Hrvatska uskoro u NATO, šta Srbija treba da uradi?

Da li i Srbija treba da udje u NATO?


  • Ukupno glasova
    150
  • Anketa je zatvorena .
Kakav NATO ?! I kako bi to mi bili sigurni ?

Valjda će se ovi okatiji forumaši setiti kako su američke napasti pritiskale baš svoje partnere da se pridruže u zločinu, osim onih podlih engleza. Englezi su bagra, isti ko i oni preko.

I kad si u NATO-u, čik da odbiješ direktivu ?!

Takva glupost nam tek ne treba sada kad se svet polariše na više mesta. NATO - crknite!
 
Kakav NATO ?! I kako bi to mi bili sigurni ?

Valjda će se ovi okatiji forumaši setiti kako su američke napasti pritiskale baš svoje partnere da se pridruže u zločinu, osim onih podlih engleza. Englezi su bagra, isti ko i oni preko.

I kad si u NATO-u, čik da odbiješ direktivu ?!

Takva glupost nam tek ne treba sada kad se svet polariše na više mesta. NATO - crknite!

..Ne zaboravi.... NATO..nije ratovao protiv srpskog naroda...vec protiv Miloševićevog..režima...;)
 
Ne radi se ovde o željama slušaoca uz čestitanja.

Pošto EU svakako neće Srbiju pridruživati za duži vremenski period, ovoj dilemi i nije vreme. Hipotetički, ako budu tražili - mogu da se teraju u tri .... debela nemaca :hahaha:

...ako Vas prigrli..Rujo..obrali ste bostan...reci mi kad su Vam to rusi pruzili pomoc..osim..tapšali po ramenima..osim toga krediti...dolaze sa zapada ne od Rusa...samim tim oni ce da stite..svoje interese...tj.svoj novac..kapital...itd...
 
...ako Vas prigrli..Rujo..obrali ste bostan...reci mi kad su Vam to rusi pruzili pomoc..osim..tapšali po ramenima..osim toga krediti...dolaze sa zapada ne od Rusa...samim tim oni ce da stite..svoje interese...tj.svoj novac..kapital...itd...

Opet pogrešno. :lol: Imamo dobar primer kako se treba ponašati, ćopavi je to sjajno odradio. :mrgreen: To je model i za Srbiju. Znači nikakvi vojni savezi - samo ekonomski. ;)
 
Opet pogrešno. :lol: Imamo dobar primer kako se treba ponašati, ćopavi je to sjajno odradio. :mrgreen: To je model i za Srbiju. Znači nikakvi vojni savezi - samo ekonomski. ;)

.ondasanj geopoliticka situacija je bila sasvim drugacija....hladni rat...zeljezna zavjesa.,.itd...
..danas...
...jednostavno te "porobe" kreditima..i moras plesati kako ti sviraju..
.inace sankcije....
...znas dobro kako to izgleda..mislim da niti jedna vlada koja bude izabrana u Srbiji ..si to vise ne moze dozvoliti....niti jedna...
 
U NATO smo trebali ući onda kada je to Perišić, kao načelnik generalštaba, predlagao ludom Slobi, pa ga ovaj smenio kao portira. Tada je bilo svrhe, sada je besmisleno.
Šta ćemo mi u NATO? Da nas čuva? Od koga da nas čuva? Od samih sebe? Okruženi smo NATO državama. Znači, ne može da nas napadne niko do sam NATO. A, ako će da nas napadnu zato što nismo u njihovom savezu, tj. ne šaljemo topovsko meso na bliski istok, i sutra Persiju, to je klasično reketašenje.

Nikakve, ali bukvalno nikakve koristi mi od NATO ne bismo imali. Jedino bih pristao na ulazak u alijansu iz čistog interesa, tipa da oni pristanu da nam vrate suverenitet, tj. da prekinu okupaciju na KiM. Jedino tada bi se to isplatilo. Sve drugo je štap i šargarepa.

Naravno, ne smemo ni u savez sa Rusima, sve i da nam najbolje žele. Pošto smo okruženi NATO državama, nestali bismo u slučaju da se NATO zakači sa Rusijom.
Ostaje nam samo sa svima lepo, i use i u svoje kljuse.
 

Back
Top