Fotonika i programiranje
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Fotonika i programiranje

Početnik
    Učlanjen
    27.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Fotonika i programiranje

Da li vas interesuje analiziranje optickih informacija i algoritmi za proracun realnih velicina npr. mjerenje udaljenosti pomocu kamere, mjerenje stvarnih velicina objekata, formiranje koordinatnih polja, 3d formati, sjedinjavanje razlicitih koordinatnih pozicija, jpg,bmp,rle kodiranje, dekoderi,format komparatori,programiranje, trigonometriska mjerenja, itd.

Kakvu buducnost vidite u fotonici ?

Bilo bi mi veoma drago da cujem vase misljenje i interese vezane za tu temu a posebno kada bih nasao osobe koje nesto konkretno znaju i zele da urade u toj oblasti

Primećen član starolecanin (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Fotonika i programiranje

To su zanimljive stvari ali trenutno nemam vremena za to zbog faxa koji mi pojede i dusu, a ne vreme
    Menjam se da bi ostao isti!!!

Početnik
    Učlanjen
    03.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Naravno da je to intresantno. Sve je veca primena takvih sistema u automatizaciji i robotici. Nazalost, ja ih samo primenjujem i ne mogu da ti kazem sve ono sto te interesuje, ali fotoniku ceka velika uloga u buducnosti.

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja radim programiranje u C jeziku,ide ali mora da se radi...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Arrow Re: Fotonika i programiranje

Citat Original postavio maxi91 Pogledaj poruku
    Ja radim programiranje u C jeziku,ide ali mora da se radi...
    kazi mi samo da ne ides u - elektrotehnicar racunara XD

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

buducnost joj je sirom otvorena! Za razumijevanje procesa u fotonici potrebno je poznavanje kvantne fizike i
    teorije el-mag. talasa... Razvoj mikro i nano tehnologija nesumnjivo otvara ogromne mogucnosti za primjenu fotonike (laser. tehnologija, mikroskopija, kao sto neko pomenu robotiz., automatiz. i dr.)

Npr. za primjer (visoko "nano"-preciznih) mjerenja udaljenosti pomocu "kamera" kao sto si naveo, koriste se veoma precizni intereferometri koji odasilju laserske zrake (el.mag talase vrlo kratkih talasnih duzina) i hvataju njihov odblesak (odbijeni talas koji se interferira= slaze sa odaslanim), itd.. i na osnovu poznavanja talasne duzine ("lambda") odredjujemo mjerenu udaljenost ( d=lambda*neki_prirodni_broj)

to bi bilo grubo i na najprost. nacin objasnjen princip mjerenja udaljenosti preko laser. interferometara tj. ("kamera") )

npr. ovde na teh.uni-u u Becu gdje studiram, na institutu u cijoj nadleznosti je pomenuto polje istraziv., postoji izbor vrlo lucidnih, takoreci nemogucih naziva tema za izradu Bacc. i dipl. radova koji su tu samo da pobude stud. znatizelju i kriticko razmisljanje (npr. nesto kao "principi realizacije telekom. kanala za mobilne uredjaje putem fotonskih zraka" (odasiljanjem informacija "foton po foton") i sl.) Zasto to nije ostvarivo?! )

programiranje i algoritmi su vec druga kategorija... to je pitanje vec za embedded system-"managere"!

preporuka: postavi pitanje na elitesecurity forume
    Poslednji put ažurirao/la cucla : 19.05.2009. u 02:04
    mnogo volem ladno pivo

Početnik
    Učlanjen
    27.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Drago mi je sto cujem da neko interesa za to.
    Ja sam se dugo bavio sa to temom i pronasao sam jedan relativno jednostavan nacin za mjerene udaljenosti pomocu obicne kamere bez primjene lasera.Tom prilikom koristim jednu funkciju koju sam dugo merio i racunao tako da sam uspio sa njom da izracunam realne velicine,daljine i koordinate.Ko se bavio sa tom temom zna koje sve prednosti to moze da ima u poredenju sa laserskim "opipavanjem".
    Sad pisem jedan softwer opste namjene za racunanje realnih velicina iz obicnih slika i sto je najvaznije sve sam testove zavrsio i zadovoljan sam sa rezlutatima.
    Metoda koju sam pronasao ima veliku buducnost i moze da se relativno jednostavno razvije i primjeni naprimjer u autonomnim sistemima i licno smatram da je to temelj na kome se moze razvijati vjestacka inteligencija.
    Radim samostalno na tome,nemam i nisam zelio kontakte jer sam do sada samo bio iskoristavan i nisam imao materijalnu korist od toga a sa druge strane mnogo sam truda i novaca ulozio do sada.
    Nisam univerzalni genije i svestan sam da ne mogu sve sam da uradim i potrebana mi je podrska ali se bojim da to objavim i nemam ideju kako to da izvedem i da li uopste ima smisla nesto objavljivati.
    Sve radim korak po korak i sad se spremam da zavrsim taj softwer za manuelno izracunavanje i nadam da cu uspeti da nadem firmu koja ce da ga plasira na trziste kad budem imao gotov proizvod.

Imam jedno pitanje,ako mi mozete pomoci.
    Kako da zastitim program od kopiranja i napravim test verziju npr od 30 dana i uopste na koji nacin mogu da upakujem jedan program da budem koliko toliko zasticen i da mogu izaci u javnost sa njim ?

Slične teme

1. programiranje EXCEL programiranje
    Autor benitez u forumu Programiranje
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 16.10.2017., 19:58
  2. Objektno programiranje,baze podataka,web programiranje.
    Autor unisoft u forumu Programiranje
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.12.2008., 01:16
  3. php programiranje
    Autor nemanja02 u forumu Programiranje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2007., 15:55

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku