no-poo

parka

Buduća legenda
Poruka
26.261
kad sam videla onaj dorsin preparat setila sam se nečega
no-poo-method
jeste li čule za to nekada?
to je grupica (koja već prerasta u grupu) potpuno sumanutih amerikanki koje veruju da je za kosu bolje da se ne šamponira. uopšte. nikada.
zato što šampon isušuje skalp, koji posledično luči više sebuma, pa se brže i masti i tako u krug.
umesto toga one čiste skalpove četkicama za zube i tako nečim. i posle na krajeve stave malo regeneratora. ako su baš mlakonje onda kosu peru sirćetom ili sodom bikarbonom, ali to onda i nisu prave članice pokreta.
kažu da je prva dva meseca or so baš gadno, da je kosa za to vreme jedna mrrrrsna grudva, ali posle bude strava, sjajna, zdrava, mekana, ne-masna i ne-suva.

koliko god to ogavno bilo, mene malo deprimira pomisao da kod nas još ima ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja, a kod njih ima već ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja. ako me kapirate.

i tako.
već danima ne mogu da se otresem pomisli o grudvi masti na glavi pa rekoh da podelim.. mislim ja mnogo volim kad operem kosu pa da mi lepo miriše i to... stvarno ne razumem. ajd ako imate nešto da kažete recita a ako ne grozite se i vi =D
 
Nisam cula i znala za to, ali se secam biologije...naime, kosa bi trebala da se pere jednom nedeljno upravo iz tih razloga i donece vam sve ono o cemu sanjate i na sta trosite pare...bujnost, sjaj, jacinu...

Znam samo da smo se svi zgrozili, ali ...to je biologija...:)
 
:dash: Ja imam kratku kosu, asimetricni paz, koju cu spaliti jednom , perem je svako jutro i feniram bukvalno :rumenko: Leti 2 puta ako uvece izlazim :dash: To mi je ukupno 30 min koliko sam se ispraksovala
 
Poslednja izmena:
..ne znam...ja kosu perem zato shto je prashnjava od smoga i mirishe na duvan ili na laboratoriju,
ili na kuhinju...ne zato shto je masna..
..mislim da bi trebalo da prodje tri ili chetiri nedelje da bi se izmastila..
..na moru, tokom dve nedelje je samo isperem od slane vode..i bude bash, bash divna..

..ali moja je kosa kovrdzava i bash duga, suva po prirodi..
..ne znam kako bi to neko sa drugachijim kvalitetom kose izveo..
..ima ljudi koji su bljaks za pogledati posle dva dana.. :confused:
 
Moram priznati da prvi put cujem za ovo... Katastrofa, sta drugo reci! Sto ima u Americi, nema nigdje! Sektasi na koju god stranu okrenes.
Blago nama pa smo ovdje gdje jesmo! :super:
Ja imam upalu sinusa, 8 dana nisam imala snage oprati kosu (inace to radim 3-4 puta sedmicno), imam neku cudnu pundju na glavi... Jedva cekam da osvane dan sutra da je operem i isfeniram da bude meka i mirisljava!
Stvarno me niko ne moze ubijediti da toliko vremena neoprana kosa postaje meka,sjajna, lijepa.. Kosa sa, kao i koza, konstantno masti i masti, cesljanjem masnoca ide niz dlaku i tako sve vise i vise i vise...
 
Nisam cula i znala za to, ali se secam biologije...naime, kosa bi trebala da se pere jednom nedeljno upravo iz tih razloga i donece vam sve ono o cemu sanjate i na sta trosite pare...bujnost, sjaj, jacinu...

Znam samo da smo se svi zgrozili, ali ...to je biologija...:)
И ово што си написала је потпуно тачно и има веома логично објашњење.:)
 
:dash: Ja imam kratku kosu, asimetricni paz, koju cu spaliti jednom , perem je svako jutro i feniram bukvalno :rumenko: Leti 2 puta ako uvece izlazim :dash: To mi je ukupno 30 min koliko sam se ispraksovala

o zenska glavo, pa kako ti se kosa ne isusi od tolikog feniranja! Istina da ja najljepsa prvi dan, leprsava, sjajna, ali ok bude drugi i treci dan....
 
nemoj stevčo,
taman si započela
izdrži još par nedelja, budi naša forumska amerikanka =)
elem
vodite računa: one peru kosu, samo ne šamponom =)
 
..ne znam...ja kosu perem zato shto je prashnjava od smoga i mirishe na duvan ili na laboratoriju,
ili na kuhinju...ne zato shto je masna..
..mislim da bi trebalo da prodje tri ili chetiri nedelje da bi se izmastila..
..na moru, tokom dve nedelje je samo isperem od slane vode..i bude bash, bash divna..

