Ozbiljne igre
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Ozbiljne igre

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Ozbiljne igre

U ozbiljne igre se cesto ubrajaju igre simulacije berze, ali i makroekonomije, zatim marketinga, poslovnog razvoja (primer je igra EIS koju koriste od IBM,HP, wallstreeta), igre razvoja projekta, igre poslovnog razvoja i onog sto obicno ljudi poznaju kao strateske igre razvoja...
    Ali tu su i SimPort, igra o strateskom planiranju, opsta igra, ciji se jedan oblik koristi u planiranju i organizovanju poslovanja luke...
    Zatim tu su watergame....igra o nivelaciji nivoa mora (venecija i holandija) , varijacije za nivo podzemnih voda i recnog priobalja...
    Zatim tu su general state, igra o pandemiji , sirenju virusa, infekcijama, simulacija i kontrola takvih situacija...
    Zatim tu su construct I i II, o gradjevinskom menadzerisanju...
    Electricity market , simulacija o energetskim projektima , umrezavanju i distributivnoj simulaciji (varijanta je primenjljiva u vodovodnoj distribuciji i kanalskoj distribuciji)
    Ventum online, i mnoge online igrice ne pominjem a medju njima imate od dizajna i proracuna polja plimskih , vetrovitih elektrana, do marketinga proizvodjaca, vendera, resellera itd...
    Tu su igre o saobracaju, unutrasnjem gradskom , kao i transportnom koji ipak vise nalikuje sim simulacijama...
    Igrice za unutrasnji saobracaj, su cesto profesionalno izvedene, jer imaju mogucnost koju malo ljudi zna za unos konkretnog sistema , od plana, do gustine saobracaja po danima za celu nedelju, u formatu koji je opsti za saobracajce....

Tu su igrice undergraund instalacije, gde se projektuje podzemna zeljeznica i metroi, vezivanje za druge strukturne projekte, cak sa mogucnostima geos formata...

Geopoliticke igrice su uglavnom online, i tu se bira drzava, dok se sve u svetu odrazava i na samu igricu, od osude irackog precednika do gadjanja cipelom....
    Evropa se takodje vrlo cesto igra, znacajni su programi online igrica razvoja projekata, novih inventivnih uredjaja i projekata, gde se uvezbava ubedljivost, marketing, prezentnost, razvoj idejne osnove....

Neke od igara, npr igre resavanja pitanja gladi u gladnim zemljama, zatim igra smanjenja CO2 zagadjenja za 10% godisnje , uz razne otezavajuce okolnosti imam i licno....Obicno su freeware...
    One koje su od 19$ do 1200$ (igrice znaju i toliko da kostaju) ovde necu da iznosim da ih imam...nemam ih....ok....

Ako znate dobru primenu ili jos neke igre koje su ozbiljne po opredeljenju, ozbiljnija verzija tycoon serijala...slobodno navedite...
    Video sam , ali ne znam tacno sve o njoj , igricu o knjigovodstvu, koja je interesantna i vec zavrsenim knjigovodjama, jer mnogi ne znaju mnogo o knjizenju inostranih potrazivanja, reversima, masinsko organizacionim problemima u tokovima proizvodnje (u svakom trenutku se mora znati tacno dokle je stigla proizvodnja, to rade masinci organizacionog smera...ali knjigovodstvo to takodje mora podrzati, jer ima gomila zaduzenja, poluproizvoda i slicno...)

Mozda sam nekome dao i ideju da razvije nesto od ovakvih simulacija , mada je tu dobro imati stratega razvoja dinamike igre, sto obicno fali programerima, a dobri su sociolozi, iskusni analiticari, marketing orjentisani percepcionisti...
    U svakom slucaju , na zapadu se cesto formiraju ovakva mala udruzenja vise individualaca sa profitom u buducnosti, i vrlo je bitno pogoditi nijanse , za razliku od naseg podneblja gde nema sanse da se udruzujes zbog prevara, niti nesto da zavisis od drugoga, jer svako zna najbolje...

Tema za drugacije ljude......

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Poznat
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    137

Podrazumevano Re: Ozbiljne igre

Jao, eee, rado bih čitala, ali samo sam poped up iz Mass Effecta, tamo sam u errr... situaciji! Sutra!
    May The Force Be With You.

Poznat
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    137

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Ako znate dobru primenu ili jos neke igre koje su ozbiljne po opredeljenju, ozbiljnija verzija tycoon serijala...slobodno navedite...
    Patak, svaka čast na tekstu... Ali, za mene je najvažnija primena dobre igre-zabava... Zato se i zove igra... Lepo je to što postoje te simulacije, ali, gde je tu mašta, fantasija, magija?
    Te simulacije (za mene) izgledaju kao i oni suvoparni udzbenici iz ekonomije, biologije (šalim se, to je zanimljivo, ima slika, hehe)...
    Ne želim o tome da znam-saobraćaju, podzemnim železnicama, marketingu, vodovodnoj distribuciji...
    Pa, gde je tu beg od stvarnosti?
    Malo je što o tome mora da učimo po školama, i što je uopšte sve puno takvih tema, pa još i da igram takve igre, tj. simulacije?
    Svaka čast onima koji su u tome našli interesantniji vid edukacije, i ja bih (mada, ja i radim praktično simulacije naftnih ležišta, hehe) ako im je potrebno, još više svaka čast onima koji tako nešto igraju iz zabave, ali ja sam od onih koji bi da pobegnu malo od onog što viđaju svaki dan.

No, rispekt za sve!

Poznat
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    137

Patak, baš me ovo interesuje sad, daj neki link, neku sliku... Ne znam jesi li mislio ozbiljno na neke igre-prave igre, ili nešto što se koristi u poslovne svrhe, hehe.
    Baš bih volela da znam nešto više o tome. Ali ako je u poslovne, onda to nije više igra, a ako je igra, onda kao što rekoh iznad, nije mi zanimljivo.
    Iluminejt mi.

Domaćin
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ozbiljne igre ne bi trebali svrstavati medju igre, po mom licnom misljenju. Isto kao sto i umetnicke igre ala Dzejson Rorer ne bi trebali svrstavati medju igre vec medju umetnicka dela.

@Dana (offtopic):

TranceAddict avatar?

Poznat
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    137

Ovaj Patak postavi temu i ode.

Citat Original postavio mikki88 Pogledaj poruku
    @Dana (offtopic):

TranceAddict avatar?
    Jok, bre, gif avatar.
    Šala.
    Pa da, taj, mada ja ne bih upotrebila izraz addict.

Domaćin
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Addict - zbog foruma (TranceAddict). To je bila njihova maskota pa zato pitam.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •