Vash kultni film

Bekstvo iz Alkatraza
1979.g
220px-Escape_from_Alcatraz.jpg
 
Conan The Barbarian.
Najezim se svaki put kada vidim "That which does not kill us, makes us stronger" pracen introm i temom "The Anvil of Crom" kompozitora Basil Poledouris-a.
Fenomenalna prica, muzika, rezija a kako sam posle mnogo godina zapazio i verodostojno istorijsko okruzenje ....genijalno .
E sada, neki ce me mozda prekoriti i reci da je radnja filma (i stripa) smestena u mitsku zemlju, film i sam obiluje fantazijom, magijom ali...

Konan je Kimerijanac, aluzija na Kimerce, stanovnike koji su ziveli severno od Crnog mora i Kavkaza. Ova oblast je poznata po obradi metala i najranijoj proizvodnji metalnog oruzja (odavde su horde stepskih konjanika naoruzane metalnim(bakar+asen) oruzjem krenule 3.500 gpne na zapad a dokumentovani su i u nasim krajevima (knezevski grobovi u Srbiji) ) sto je direktna aluzija na "tajnu celika" gde se vidi da je Konanov narod vican obradi metala. "Riders of doom" , konjanici koji postuju kult zmije, oni koji izbrisu Konanovo selo na pocetku filma, oslikavaju ratobornu prirodu naroda koji su ziveli na medji Rusije i Mongolije, a autenticni elementi su prisutni i u filmu gde vojsku Tulsa Doom-a sacinjavaju i Azijati/Mongoli. Konana dalje odvode na istok da nauci vestinu borbe(Ucitelj odeven u kineski oklop).
U filmu mozemo videti autenticne grobnice pod humkama, megalitske strukture, nakit, kult zmije...
Da ne davim, Conan the Barbarian :)

intro + anvil of crom:
 
Poslednja izmena:
A inace, pored Titanika, veliki utisak je ostavio na mene film 21 gram i to mi je posle Titanika najdrazi. Mnogo tezak film, nisam mogao da se sastavim nakon sto sam ga odgledao. Takodje i Pasji zivot, sa slicnom tematikom.
Drustvo mrtvih pesnika je isto savrsen film, osecam se moralno uzvisenije uvek nakon gledanja ovog filma.
Itd itd ima ih dosta...
 
Film koji me je definitivno oborio KLAVIR ( The Piano ):


Gledala sam ga pre nedelju, dve. Posle dugo vremena. I, opet, trepnula nisam. :)

Ne znam da li mi više odgovara celokupna atmosfera filma, gluma koja je izvanredna, scenario koji je fantastičan ili muzika koja je zaista praznik za moja sva čula. :)

A, Harvi Kajtel, on mi je ovde bio neočekivano iznenađenje, pravo neotkriveno blago.
Što mi je samo dokazalo i potvrdilo, koliko je dobar glumac. Nikada ga nisam zamišljala u ulozi nežnog ljubavnika koji voli, pati, čezne. :heart:
Baš me zanima, kako se Džejn Kempion setila baš njega. Čini mi se, ja nikada ne bih.
A on je tako uzvanredan izbor za ovu ulogu.
:ok:
 

Back
Top