Социјализам

Који систем је бољи


  • Ukupno glasova
    15
  • Anketa je zatvorena .

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Ја сам и даље убећен да је једино друштвено уређење које функционише, које је по Православљу исправно - социјализам.

дакле говорим о односима у економији и друштву не као национално или државно уређење.
Сматрам да је социјализам једини друштвено праведни систем,
бесплатно школовање
поштовање радника
поштовање професије
поштовање људи међусобно
поштовање државе
поштовање државе према грађанима
бесплатно здравство

Дакле то морамо да вратимо, нека га назовемо како год било, али морамо да то вратимо јер ми не можемо да преживимо капитализам. Он једноставно није прављен з аПравославце и Словене.

Нека га зовемо како хоћемо али он је најбољи.

Као политички систем, Хришћанска република.
- Патријарх је уједно и председник и предлаже мандатара за састав владе.
- Избори на свим нивоима са тим да професије имају представнике у власти (као некад)
 
Glasah za socijalizam. Razlog je prost - Ovo što nam se sada dešava je opičeni pokušaj nekog pomirenja između kapitalizma i socijalizma koji ne može da funkcioniše drugačije do da vodi privredu u propast, a da jača državni aparat iz ko zna kojih sve izvora.

Bolje je izjednačiti državu i privredu, nego opterećivati privredu državnim želucima...

No, najbolji je liberalni kapitalizam... Stojim iza toga. Neka država napravi fer pravila igre i nek se ne meša u istu, jer je usporava...
 
Glasah za socijalizam. Razlog je prost - Ovo što nam se sada dešava je opičeni pokušaj nekog pomirenja između kapitalizma i socijalizma koji ne može da funkcioniše drugačije do da vodi privredu u propast, a da jača državni aparat iz ko zna kojih sve izvora.

Bolje je izjednačiti državu i privredu, nego opterećivati privredu državnim želucima...

No, najbolji je liberalni kapitalizam... Stojim iza toga. Neka država napravi fer pravila igre i nek se ne meša u istu, jer je usporava...

:roll: и нека обезбеди исте стартне позиције... Обична утопија као и комунизам.
 
Да, али да ли се социјализам може искомбиновати са демократскин системом избора народних представника?
Ја мислим да може.

Социјализам може ићи заједно са демократијом, радикализмом, комунизмом, или било којим политичким уређењем. Социјализам је много више еконоско уређење, него политичко.
 
Konzervativizam i socijalizam. Prvi žrtvuje slobodu pojedinca zarad boga, države, otadžbine, nacije, plemena ili porodice, a drugi zarad klase, ponekad takođe države, ili društva, čovečanstva, Planete, itd. Ova dva se samo sukobljavaju oko toga s kojim ciljem, tj. u ime kog cilja država treba da vlada nad ljudima, onoliko neograničeno koliko je moguće. Nijedan ne postavlja pojedinca, njegovu slobodu, u središte politike, kao osnovnu vrednost i osnovni cilj politike. Tu treću politiku zovite kako hoćete, libertarijanizam, liberalizam, ili da izmislimo neko novo ime ...

Ovo je tekst koji sam našao na jednom blogu i potpuno sam istog mišljenja.
 
Социјализам може ићи заједно са демократијом, радикализмом, комунизмом, или било којим политичким уређењем. Социјализам је много више еконоско уређење, него политичко.

:roll: Какво је то државно уређење радикализам? Постоје два полтичка поретка демократија и аутократија и њихове подврсте.
 
Ја сам и даље убећен да је једино друштвено уређење које функционише, које је по Православљу исправно - социјализам.

дакле говорим о односима у економији и друштву не као национално или државно уређење.
Сматрам да је социјализам једини друштвено праведни систем,
бесплатно школовање
поштовање радника
поштовање професије
поштовање људи међусобно
поштовање државе
поштовање државе према грађанима
бесплатно здравство

Дакле то морамо да вратимо, нека га назовемо како год било, али морамо да то вратимо јер ми не можемо да преживимо капитализам. Он једноставно није прављен з аПравославце и Словене.

Нека га зовемо како хоћемо али он је најбољи.