..ali moja je kosa kovrdzava i bash duga, suva po prirodi..
..ne znam kako bi to neko sa drugachijim kvalitetom kose izveo..
..ima ljudi koji su bljaks za pogledati posle dva dana.. :confused:

isto, lucky us!
 
kad sam videla onaj dorsin preparat setila sam se nečega
no-poo-method
jeste li čule za to nekada?
to je grupica (koja već prerasta u grupu) potpuno sumanutih amerikanki koje veruju da je za kosu bolje da se ne šamponira. uopšte. nikada.
zato što šampon isušuje skalp, koji posledično luči više sebuma, pa se brže i masti i tako u krug.
umesto toga one čiste skalpove četkicama za zube i tako nečim. i posle na krajeve stave malo regeneratora. ako su baš mlakonje onda kosu peru sirćetom ili sodom bikarbonom, ali to onda i nisu prave članice pokreta.
kažu da je prva dva meseca or so baš gadno, da je kosa za to vreme jedna mrrrrsna grudva, ali posle bude strava, sjajna, zdrava, mekana, ne-masna i ne-suva.

koliko god to ogavno bilo, mene malo deprimira pomisao da kod nas još ima ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja, a kod njih ima već ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja. ako me kapirate.

i tako.
već danima ne mogu da se otresem pomisli o grudvi masti na glavi pa rekoh da podelim.. mislim ja mnogo volim kad operem kosu pa da mi lepo miriše i to... stvarno ne razumem. ajd ako imate nešto da kažete recita a ako ne grozite se i vi =D

:lol: kapiram te, i odlicno si formulisala.

sto se mene tice, nema tog zdravlja zarad kog cu se odreci sampona... i sapuna... i mleka za telo... i hidrantne kreme... i hranljive kreme... i maske za lice... i farbe za kosu... i paste za zube... iako su sve ove supstance pune hemikalija i opcenito nezdravih sastojaka.
 
фију, добро је!
касам почо читам
и стиго до групе суманутих американки
мисио сам да су оне смисиле да никад не кенџају:mrgreen:
 
kad sam videla onaj dorsin preparat setila sam se nečega
no-poo-method
jeste li čule za to nekada?
to je grupica (koja već prerasta u grupu) potpuno sumanutih amerikanki koje veruju da je za kosu bolje da se ne šamponira. uopšte. nikada.
zato što šampon isušuje skalp, koji posledično luči više sebuma, pa se brže i masti i tako u krug.
umesto toga one čiste skalpove četkicama za zube i tako nečim. i posle na krajeve stave malo regeneratora. ako su baš mlakonje onda kosu peru sirćetom ili sodom bikarbonom, ali to onda i nisu prave članice pokreta.
kažu da je prva dva meseca or so baš gadno, da je kosa za to vreme jedna mrrrrsna grudva, ali posle bude strava, sjajna, zdrava, mekana, ne-masna i ne-suva.

koliko god to ogavno bilo, mene malo deprimira pomisao da kod nas još ima ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja, a kod njih ima već ljudi koji veruju da šamponiranje ne valja. ako me kapirate.

i tako.
već danima ne mogu da se otresem pomisli o grudvi masti na glavi pa rekoh da podelim.. mislim ja mnogo volim kad operem kosu pa da mi lepo miriše i to... stvarno ne razumem. ajd ako imate nešto da kažete recita a ako ne grozite se i vi =D

vjerujem da je ovo sasvim moguce, samo sto ne bih imala hrabrosti da prodjem ta prva dva mjeseca... :confused:
inace,
kosu perem svaki drugi dan, zato sto volim kada je chupava od sushenja, a taj efekat brzo prodje..... koristim razblazen djechji shampon i nista vise... farbam je godinama....
i zdrava je :p
nekoliko puta sam na nagovor tetke pokusala da koristim ona velika imena i svaki put bi mi nadrazila vlasiste, a nakon h&sh sam redovno dobijala prhut :confused:
uzasavam se kada vidim cega sve nema na spisku sastava tih stvari

mada, znala se mastit brzo neko vrijeme, ali su mi strucna lica objasnila da je to kao i glavobolja od mojih zivaca ili sta-li-vec, sreca te vise nije

ps: to nije nesto sto su "izmislili" modreni amerikanci
 
Ma ni ove naše srpkinjice nisu baš najsjanije... Na mene se zgražavaju što kupam dete svaki dan... SVAKI DAN KUPAŠ DETE? TI SI IDIJOT...

Mada kontam da je to za kosu ok... Moja Abra se kupala samo leti a dlaku sam joj četkala redovno i uvek je delovala kao da je čista
 
Silom prilika znalo se desiti da sedmicama kosu perem samponom iz "domace labaratorije", napravljenim od vode u kojoj se kuhala kopriva i pepela od sagorenih bukovih drva. Osim sto posle tog pranja bude mokra ni po cemu drugom se nije primecivalo da je oprana, ostajala bi i dalje slepljena, bez mirisa i bez leprsavosti.
Sad, 15 godina posle toga, ne bih se odrekla ne samo sampona nego ni jednog jedinog luksuza za kosu. Biram kvalitetne sampone, regeneratore, lakove, sjaj za kosu i sl.
Na zdravlje mi stetnije utice osecaj prljavstine nego bilo koji sampon ili kupka. :)
 

Back
Top