: Od svih pravaca koji mi ne leže, i koje ne mogu da slušam, još bih dodala i metal, jer mi je jednostavno neizdrživ stepen agresije i vriske u toj muzici, koja me nagoni da "dignem ruku na sebe" i unosi mi nemir. :confused: Niti mi prijaju spotovi u kojima je sve crno i crveno, odasvud kaplje krv i još što šta, jedno oko plavo, jedno žuto, u jednom uvu nož, iz drugog uva viri lobanja... :confused: A takvi su manje - više spotovi metal grupa, na koje sam nabasavala na netu i TV-u. Na kraju, nismo ovde da raspravljamo o ukusima, već da preporučujemo i iznosimo utiske o preporukama.

"Površno" - u elektronskoj muzici ne pronalazim dubinu. Žao mi je. Nisam ja površna, zato što mi se ne dopada ono što i tebi.

"Neumesno" - što neumesno, pobogu? :confused: Čista stvar ukusa. :neutral:


(Nešto me zeza you tube, pa ne mogu da preslušam poslednju preporuku, i postavim svoju novu.)

@spooky, dopada mi se tvoja preporuka! Muzika pogotovu! :)
 
Poslednja izmena:
Što se mog komentara tiče...
"Stereotipno" - pa, moguće je da mnogo ljudi elektronsku muziku smatra "besmislenom", ne znam. Ako je tako, već i u samoj toj činjenici ima nečeg. Zašto recimo niko klasiku, ili jazz ne smatra "besmislenim" muzičkim pravcima?

Da moguce da u svojoj sredini imas ljude koji tako misle. Interesantno je da je forum pun onih koji bi isto iz keca rekli za ove druge.

Ja jednostavno neke žanrove ne smatram muzikom, a mislim da mi je muzički ukus takav, da imam "prava" da dam takvu ocenu.

Tvoje je i pravo da psujes ako hoces, niko ti to ne brani. Postujem ja svacije misljenje. Ipak jedno je reci nesto mi se svidja ili ne svidja , sto je prirodno i sto postujem. Ali kad kazes da je nesto besmisleno time vredjas muzicki ukus drugog. Sustina konstruktivnog dijaloga i razmene misljenja sastoji se u medjusobnom postovanju a ne u omalovazavanju druge strane.

Ali, elektronsku, techno, rave, rap, hip hop, folk muziku, ne smatram muzikom, i ne pronalazim "svrhu" postojanja tih pravaca.

Po ovome se vidi koliko temu shvatas licno. Mogla si u uvodu napisati ovo je moja licna tema i ta i ta muzika moze i to bi bilo OK. Inace je jako neozbljno stavljati u isti kos sve ovo.
Techno je podzanr elektronske muzike a rejv nije nikakav podzanr. Elektronska muzika ima barem jedno 30 podzanrova. Elektronska muzika postoji preko 120 godina i starija je recimo od tvog hvaljenog dzeza, pa i rok muzike, popa itd. Dok je Beni Gudmen ucio prve akorde tad je vec Lav Teremin patentirao cuveni instrument.

Pioniri elektronske muzike poput Vangelisa, Tangerine Dreams-a, Klaus Schulze-a, Zan Misel Zara, Kraftwerka, Kitara izvrsili su nemerljiv uticaj na potonje generacije muzicara.

"Površno" - u elektronskoj muzici ne pronalazim dubinu. Žao mi je. Nisam ja površna, zato što mi se ne dopada ono što i tebi.

Komentar ti je povrsan, jer generalizujes stvari. Ko zna na osnovu cega si ti donela zakljucak o elektronici. Slusajuci Skuter i Akvu ?

"Neumesno" - što neumesno, pobogu? Čista stvar ukusa.

Da jeste neumesan komentar koji kvari temu. Rekoh vec gore i zasto. Besmisleno je da na osnovu toga sto ti se nesto ne svidja donosis zakljucke o svrsi postojanja.
 
Da moguce da u svojoj sredini imas ljude koji tako misle. Interesantno je da je forum pun onih koji bi isto iz keca rekli za ove druge.



Tvoje je i pravo da psujes ako hoces, niko ti to ne brani. Postujem ja svacije misljenje. Ipak jedno je reci nesto mi se svidja ili ne svidja , sto je prirodno i sto postujem. Ali kad kazes da je nesto besmisleno time vredjas muzicki ukus drugog. Sustina konstruktivnog dijaloga i razmene misljenja sastoji se u medjusobnom postovanju a ne u omalovazavanju druge strane.



