Biti patriota - zabranjeno za Srbe ???

MuskoSamBre

Iskusan
Poruka
5.530
Sta je u stvari patriotizam,da li to jos uvek znaci...voleti svoju zemlju i voleti svoj narod a pri tome postovati i sve druge narode,da li u Srbiji danas postoji jos neko shvatanje patriotizma,da li danas biti patriota znaci,voleti sve druge narode osim svoj,da li je mozda patriotski cin odreci se Srbije i Srpstva...da li ja uopste imam pravo da u Srbiji kazem...JA SAM SRBIN,a da se pri tome svi drugi ne nadju uvredjeni...vidim da u Srbiji svako sme glasno da kaze...JA SAM HRVAT...JA SAM MUSLIMAN...JA SAM ALBANAC...AMERIKANAC...ENGLEZ...itd,itd,. i da mu pri tome niste ne fali sto je svakako u redu ali ako kazem da sam SRBIN-PRAVOSLAVAC e to vec mnogima pocinje da smeta...mogu da me nazovu i ubicom i zlocincem i primitivcem i da im se opet nista ne desi zbog toga...DA LI CE OVA TEMA biti zatvorena samo zato sto javno pitam DA LI JA OVDE SMEM DA BUDEM ONO STO JESAM...SRBIN-PRAVOSLAVAC.PATRIOTA,koji postuje sve druge narode ali trazi isto takvo postovanje i za svoj !!!
 
Ljudi su se nekako pogubili, pa zaboravili da svako normalan treba i jeste patriota. Nije to ništa loše. Biti nacionalista i patriota je pozitivno. Ali kako to objasniti ljudima koji nisu izgrađeni i suviše su uplašeni i pogubljeni? Oni bi se odrekli svega samo da misle da ih neko podržava, a ne kapiraju da ih baš zbog toga ne poštuju. Ne kaže se za džabe da te drugi ne mogu voleti ako sam sebe ne voliš.
 
Poslednja izmena:
Очигледно немаш појма шта значи патриотизам. Патриотизам је волети земљу у којој живиш, без обзира шта си по националности, а ово што си ти навео је национализам.
 
Очигледно немаш појма шта значи патриотизам. Патриотизам је волети земљу у којој живиш, без обзира шта си по националности, а ово што си ти навео је национализам.

Opa... Kakvo zakucavanje...:lol:

705_angry_smiley_hitting_his_friend_on_the_head_with_a_hammer.gif
 
Sta je u stvari patriotizam,da li to jos uvek znaci...voleti svoju zemlju i voleti svoj narod a pri tome postovati i sve druge narode,da li u Srbiji danas postoji jos neko shvatanje patriotizma,da li danas biti patriota znaci,voleti sve druge narode osim svoj,da li je mozda patriotski cin odreci se Srbije i Srpstva...da li ja uopste imam pravo da u Srbiji kazem...JA SAM SRBIN,a da se pri tome svi drugi ne nadju uvredjeni...vidim da u Srbiji svako sme glasno da kaze...JA SAM HRVAT...JA SAM MUSLIMAN...JA SAM ALBANAC...AMERIKANAC...ENGLEZ...itd,itd,. i da mu pri tome niste ne fali sto je svakako u redu ali ako kazem da sam SRBIN-PRAVOSLAVAC e to vec mnogima pocinje da smeta...mogu da me nazovu i ubicom i zlocincem i primitivcem i da im se opet nista ne desi zbog toga...DA LI CE OVA TEMA biti zatvorena samo zato sto javno pitam DA LI JA OVDE SMEM DA BUDEM ONO STO JESAM...SRBIN-PRAVOSLAVAC.PATRIOTA,koji postuje sve druge narode ali trazi isto takvo postovanje i za svoj !!!

Smeš, ali neće ti biti lako, jer će na to odmah skočiti "jugoslAveni" i proglasiti te za nacionalistu. Naravno u njihovom vaspitanju, pogrešno su ih naučili da reč nacionalista zaudara na "mračnu" prošlost.
 
Ljudi su se nekako pogubili, pa zaboravili da svako normalan treba i jeste patriota. Nije to ništa loše. Biti nacionalista i patriota je pozitivno. Ali kako to objasniti ljudima koji nisu izgrađeni i suviše su uplašeni i pogubljeni? Oni bi se odrekli svega samo da misle da ih neko podržava, a ne kapiraju da ih baš zbog toga ne poštuju. Ne kaže se za džabe da te drugi ne mogu voleti ako sam sebe ne voliš.[/QUOTE

E vidis mnogi misle da se ljubav kupuje novcem a postovanje-ulizivanjem....ULIZICE NIKO NIKADA VOLEO I POSTOVAO NIJE,NI TI CE !!!
 
Poslednja izmena:
Очигледно немаш појма шта значи патриотизам. Патриотизам је волети земљу у којој живиш, без обзира шта си по националности, а ово што си ти навео је национализам.

Kako može biti patriotizam ljubav prema zemlji u kojoj živiš, samo? Sama reč ukazuje na poreklo. Možeš biti patriota ako imaš državljanstvo države u kojoj si ili ne moraš biti u njoj. Ali si npr. Srbin u Britaniji i voliš Britaniju ti si britanofil.
 
Smeš, ali neće ti biti lako, jer će na to odmah skočiti "jugoslAveni" i proglasiti te za nacionalistu. Naravno u njihovom vaspitanju, pogrešno su ih naučili da reč nacionalista zaudara na "mračnu" prošlost.

Хахахаа шта наприча? Ево ја сам националиста, прави, а не и фашиста. Велики број тзв. националиста каља национализам својим фашистичким потезима.
 
Kako može biti patriotizam ljubav prema zemlji u kojoj živiš, samo? Sama reč ukazuje na poreklo. Možeš biti patriota ako imaš državljanstvo države u kojoj si ili ne moraš biti u njoj. Ali si npr. Srbin u Britaniji i voliš Britaniju ti si britanofil.

Ја за српске патриоте не сматрам оне који не живе у Србији.
 
Очигледно немаш појма шта значи патриотизам. Патриотизам је волети земљу у којој живиш, без обзира шта си по националности, а ово што си ти навео је национализам.

Znaci voleti svoj narod je cist nacionalizam a ne patriotizam...zanimljiva ti teorija !!!!
 
а шта је национализам?

Бити поносан на своју националност, а поштовати друге. Нпр. неко ко се изјашњава као Мађар у Србији, а воли Србију тај је патриота, а не националиста, добро може бити Мађарски националиста:).
 
Kako može biti patriotizam ljubav prema zemlji u kojoj živiš, samo? Sama reč ukazuje na poreklo. Možeš biti patriota ako imaš državljanstvo države u kojoj si ili ne moraš biti u njoj. Ali si npr. Srbin u Britaniji i voliš Britaniju ti si britanofil.

Zoltan Dani , koji je srušio nevidljivi avion, nije srpski nacionalista, ali je svakako patriota, srpski patriota.... Nije Srbofil...

Jasnije?
 
evo definicije za patriotu

Patriota

Onaj sto svoju kucu od pedeset hiljada evra proda zemljaku sa kosova za sto pedeset hiljada + radno mesto a onda ode na miting da nosi transparent (zbog sendvica i 150 dinara) na kome pise: ''Ko je prodao zemlju!"

http://vukajlija.com/patriota

Да си шиптар то сам знао да си смрад то сам сада сазнао
 

Back
Top