Da li se isplati raditi u MLM - da ali ne u svakom!

V

vizija

Gost
Uto, 01. jun 2004 21:28 Odgovorite sa citatom

--------------------------------------------------------------------------------

Citam ove poruke i vidim da su ljudi uglavnom u frci - sta raditi i kako sto vise zaraditi! Pri tome uopste nije bitno da li to ima ikakve veze sa onim sta su zavrsili. Mislim, ne traze posao u struci, vec bilo sta samo da donosi lovu. Ne znam ni koliko godina imaju svi ti ljudi, ali pretpostavljam da su mladi. Ja sam "gospodja u godinama" i imala sam razlicitih iskustava sa razlicitim poslovima - sto kod privatnika, sto u drzavnim firmama. Nekada bi bilo bolje, nekad gore ... ali nikad nije bilo SUPER. I u jednom izuzetno losem momentu (firma pukla i to dobra firma!, radnja koju sam u medjuvremenu otvorila takodje, ja u stanu koji placam sa dvoje dece i ... sama!) javim se na neki bezvezni oglas i odem na razgovor. Posle sam plakala jer se ispostavilo da je u pitanju MLM. Ali u ocaju pocela sam to da radim "doknenadjemnekinormalanposao".
I posle 1,5 godine rada u tom MLM-u ja sam presrecna! Nepada mi na pamet da trazim "normalan posao" i zaradjujem bednu kintu sa kojom ni stan ne mogu da platim a ostalo da ne pominjem. Radim sve manje a para sve vise. (trenutno zaradjujem oko 900 evra mesecno od mreze i otprilike isto toliko od direktnih prodaja). A ta cifra se iz meseca u mesec samo povecava.
Ponekad smo i mi malo tvrdoglavi i ne zelimo da cujemo nesto novo i mislimo da svaki MLM ima isti marketing plan i da je sve neka navlaka. Tako sam ja mislila jer nikad pre nisam radila MLM. Ali . eto. nije. Ako vas zanima nesto vise o ovom MLM - pratite oglase u HALO OGLASIMA od sledece nedelje.
Napomena: ne radi se o Oriflejmu, Amveju, Herbalajfu, Kaliforniji, Avonu... Obratite paznju.
Jedna mala pomoc - traze ljude starije od 30 godina.
Srecno!
 
nije ni kirbi.
Jagodica je u pravu - u svakom MLM-u (mreznom marketingu) najveca zarada je od procenata dobijenih od ljudi koji su ispod tebe (koje si ti licno ukljucio i oni koje su ti tvoji ukljucili itd). Ali svaki MLM ne mora da ima razlicite proizvode (avon i oriflejm - obe kompanije prodaju kozmetiku, herbalajv i kalifornija - vitaminske komplekse ...).Razlikuju se po marketing planu, odnosno sistemu nagradjivanja distributera. I sto je mozda jos vaznije - kvalitetu proizvoda - standardu. Podjite od sebe - da li cete kupiti jeftine farmerke kod kineza naprimer ili original levis? Kineske su maltene za jednu upotrebu a u ovim drugim mogu i da te sahrane. To je sto se tice odece. A kad je u pitanju zdravlje, nase i nasih najblizih - stvar je jos ozbiljnija - ljudi ne pitaju koliko kosta ako to 100% pomaze. Ne kaze se dzabe "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari". I za kvalitetnu robu nema potrebe da se trckara unaokolo i nudi roba - ljudi dodju sami, po preporukama onih koji su to vec probali.
I. kad se spoje
- proizvod neophodan svima (od bebe do ljudi u godinama)
- i onima koji su zdravi a narocito obolelima
- dokumentovani rezultati (kontrole kod svojih lekara)
- najvisi (svetski) standard!
to je jednako - mnogo novih preporuka,
klijenti postaju distributeri
a to je opet jednako velika zarada koja svakodnevno raste.
Poenta nije u "mnogo raditi" nego "pametno raditi".
Uf, odrzah celo predavanje.
Ako ima zainteresovanih a da su stariji od (bar) 25 god. (ili i mladji pa da ukljuce roditelje, bake deke...) samo kazite. Poslacu vam moj e-mail. (a i oglasi izlaze u ponedeljak).
 
ovde ti nista ne radis, znaci ne 'stvaras' nego si promoter. sad svako zanimanje mozda jeste posredno trgovina - da prodas ono sto umes - ali to ovde radis najvise. neko to hoce neko ne :I ja sam otisla na kirbi ali sam ustuknula pred tim da pitam ljude da im ulazim u kucu...naravno moze sve da se izokrene na pristojan nacin pa i to :I

nego o MLM..koja je prednost i sustina
zasto nisu sve firme MLM ako je to 'buducnost'
koje mogu da budu
sta prolazi tako
zasto se nasi toga ne dosete?

zasto bih ja prelazila na amway sapune ako trosim merimine, koji su makar pola domaci?
 
i kuvanje se placa (kuvar dobija platu a ako kuvas za muza - ako mu se dopadne mozda ti kupi nesto lepo ili te izvede, zavisi kako kuvas!)

