Vlada odustaje od solidarnog poreza ! ! !
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 75

Tema: Vlada odustaje od solidarnog poreza ! ! !

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano Vlada odustaje od solidarnog poreza ! ! !

Bio sam stvarno odlucio da nikad vise ne izadjem na izbore,pogotovu posle ovog sta su "pametne glave" iz vlade bile odlucile,mislim na ovaj porez, tkz."solidarni porez",ali izgleda su bolidi shvatili da je to direktni udar na pravo gradjana Srbije na koliko toliko normalan zivot,pa su izgleda smislili nesto drugo,nesto sto ce zaboleti njih ,a ne obicne smrtnike drzave Srbije..bar tako ovde pise u ovom clanku iz BLIC-a..hajde da vidimo i to cudo.

Na pomolu veliki preokret

Vlada odustaje od solidarnog poreza

Autor: T. Spaić - M. Škrbić - K. Preradović | Foto:FoNet | 29.03.2009. - 20:00

http://www.blic.rs/temadana.php?id=85840
    Vlada Srbije priprema novi predlog za aranžman sa Međunarodnim monetarnim fondom u kome bi se odustalo od solidarnog oporezivanja svih građana. Ideja je da se umesto poreza od šest odsto na sva primanja iznad 12.000 dinara, koji je izazvao veliko nezadovoljstvo, uvede porez samo za zaposlene u državnoj administraciji i javnim preduzećima čije plate prelaze republički prosek od 31.121 dinar, da se ide na otpuštanje viška zaposlenih u Vladi i kompletnoj državnoj upravi, ali i na dodatno smanjivanje troškova menadžera u javnim preduzećima, nezvanično saznaje „Blic” u Vladi Srbije.

Takav dogovor postigli su tokom vikenda premijer Mirko Cvetković i potpredsednik Vlade i ministar ekonomije Mlađan Dinkić, a o tome su obavešteni i predsednik Srbije Boris Tadić i guverner Radovan Jelašić, rečeno je „Blicu” u Vladi. Time je državni vrh popustio pred pritiskom javnosti zbog najavljenog smanjenja plata, a pre svega pred kritikama iz privrede i privatnog sektora na koji je Vlada htela da svali teret krize i da izbegne nepopularne, ali neophodne mere štednje u državnom sektoru.
    Umesto solidarnog poreza za sve građane i izmene poreskih zakona, Vlada Srbije odlučila se na smanjenje javne administracije, smanjenje plata i redukovanje same Vlade, odnosno broja ministarstava.
    - Na konsultacijama tokom vikenda analizirani su potencijalni efekti oporezivanja plata iznad 12.000 dinara za šest odsto i zaključeno je da bi ova mera donela više štete nego koristi i da bi stvorila veliko nezadovoljstvo građana koji je smatraju nepravednom. Zaključeno je da ekonomska politika Vlade ne bi bila socijalno održiva i da bi to ugrozilo stabilnost države. Srbiji sada ne trebaju socijalni nemiri i nestabilnost, već pravedno raspoređen teret krize kako bi društvo preživelo krizu - kaže za „Blic” izvor iz Ministarstva ekonomije.
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Vlada odustaje od solidarnog poreza ! ! !

znaci usrala se vlada... dobro je

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Josh nije zvanichno.
    Ipak necu vishe nikad glasati.

Poznat inagadadavida (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

uvede porez samo za zaposlene u državnoj administraciji i javnim preduzećima čije plate prelaze republički prosek od 31.121 dinar, da se ide na otpuštanje viška zaposlenih u Vladi i kompletnoj državnoj upravi, ali i na dodatno smanjivanje troškova menadžera u javnim preduzećima,
    Brate.......procitaj ovo , i kazi........iskreno.......ti stvarno verujes u ove bajke???

Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio inagadadavida Pogledaj poruku
    Brate.......procitaj ovo , i kazi........iskreno.......ti stvarno verujes u ove bajke???

Ne verujem..zato sam i napisao....hajde da vidimo i to cudo..
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Ako ne oglobe Miskovica , Beka, i jos par stotina lopina koje imaju , pojedinacno preko 10 miliona jura u steku..............nema nista ni od reformi, ni od srbije..........kraj price.....

A posto sam cuo veceras da im tajkuni udaraju samare i vuku ih za ushi kao malu decu, cisto sumnjam u bilo kakvu mogucnost da se srbija izvuce iz gomana......nego da prodamo mi , za par miliona jura ono malo kosova, pa da nas bog vidi.......

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Zaključeno je da ekonomska politika Vlade ne bi bila socijalno održiva i da bi to ugrozilo stabilnost države.
    Pod "stabilnost drzave" citaj "stabilnost vlade".

Utronjali se
    no longer at ease here, in the old dispensation

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

odlican potez vlade, glasam za vladu na iducim izborima

Zainteresovan član Serlancelot (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku
    Takav dogovor postigli su tokom vikenda premijer Mirko Cvetković i potpredsednik Vlade i ministar ekonomije Mlađan Dinkić, a o tome su obavešteni i predsednik Srbije Boris Tadić i guverner Radovan Jelašić, rečeno je „Blicu” u Vladi.
    Jel' može neko da mi objasni, na osnovu gore boldovanog, ko je ovde ustvari Predsednik vlade?
    Ima li neko mu*a pa da napiše Takav dogovor postigli su tokom vikenda premijer Cvetković i predstavnik MMF u Srbiji, Mlađan Dinkić, bla, bla

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Droid Pogledaj poruku
    odlican potez vlade, glasam za vladu na iducim izborima
    Pa ti si jedini bio za taj solidarni porez.
    Shta li shmrchesh?

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Serlancelot Pogledaj poruku
    Jel' može neko da mi objasni, na osnovu gore boldovanog, ko je ovde ustvari Predsednik vlade?
    Ima li neko mu*a pa da napiše Takav dogovor postigli su tokom vikenda premijer Cvetković i predstavnik MMF u Srbiji, Mlađan Dinkić, bla, bla

Predsednik vlade srbije je MMF........

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Re: Vlada odustaje od solidarnog poreza ! ! !

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku
    Bio sam stvarno odlucio da nikad vise ne izadjem na izbore,pogotovu posle ovog sta su "pametne glave" iz vlade bile odlucile,mislim na ovaj porez, tkz."solidarni porez",ali izgleda su bolidi shvatili da je to direktni udar na pravo gradjana Srbije na koliko toliko normalan zivot,pa su izgleda smislili nesto drugo,nesto sto ce zaboleti njih ,a ne obicne smrtnike drzave Srbije..bar tako ovde pise u ovom clanku iz BLIC-a..hajde da vidimo i to cudo.

Na pomolu veliki preokret

Vlada odustaje od solidarnog poreza

Autor: T. Spaić - M. Škrbić - K. Preradović | Foto:FoNet | 29.03.2009. - 20:00

http://www.blic.rs/temadana.php?id=85840
    Vlada Srbije priprema novi predlog za aranžman sa Međunarodnim monetarnim fondom u kome bi se odustalo od solidarnog oporezivanja svih građana. Ideja je da se umesto poreza od šest odsto na sva primanja iznad 12.000 dinara, koji je izazvao veliko nezadovoljstvo, uvede porez samo za zaposlene u državnoj administraciji i javnim preduzećima čije plate prelaze republički prosek od 31.121 dinar, da se ide na otpuštanje viška zaposlenih u Vladi i kompletnoj državnoj upravi, ali i na dodatno smanjivanje troškova menadžera u javnim preduzećima, nezvanično saznaje „Blic” u Vladi Srbije.

Takav dogovor postigli su tokom vikenda premijer Mirko Cvetković i potpredsednik Vlade i ministar ekonomije Mlađan Dinkić, a o tome su obavešteni i predsednik Srbije Boris Tadić i guverner Radovan Jelašić, rečeno je „Blicu” u Vladi. Time je državni vrh popustio pred pritiskom javnosti zbog najavljenog smanjenja plata, a pre svega pred kritikama iz privrede i privatnog sektora na koji je Vlada htela da svali teret krize i da izbegne nepopularne, ali neophodne mere štednje u državnom sektoru.
    Umesto solidarnog poreza za sve građane i izmene poreskih zakona, Vlada Srbije odlučila se na smanjenje javne administracije, smanjenje plata i redukovanje same Vlade, odnosno broja ministarstava.
    - Na konsultacijama tokom vikenda analizirani su potencijalni efekti oporezivanja plata iznad 12.000 dinara za šest odsto i zaključeno je da bi ova mera donela više štete nego koristi i da bi stvorila veliko nezadovoljstvo građana koji je smatraju nepravednom. Zaključeno je da ekonomska politika Vlade ne bi bila socijalno održiva i da bi to ugrozilo stabilnost države. Srbiji sada ne trebaju socijalni nemiri i nestabilnost, već pravedno raspoređen teret krize kako bi društvo preživelo krizu - kaže za „Blic” izvor iz Ministarstva ekonomije.
    Ovo bi bilo sjajno.

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

I ja se pitam zasto premijer treba da "postize dogovor" sa sopstvenim ministrom.

Cvetkovica ocigledno niko ne iebe ni za suvu sljivu i pita se taman koliko pijan oko gaca ili recimo "predsednik" Lilic u SRJ.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Ne_Vazim_Se Pogledaj poruku
    Ovo bi bilo sjajno.
    samo ako ne nadju neki drugi nacin da nas oderu , a to je vrlo moguce
    The Show Must Go On...

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Novi nameti: VEĆE AKCIZE NA GORIVO I POREZ NA MOBILNI!

