''100 ličnosti''

*~Anti~*

Poznat
Poruka
7.272
Prošle srede izašao je prvi broj časopisa ''100 ličnosti - Ljudi koji su promenili svet''. Da li vam na osnovu prvog broja sviđa koncepcija časopisa, da li je premašila vaša očekivanja ili bi mnogo toga izmenili, dodali, i koje bi to promene bile po vašem mišljenju?

Šta mislite, koliku će čitanost imati ovaj časopis i da li će biti ispunjana njegova informativna (kao i edukativna) funkcija?
 
sta je to..? :/

..."Nova biografska serijska edicija "100 ličnosti - Ljudi koji su promenili svet" predstavlja vredan izdavački poduhvat koji se sastoji od 100 svezaka i omogućava vam da zavirite u živote 100 osoba zbog kojih stvari više nikada neće biti iste - onih ljudi koji su utemeljili nove trendove, ostavili traga, dobrog ili lošeg, i ostvarili uticaj na opšti način razmišljanja, življenja i delovanja.
Iz vrednih informacija i retkih fotografija saznaćete detalje iz života ovih ličnosti. Moćićete da proživite njihovo detinjstvo, uspone i padove, kao i najvažnije događaje koji predstavljaju vrhunce njihovog razvoja. Kretaćete se u njihovom društvu, otkriti period u kom su živele i steći predstavu o njihovoj pravoj prirodi, o čoveku koji stoji iza slike u javnosti.
Čitaćete iznova istoriju ljudskog roda, kroz izvanredne biografije ovih ljudi koji su promenili svet."

(citat iz ''Vodiča kroz serijski časopis'')

p.s. Prvi broj posvećen je Ajnštajnu.
 
Poslednja izmena:
Koliko mogu da vidim iz prvog časopisa, ovo će biti zanimljivo.Međutim, par stvari mi se ne dopada.Nema datuma rođenja (ima samo godina), a to bi trebalo da stoji u biografiji. Drugo, nigdje nema objavljeno kada izlazi sledeći broj.Rečeno je da izlazi svake srijede, ali mislim da bi i ovdje datum dobrodošao.Za kraj jedna preporuka.Ako želite da saznate detalje iz života poznatih, odlučite se za ovaj časopis a ne za svet!
 
Ja imam jednu nedomicu oko ovih fascikli za cuvanje casopisa. Uz drugi broj je izasla i prva fascikla i uz nju brojevi za obelezavanje istih koji idu od 1 do 5, sto pretpostavljam da znaci da ce biti 5 fascikli. Logicno je zakljuciti da u jednu fasciklu staju 20 casopisa, ali nije tako - staje 15!!! Ne znam kako ce izgledati ostale fascikle... Da li ce biti vece od ove, ili ce ih pak biti vise od 5?
Inace, De Agostini je sa ovim napravio pun pogodak, SVAKA CAST!!!
 
Verovali ili ne ja sam tek danas videla da ove novine postoje :) Moze li mi neko reci posto sam nasla koja su prva cetiri broja, cetvrti je valjda bio Da Vinci. Koje su licnosti peti i sesti broj?
Hvala unapred.
 
Zdravo prijatelji!:bye:
Pozdrav i tebi Anti!
I ja kupujem 100 ličnosti. Neću da budem neki partibrejker al u poslednjim brojevima počeli su da me baš nerviraju. Počeli su sve više štamparskih grešaka da prave i da prevrću reči u rečenici. Često se ponavljaju tekstovi samo na malo drugačiji način. Ne mislim da su isti al istu stvar kažu na pet načina. I onda ima negde gde se datumi ne poklapaju čak na istoj stranici... Ponekad mi to deluje nekako uvredljivo. Obzirom na PARE koje dajem.
Šta vi ostali mislite o tome? Da ne bude da sam nešto umislio? Ako jesam? :eek:
 
Zdravo prijatelji!:bye:
Pozdrav i tebi Anti!
I ja kupujem 100 ličnosti. Neću da budem neki partibrejker al u poslednjim brojevima počeli su da me baš nerviraju. Počeli su sve više štamparskih grešaka da prave i da prevrću reči u rečenici. Često se ponavljaju tekstovi samo na malo drugačiji način. Ne mislim da su isti al istu stvar kažu na pet načina. I onda ima negde gde se datumi ne poklapaju čak na istoj stranici... Ponekad mi to deluje nekako uvredljivo. Obzirom na PARE koje dajem.
Šta vi ostali mislite o tome? Da ne bude da sam nešto umislio? Ako jesam? :eek:

Jeste, desavaju se greske. I ja sam vise ocekivao, nekako mi je pisano za siroke mese (logicno), ali meni to kao istoricaru malo smeta. Nahvalise Ce gevaru, ali dobro sad.
P.S. Odlican ti je avatar, i tacno je, jedan je Nice!
 
Složio bih se sa vama. Postaju sve dosledniji u pravljenu grešaka (VažnoJeZvatiSeFridrih! je to sasvim detaljno objasnio :klap:). Često ostavljaju utisak da su tekstovi skoro mehanički krpljeni od različitih izvora, a da nisu ili usklađeni ili da o njima neko nije previše razmišljao.

Moja očekivanja su bila veća. Cena časopisa je previsoka u odnosu na ono što nude (nekada polovnu knjigu možemo pronaći za taj novac).
 
Pozzz svima. Ja kupujem casopis i slozicu se da u poslednje vreme stvarno dosta gresaka prave, i da izgleda kao da je tekst "sklepan" . Ali opet, dobro je imati takvu kolekciju zbog opste kulture . . .Bar po meni. . .Misljenja se razlikuju, uostalom. Zanima me da ne zna mozda neko koliko mesta ima druga fascikla?
 
ovako veliki sam ljubitelj ovoga casopisa ali su mi na zalost izmakala 3 djela i to (4,13,14) da Vinci, Pitagora i Van Gogh, da li je moguce da se narucim iz Beograda na ovaj telefon i dali vrijedi samo za Srbiju ili moze i u BIH da mi dostave!!!! u koliko neko ima ove brojeve i voljan mi je prodati ih neka mi se javi na pp ili na msn agavameskal@msn.com!!!! pozzz
 

Back
Top