Za gosta: Nije da ne radim, radim naravno. Ja nijednom nisam rekla da ne treba nista da se radi (`de to ima!?) samo sam rekla da sad manje radim nego na pocetku.
Sta to firma prodaje? Ono sto je svima najvaznije - zdravlje. Samo sto ljudi tako ne misle, ne svi. Tek kada im se desi nesto strasno (ili njihovim najblizima) to shvate. Niko od nas nije potpuno zdrav (pokusaj da se setis nekoga ko nema apsolutno nikakvih problema sa zdravljem).
Pogledaj malo ambalazu na namirnicama koje kupujes - koliko aditiva, vestackih boja, mirisa i ukusa, voda koju pijes - pokusaj i da je skuvas i yamrznes a posle je odledi i procedi kroz gazu!, o vazduhu da ne pricam.
Nasi tako nesto (tog kvaliteta - GMP-raspitaj se) nece moci da proizvedu jos par desetina godina sve i da su se setili! Hemofarm je pokusao da dobije taj standard prosle godine za neke svoje proizvode - nema sansi!
 
Trenutno u svetu ima oko 3600 MLM kompanija i sve ih je vise.
Prednost? Jednostavno -
Jedno vreme sam imala firmu (veleprodaja)(pazi kad sam svasta radila da zaradim prokleti dinar!) i npr uzimam od Coca-cole robu direktno iz fabrike. Njihova ponuda: ako uzmete 5 paleta dajemo vam rabat 10%, za 10 paleta rabat je 15% a za 25 paleta 25%. Cena palete je uzmimo 100 (din naprimer)
100x5=500 din sa rabatom od 5% ti platis 475
100x10=1000 od 15% 850
100x25=2500 0d 25% 1875
Kapiras?
Ti moras da uzmes vecu kolicinu da bi kad dodas tvoju marzu roba bila pristupacna, jer ima i drugih koji to rade a imaju mozda vise love pa mogu da kupe i svih 100 paleta za 50% rabata.
A onda dodje vlasnik STR pa kupi od tebe tu Coca-colu i doda i svoju marzu i porez - i onda Coca colu (sve i da rak leci) ne mozes da kupis!

U MLM/ toga nema. Ima cena po kojoj kupuju distributeri i cena po kojoj kupuju konacni potrosaci. A od marketing plana zavisi koliku ce zaradu imati sami distributeri unutar mreze, odnosno kako ce ta razlika u ceni biti raspodeljena. :wink:
 
vizija:
Da, i u MLM radis koliko hoces, kad hoces i ako hoces. ides na odmor kad hoces, imas vremena za svoju decu vise nego mame (tate) koji rade od 8-15 i koji kuci dodju (s obzirom kakav nam je prevoz) u 17h. A i ujutro mozes da kuntas koliko ti je volja. I pri tom ti niko ne soli pamet (sefovi, direktori).

da, a cena je sto si trgovac. nisi ni kuvar ni programer ni krojac nego prodajes pa ko hoce eto : )
 
:cry: LJUDI, NE NASEDAJTE NA ZVAKU! STO NE KAZE OD KOJIH JE?! TO JE PRVA STVAR KOJU IH UCE - TEHNIKE KAKO DA TE NAVUKU, DA TE ZAINTRIGIRAJU, A TEK NA KRAJU, KAD VIDE DA SI SE PRIMIO DAJU TI RECEPT KAKO DA POSTANES BOGAT! PA, MISLIM, JEL IMATE VI INTERNET??? KOLIKO TAKVIH SE NAKACE NEZVANI SA SVOJIM POP-UPOVIMA I SL. SVI TI NUDE MILIONE - ZA DZABE!!??!!
POENTA JE DA NA TAJ NACIN FINANSIRATE NEKOG MULTIMILIJARDERA KOJI SEDI NEGDE U AMERICI I UZIVA, DOK MU VI SIRITE NJEGOVU MASONSKU MREZU-PIRAMIDU. TO SU OBICNO NEKI SEKTASI, A INTERESANTNO JE DA JE I OBUKA ZA RAD IDENTICNA SEKTASKIM...
OGLASI SU PUNI, TAKODJE, A OVA JE ISKORISTILA INTERNET ZA SVOJU PREZENTACIJU!
 