Vlada ipak neće da uvede „solidarni" porez od šest odsto, umesto toga povećava akcize na gorivo i uvodi porez na mobilne impulse (vise na www.pressonline.rs)
    NE KRIVI NIKOG U SVOM ŽIVOTU: DOBRI LJUDI TI DONOSE SREĆU, LOŠI ISKUSTVO..NAJGORI-LEKCIJI, NAJBOLJI-USPOMENE

Zainteresovan član Serlancelot (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Predsednik vlade srbije je MMF........
    Ovo je notorna istina, prema tome promeni smajli na kraju rečenice, ne odgovara činjeničnom stanju.

Primećen član
    Učlanjen
    22.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Ako ne oglobe Miskovica , Beka, i jos par stotina lopina koje imaju , pojedinacno preko 10 miliona jura u steku..............nema nista ni od reformi, ni od srbije..........kraj price.....

A posto sam cuo veceras da im tajkuni udaraju samare i vuku ih za ushi kao malu decu, cisto sumnjam u bilo kakvu mogucnost da se srbija izvuce iz gomana......nego da prodamo mi , za par miliona jura ono malo kosova, pa da nas bog vidi.......
    Није ваљда да си тек сада чуо за постројавање владе од стране наших газда, одавно је то нормалан и уобичајен однос спрам служинчади...

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio *BILJA* Pogledaj poruku
    Novi nameti: VEĆE AKCIZE NA GORIVO I POREZ NA MOBILNI!

Vlada ipak neće da uvede „solidarni" porez od šest odsto, umesto toga povećava akcize na gorivo i uvodi porez na mobilne impulse (vise na www.pressonline.rs)
    pa to je ludi Voja Seselj radio jos pre 15 godina........

Daj bre da ga vratimo iz Haga.......

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    samo ako ne nadju neki drugi nacin da nas oderu , a to je vrlo moguce
    To bi opet izazvalo nezadovoljstvo naroda.

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Morholt Pogledaj poruku
    Није ваљда да си тек сада чуо за постројавање владе од стране наших газда, одавно је то нормалан и уобичајен однос спрам служинчади...
    Ma naravno da sam znao ........ali nije u redu da ih Misko i Beka, sutiraju u boolju hodnicima hotel "Granda".........kazu da je Djelic samo poskakivao, kada god ga je moj prika Peconi nabo na spic...................i vikao JU JU JU JU ............

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Sta mislis ,sta bi on smislio.....namet na "grobarske lopate" ili "silikon".....

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Ne znam mnogo o tome sta je radio pre 15. godina Seselj, samo i ovo ce prouzrokovati lancana poskupljenja, mislim na gorivo.
    Sto se tice mobilnog, tu se takodje mogu uzeti dobre pare, jer, ja ne znam nikoga u mojoj okolini da nema bar dva mobilna telefona u kuci

Mada, primecujem da na ulicama ima manje vozila, stavise, to su rekli u pre neko vece u "Beogradkoj hronici", da je primetno manje automobila na ulicama, izmedju ostalog i zbog preskupog goriva.

Sve, sve, ali nikako da oporezuju one koje zaista TREBA oporezovati. Glomazna Vlada nema sanse da postane normalna ni u kom smislu

Rece jedna gledateljka u Utisku nedeljeesice im se narod, dok druga dobro odrapi onog mistarcica, rece: Samo da bude ministar, nema veza koga i cega, i jos ponesto. I ovo sam oduzila
    NE KRIVI NIKOG U SVOM ŽIVOTU: DOBRI LJUDI TI DONOSE SREĆU, LOŠI ISKUSTVO..NAJGORI-LEKCIJI, NAJBOLJI-USPOMENE

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

"Možda će biti i otpuštanja radnika u državnoj administraciji i drastičnog smanjenja zarada u ministarstvima. Izvesno je da se smanjenje rashoda neće odnositi na socijalu, zdravstvo, prosvetu i penzioni fond - kaže naš izvor."

Mozda?!

Nadam se SIGURNO...

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Ma i ta prosveta. Stalno hoce nesto, stalno neki nastavnici strajkuju, hoce plate, hoce krede, hoce klozete... dokle bre?

I sta ce nam toliki pismeni k'o da smo, Boze me prosti, neka service- ili high-tech ekonomija? Nama pismenih treba u vrh glave pola miliona u celoj drzavi. Ostali ce ionako da vuku gajbe kod nekih Miskovica.

Da ukinemo mi lepo skolstvo dok ne prodje ova kriza. Treba imati razumevanja i za vladu.

Slične teme

1. Obama ne odustaje od raketnog štita
    Autor srbija do grcke u forumu Politika
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 09.11.2008., 12:04
  2. NATO odustaje od primanja Ukrajine i Gruzije
    Autor JABUCHILO u forumu Politika
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 11.03.2008., 22:00
  3. PADA VLADA SRBIJE, A USTAJE SRPSKA VLADA !
    Autor UbicaDecijegaLica u forumu Politika
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 21.02.2008., 23:15
  4. Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.09.2007., 23:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •