Pomoc neophodna!

V for Vendetta

Zainteresovan član
Poruka
301
Ovako....Imam AMD Athlon Processor Le-1640,260 GHz,1 gb Rama Gaficka mi je NVIDIA GeForce 8600 GTS....e sada:

-Kada gledam neki klip na YouTube i kada hocu da uvecam sliku ono zablokira.
-Svaka igrica ima bugove sa uvodnim video klipovima,a igra kao igra ne koci ni malo.

I jos takvih stvarcica koje su sitne ali stvarno smetaju...

Moze li mi neko reci u cemu je problem,sta da uradim/kupim/menjam ili ta god

Hvala unapred...
 
prelistaj mu malo te drajvere za graficku. Mozda su malo zastareli, pa bi bilo pozeljno da ih obnovis, tj. zamenis novima...
Mislim ta konf. je sasvim dovoljna, da se gleda jedan mali bezvezni, flesh file na youtube.
Pogledaj u Taskmanageru, koliko RAM memorije ti je zauzeto i koji procesi "nepotrebni" ti rade u pozadini.
Mozes i na start/run/msconfig/autostart, pa vidi tu sve sto ti ne treba ti odcekiraj...

Pozdrav

DEVIL ( licno )
 
Nemoj da update-ujes windows to ti nije potrebno...skini flash player...i pogledaj u task manageru koje ti aplikacije sve rade u pozadini ctrl+alt+del pa kad ti otvori prozorcic idi na processes pa tu pogledaj ako ti u pozadini rade neki nepotrebni procesi iskljuci ih...mada iskreno sumnjam da je do toga posto kazes da ti igrice rade normalno samo te animacije zezaju...graficka i procesor su ti vise nego dovoljni znaci flash player i probaj sa nekim kodecima xvid+ac3 filter+k-lite codec pack e da pogledaj da skines java aplikaciju posto neki sajtovi to traze da bi mogao da gledas klipove otvaras odredjene sadrzaje itd. ali kada budes sve to isprobavao idi postupno jednu po jednu stvar da bi video u cemu je problem
 
Instalirao sve sto si rekao i nece opet...meni je manje vise bitan youtube nego mi je krvo zbog igrica zato sto svaki uvod u igricu koci,secka....Mnogo smeta i nervira....Da nije mozda do RAM memorije?

U Device Menageru je sve ok...sve je instalirano....


*** samo meni moze da se desi ovako neko sranje
 
Za pocetak probaj originalne drajvere koje si dobio u karticu a posle neke novije ali ne poslednju verziju koja ti je pravila probleme...znaci ne poslednje kao najnovije nego poslednje kao prve koji su poceli da ti prave probleme...e da i nisi rekao da li probleme imas otkada imas tu konfiguraciju ili su tek kasnije poceli da se pojavljuju
 
A da li si reinstalirao windows nakon ubacivanja nove graficke...moze da se desi da je doslo do nekog konflikta drajvera integrisane kartice i te nove....inace moja devojka ima taj procesor na ploci koja je kao tvoja integrisana i ne secam se da su kod nje na racunaru seckale animacije u igricama doduse to je bilo na nekim starijim kao sto je NFS Underground 2 npr. a ona je tada imala 512 mb rama u racunaru....
 
Sada sam vec narucio...valjda nece da skodi :)

Ali ja ne bi bio ja da se ne stvori neki novi problem :(

Naime,nov komp sam kupio pre nekih pola godine (mozda manje) i danas iz cista mira pocelo da mi izbacuje prozor kako mi je tempretura povecana. Prvo sam mislio da je neki virus posto sam nesto trazio po netu a posle sam osetio miris kao da nesto gori....dolazilo je iz napajanja...

Sta moze da bude i sta da radim? Do sada je radilo vrh a sada gori :(

Molm vas ako neko moze sto pre da pomogne dok nesto ne crkne...

Edit: Sada sam ga otvorio i moguce da je cak i graficka u pitanju..posto srdi na paljevinu..a i ventilatorcic se ne vrti (stvarno ne znam da li bi uopste trebalo)
 
Poslednja izmena:
Sada sam vec narucio...valjda nece da skodi :)

Ali ja ne bi bio ja da se ne stvori neki novi problem :(

Naime,nov komp sam kupio pre nekih pola godine (mozda manje) i danas iz cista mira pocelo da mi izbacuje prozor kako mi je tempretura povecana. Prvo sam mislio da je neki virus posto sam nesto trazio po netu a posle sam osetio miris kao da nesto gori....dolazilo je iz napajanja...

Sta moze da bude i sta da radim? Do sada je radilo vrh a sada gori :(

Molm vas ako neko moze sto pre da pomogne dok nesto ne crkne...

Edit: Sada sam ga otvorio i moguce da je cak i graficka u pitanju..posto srdi na paljevinu..a i ventilatorcic se ne vrti (stvarno ne znam da li bi uopste trebalo)
Pa grafička smrdi na paljevinu pošto ti je najverovatnije slabo napajanje! koje napajanje imaš koliko vati? grafička može da se zapali ako je slabo napajanje!
 
Sada sam vec narucio...valjda nece da skodi :)

Ali ja ne bi bio ja da se ne stvori neki novi problem :(

Naime,nov komp sam kupio pre nekih pola godine (mozda manje) i danas iz cista mira pocelo da mi izbacuje prozor kako mi je tempretura povecana. Prvo sam mislio da je neki virus posto sam nesto trazio po netu a posle sam osetio miris kao da nesto gori....dolazilo je iz napajanja...

Sta moze da bude i sta da radim? Do sada je radilo vrh a sada gori :(

Molm vas ako neko moze sto pre da pomogne dok nesto ne crkne...

Edit: Sada sam ga otvorio i moguce da je cak i graficka u pitanju..posto srdi na paljevinu..a i ventilatorcic se ne vrti (stvarno ne znam da li bi uopste trebalo)

Zaribao ti je ventilator.
Tako moze da ti rikne graficka.
A i ta krsh napajanja od 1500 din nisu nizasta.
Crkavaju samo tako.
Uzmi sa nekim kompresorom ili slicno pa izduvaj prashinu iz napajanja.
 
Au, svaka čast za to napajanje ali ne i za tebe. Jesi li pročitao upozorenje na kutiji od te grafičke u vezi snage napajanja???? Ako nisi ajd do kutije pa pročitaj, ako nemaš kutiju lepo na google pa vidi. Lepo u prvi servis pa neki LC power 420W ili bar neki žućo od 400w i naravno zamena ventilatora na grafici....
Kad sve ovo završiš shvatićeš da si Dr Mengele za računar...
 
Ljudi ipak se sve zavrsilo dobro na kraju :D

I dalje ne mogu da verujem da je zbog toga bilo ali tako je kako je...

8600gts32.jpg


Ova "sminka" mu je smetala...tj ventilatoru da se okrece (ne znam kako) ali sada radi vrh...temperatura varira 38-40
 

Back
Top