Po ovome se vidi koliko temu shvatas licno. Mogla si u uvodu napisati ovo je moja licna tema i ta i ta muzika moze i to bi bilo OK. Inace je jako neozbljno stavljati u isti kos sve ovo.
Techno je podzanr elektronske muzike a rejv nije nikakav podzanr. Elektronska muzika ima barem jedno 30 podzanrova. Elektronska muzika postoji preko 120 godina i starija je recimo od tvog hvaljenog dzeza, pa i rok muzike, popa itd. Dok je Beni Gudmen ucio prve akorde tad je vec Lav Teremin patentirao cuveni instrument.

Pioniri elektronske muzike poput Vangelisa, Tangerine Dreams-a, Klaus Schulze-a, Zan Misel Zara, Kraftwerka, Kitara izvrsili su nemerljiv uticaj na potonje generacije muzicara.



Komentar ti je povrsan, jer generalizujes stvari. Ko zna na osnovu cega si ti donela zakljucak o elektronici. Slusajuci Skuter i Akvu ?



Da jeste neumesan komentar koji kvari temu. Rekoh vec gore i zasto. Besmisleno je da na osnovu toga sto ti se nesto ne svidja donosis zakljucke o svrsi postojanja.

Ti možeš slobodno za moje preporuke da napišeš da su besmislene, ako su ti takve, ja se za takve stvari ne vređam. :neutral: I to ujedno znači da temu ne doživljavam lično. Najbolje da dopustim sebi da me vređaju mišljenja, kritike i osude ljudi sa foruma. :roll:

Žanrove koje sam pobrojala, ne svrstavam u isti koš, već navodim šta mi ne prija i šta manje vrednujem. Tema nema lični karakter jer sam rekla da se može postovati maltene sve. Ali ako će se svako pecati za svaki negativan komentar i svaku reč i naći se uvređenim, verovatno neće potrajati.

Nije mi relevatno da li je mlađi jazz, techno ili nešto treće, kokoš ili jaje, već šta mi više prija, i šta smatram kvalitetnijim. A mislim da je npr. jazz (uz još mnogo muzičkih žanrova) objektivno kvalitetniji od nekih drugih pravaca. I ne hvalim samo jazz, već i mnogo šta drugo. A hvalim i stvari koje ne slušam, ako su objektivno kvalitetne, samo meni ne prijaju. To za generalizaciju mišljenja o eletronici si ti napisao, ne ja. Nisam ja rekla da imam ljudi u okruženju koji eletroniku smatraju besmislenom. Rekla sam da je moguće da je taj stav popularan, akonto tog tvog da je stereotipan.

Hvataš se za svaku reč, a meni je mrsko da na taj način konverziram i objašnjavam svaki zarez i tačku. Tim spominjanjem "svrhe" mislila sam na to u kojim prilikama se poželi slušati određena muzika, kakva stanja/raspoloženja/emocije izaziva, nadahnjuje li, inspiriše, prazni, puni, nosi... Na ta pitanja, ne mogu da nađem odgovore, kad je reč o elektronici, i još nekim žanrovima.
Vangelis volim i poštujem, i lično ne mogu da ga uporedim sa pesmom koju si ti postavio. :confused: Volim nekoliko Žarovih pesama. Drastično mi je manje dopadljiv od Vangelisa. U svakom žanru ima izuzetaka, manje ili više dobrih stvaralaca, ali generalno mišljenje o elektronici mi je ono koje sam napisala.

No, nova preporuka:
Нино Катамадзе & Insight - Olei
Ova me pesma oduševila na prvo slušanje! :heart: I muzikom, i vokalom. Otkrila sam je relativno skoro. Inače je pesma iz 2008. godine. Ova verzija koju sam postavila je live, te je unekoliko drugačija od one na studijskom albumu, ali je svakako, meni lično - fenomenalna. :D

 
Poslednja izmena:
Da nastavimo :)
Prethodna preporuka mi se ne svidja. Nemam nikakve zamerke, jednostavno nije za mene. Nikad je ne bih slusao.

Sledeci predlog je Heartbeats od The Knife.
Pesma sa prelepim tekstom koji uz jedinstven vokal Karin Anderson prosto hipnotise. Postavljam ovu live verziju iz 2006. godine jer po meni zvuci mnogo, mnogo bolje od studijske. Ako neko voli malo brzu, zivlju muziku i manje eksperimentisanja, nek pogleda spot.

 
Eo, reklama za Jacksona!

Zapravo, nema se sta posebno reci...
Tekst pesme je objasnio sve!


Tema: [ Dva stava prema ovozemaljskom zivotu i Vreme puno obecanja ... ]

Enjoy :heart:



* jos bih volela da dodam jednu od slika kojima bih mogla da opisem pesmu. [znam da je nepotrebno, ali morala sam]

Dakle, "Picasso mirror" by: Donna Summer

picassomirror.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top