Као политички систем, Хришћанска република.
- Патријарх је уједно и председник и предлаже мандатара за састав владе.
- Избори на свим нивоима са тим да професије имају представнике у власти (као некад)

pazi, ovo je...cist uzas
ovo...boldovano
i vodi pravo u...nesto drugo, a to nesto drugo se cak ni tebi ne bi svidjalo...

realno, zasto u sve ovo mijesas religiju?
zar nije prakticnije i...moralno prihvatljivije da religiju ostavimo...kod kuce?
zanemari tu svoju...romanticarsku komponentu jer, realno...to sa religijom bi u praksi slicilo na sve osim na socijalizam...
npr. na teokraciju...jer sustav u kome vrijednosti pocivaju na...vjerovanju (alo - v j e r o v a nj u !!!) u nekog ili...nesto...to je unaprijed osudjeno na propast...i mahinacije...razne...

sto se socijalizma kao uredjenja tice; da, to uopce nije losa ideja
samo...tu za religiju kao neku...pokretacku snagu bas i nema mjesta

uostalom, ako vec potezes to...slovenstvo razmisli o njihovom poimanju religije...
uvelike se razlikuje od pravoslavnog/hriscanskog koncepta...
za pocetak; nije toliko...opterecujuce...

da ne pominjem cinjenicu da "slovenstvo" (onaj famozni...panslavizam ili kako se vec zove ) i Pravoslavlje bas i nisu... sinonimi...:lol:
 
Да, али да ли се социјализам може искомбиновати са демократскин системом избора народних представника?
Ја мислим да може.
Pa DS i SPS su deo svetske socijalističke internacionale ... :lol:

Za SPS manje-više, ali, za DS su malo prenaglili ...:lol:
 
Ovo je ključno objašnjenje - zato ovo vrlo podržavam ! Poenom. ;) (ups, čim stigne kesica ...)

О томе и говорим!
Браво да је неко приметио.
Дакле не о државном уређењу, већ економском.

- државна предузећа
- минимално приватно власништво у привреди.

Дакле нема газде који ти смањи плату и каже "Радиш за 5,000 месечно или си на улици"
У Социјализму се за то ишло у затвор, да само напоменем
(рушење друштвеног економског система, кршење права радног човека и грађанина, кривична дела)
 
pazi, ovo je...cist uzas
ovo...boldovano
i vodi pravo u...nesto drugo, a to nesto drugo se cak ni tebi ne bi svidjalo...

realno, zasto u sve ovo mijesas religiju?
zar nije prakticnije i...moralno prihvatljivije da religiju ostavimo...kod kuce?
zanemari tu svoju...romanticarsku komponentu jer, realno...to sa religijom bi u praksi slicilo na sve osim na socijalizam...
npr. na teokraciju...jer sustav u kome vrijednosti pocivaju na...vjerovanju (alo - v j e r o v a nj u !!!) u nekog ili...nesto...to je unaprijed osudjeno na propast...i mahinacije...razne...

sto se socijalizma kao uredjenja tice; da, to uopce nije losa ideja
samo...tu za religiju kao neku...pokretacku snagu bas i nema mjesta

uostalom, ako vec potezes to...slovenstvo razmisli o njihovom poimanju religije...
uvelike se razlikuje od pravoslavnog/hriscanskog koncepta...
za pocetak; nije toliko...opterecujuce...

da ne pominjem cinjenicu da "slovenstvo" (onaj famozni...panslavizam ili kako se vec zove ) i Pravoslavlje bas i nisu... sinonimi...:lol:

Причам у главном о економском систему.
 
Zavisi šta smatraš pod startnom pozicijom. Konkurencija ima previše dimenzija da bi neko mogao da u svakoj ima prednost.

Каква је твоја перспеквима и какве су ти могућности да се у мору хијарархијски заузетих позиција пробијеш од нуле... Неминовно је да постајеш роб у мору утицајем прбогатих корпорација
 
Каква је твоја перспеквима и какве су ти могућности да се у мору хијарархијски заузетих позиција пробијеш од нуле... Неминовно је да постајеш роб у мору утицајем прбогатих корпорација

Стартна позиција 90% Срба(Пољака, Мађара) је да су радници у некој приватној трговини или редионици или кафићу и имају мизерну плату, а шансе за напредовање су равне нули.
Производња и не постоји и ако постоји запошљавају се деца већ постојећих радника.

Дакле сада гледам "Бољи Живот"
Саша Попадић је на бироу "Годину дана" и не може да нађе посао !?!?!?!?
Годину дана? А то смо сматрали СТРАШНИМ!
 
Каква је твоја перспеквима и какве су ти могућности да се у мору хијарархијски заузетих позиција пробијеш од нуле... Неминовно је да постајеш роб у мору утицајем прбогатих корпорација

Možda ako ponudim nešto što niko ne nudi...
Ipak, reci mi u čemu tu jaka država pomaže. Ja baš mislim da upravo ona postaje rob tih prebogatih korporacija i da onda mogućnosti bivaju još manje...
 

Back
Top