Koji sport za devojcicu od pet godina?

burence

Aktivan član
Poruka
1.209
Dragi forumasi,
nasla sam se u dilemi, na sta upisati pametno, inteligentno dete sa viskom energije od 5 godina? U blizini nas je SC Sumice, i pretpostavljam da ima razlicitih sportskih sadrzaja, ali sam prosto zbunjena, u kom pravcu je usmeriti. Tenis je aktuelan i trenutno vrlo in, pa samim tim bezim od toga, ples se njoj svidja, ali koliko ce je dugo to zapravo interesovati, ostaje neka vrsta ritmicke gimnastike....
Nemam puno ideja, pa ako znate za nesto zanimljivo, a vi javite! Pozdrav :bye:
 
Mene je kao malu mama upisala na ritmicku gimnastiku, i nisam imala vise od 5 godina. Isla sam 2 godine i bila najuspesnija u mojoj grupi. Mislim da je ritmicka gimnastika najbolji izbor, jer ce detetu pomoci u pravilnom razvoju a uz to obuhvata sve moguce vezbe i rekvizite, poput koluta i vijace...
 
Karate ili plivanje su u ovom uzrastu najbolji.Balet nije sport i uprkos uverenju da obezbedjuje pravilno drzanje on prilicno deformise kicmu i namece joj neprirodne polozaje isto vazi i za ritmicku gimnastiku.
tenis i ostali popularni "jednoruki "sportovi u ovom uzrastu mogu da izazovu ozbiljnu skoliozu.Pozz
 
mislim da je ples jos najbolja opcija kad joj se vec svidja, umjerena je vjezba, dovoljno zabavan da odrzi interesovanje, imace druzenja i putovanja
jedino mi se ne svidja sto se danas puno potencira taj neki takmicarski duh, pa zadovoljstvo brzo preraste u obicno dokazivanje i nadmetanje, a svaki odlazak na trening vise stresan
mada to vjerovatno vazi za sve

sto se tice baleta, istina je da balerine imaju savrseno drzanje i graciozan hod
ali to vazi samo dok su u baletankama
kada se skinu sa njih, dodje do izrazava sto je sve balet zeznuo
 
Za devojcicu od 5 godina.....
Sta bi devojcica htela to je 1. bitno...kojim sportom bi htela da se bavi.
Za taj uzrast moze biti i karate,neki drustveni sport,timski,npr.odbojka,kosarka...moze i plivanje,samo sto bi trebala samo rekreativno da se bavi tim sportovima.Tu moze upoznati nove drugarice i drugove.Tenis je takodje dobar,samo sto se casovi skupo placaju.
Ako ne zeli da se bavi sportom neka se bavi plesom,folklorom-to je lepo:)
 
Taekwondo (borilacki sport slican karateu, ali olimpijska disciplina) je odlican za psiho-fizicki razvoj deteta, a dete moze da ga trenira od 5 godine. Mislim da bas u Sumicama postoji jedan klub.
:ok: Jos kad bi u Beogradu postojao ITF Taekwon-do bilo bi fenomenalno. ;)
Kao sto su vec ljudi pomenuli jako je bitno sta ona zeli i sta joj se svidja. Jos jedna jaaako bitna stvar je trener-instruktor. Izuzetno je bitno da je to neko ko voli decu, ko zna sa decom i ko ima iskustva sa takvim vidom treninga jer je potpuno drugaciji koncept od onoga za odrasle. Pricam to iz iskustva jer sam godinu dana bio asistent treneru gde smo radili sa decom uzrasta 4-7 godina. Roditelj bi trebao da poseti par treninga i na to obrati paznju.
 
:D Ni ja nemam apsolutno nista protiv sportova bez lopte, ali za razvoj koordinacije lopta jednostavno nema premca.
Ne bih se u potpunosti slozio. I kroz, recimo, borilacke vestine se moze razviti mnogo toga, pa tako i koordinacija.
Da se razumemo, celo detinjstvo sam se bavio nekim grupnim sportovima i bilo mi je zaista lepo. Od mnogo faktora zavisi koliko ce neka aktivnos uticati na dete. Pocevsi od toga sta se detetu svidja...
 

Back
Top