Odgovor na tekst napisan crvenim slovima (aj me naucite kako se ono izdvaja tekst ili deo teksta na koji `oces da odgovoris)
Uopste nije navlaka (bar ovo cime se ja bavim) i to mogu da dokazem!
Moj telefon je: kucni 011/2102-757, mobilni 063/1102/757, radim za rusku kompaniju "Vision international people group" (www.vipgroup.net, www.doctor.ru), mozete me nazvati i doci kod mene kuci i ja cu vam pokazati svoj napredak od pocetka rada do sada (moja mreza preko interneta) a kao vrhunac: mozete zajedno samnom od 13 u mesecu, kada mi leze lova na racun za prethodni mesec, 4 dana uzastopce biti prisutni kad podizem svoju lovu iz bankomata (4 dana jer je dnevni limit maestro kartice samo 14000 dnevno, pa odcekas 24 sata i ponovo dizes). I tako ako hocete svaki mesec da zajedno pratimo rast mojih mesecnih zarada.
A sta se "valja"?
Fitopreparati najviseg standarda GMP (i to su trenutno jedini preparati na svetu koji imaju ovaj standard) i profesionalna kozmetika (ne dekorativna)
lux klase koja je 2002. na svetskom sajmu u Monaku osvojila obe prve nagrade i proglasena za najkvalitetniju u svetu. To bi trebalo da znaju kozmetolozi koji prate ta desavanja, vecina zna.
O efikasnost fitopreparata (BAD - bioloski aktivnih dodataka hrani) mozete cuti svakog poslednjeg petka u mesecu u Ruskom domu u 18,00, od nasih ljudi (ne rusa) koji su ih koristili i resili se kojekakvih bolestina (u tom smislu i onkoloskih).
Ovo su ruski preparati (ruski naucnici, klinicka ispitivanja pri NII RAMN - Naucno istrazivackom institutu Ruske Akademije medicinskih nauka), odobreni i preporuceni od Ministarstva zdravlja RF. Proizvode se u u Francuskoj u fabrici ARKOPHARMA (rusi nemaju tehnologiju koja je potrebna za proizvodnju preparata tog standarda). Za ovu fabriku znaju svi farmaceuti i lekari i kozmetolozi.
da je neka navlaka da li bih vam sve ovo rekla? A sve moze da se proveri. I ja sam dostupna 25 sati dnevno, 8 dana u nedelji.
Vidimo se!
 
Odgovor na tekst napisan crvenim slovima (aj me naucite kako se ono izdvaja tekst ili deo teksta na koji `oces da odgovoris)
Uopste nije navlaka (bar ovo cime se ja bavim) i to mogu da dokazem!
Moj telefon je: kucni 011/2102-757, mobilni 063/1102/757, radim za rusku kompaniju "Vision international people group" (www.vipgroup.net, www.doctor.ru), mozete me nazvati i doci kod mene kuci i ja cu vam pokazati svoj napredak od pocetka rada do sada (moja mreza preko interneta) a kao vrhunac: mozete zajedno samnom od 13 u mesecu, kada mi leze lova na racun za prethodni mesec, 4 dana uzastopce biti prisutni kad podizem svoju lovu iz bankomata (4 dana jer je dnevni limit maestro kartice samo 14000 dnevno, pa odcekas 24 sata i ponovo dizes). I tako ako hocete svaki mesec da zajedno pratimo rast mojih mesecnih zarada.
A sta se "valja"?
Fitopreparati najviseg standarda GMP (i to su trenutno jedini preparati na svetu koji imaju ovaj standard) i profesionalna kozmetika (ne dekorativna)
lux klase koja je 2002. na svetskom sajmu u Monaku osvojila obe prve nagrade i proglasena za najkvalitetniju u svetu. To bi trebalo da znaju kozmetolozi koji prate ta desavanja, vecina zna.
O efikasnost fitopreparata (BAD - bioloski aktivnih dodataka hrani) mozete cuti svakog poslednjeg petka u mesecu u Ruskom domu u 18,00, od nasih ljudi (ne rusa) koji su ih koristili i resili se kojekakvih bolestina (u tom smislu i onkoloskih).
Ovo su ruski preparati (ruski naucnici, klinicka ispitivanja pri NII RAMN - Naucno istrazivackom institutu Ruske Akademije medicinskih nauka), odobreni i preporuceni od Ministarstva zdravlja RF. Proizvode se u u Francuskoj u fabrici ARKOPHARMA (rusi nemaju tehnologiju koja je potrebna za proizvodnju preparata tog standarda). Za ovu fabriku znaju svi farmaceuti i lekari i kozmetolozi.
da je neka navlaka da li bih vam sve ovo rekla? A sve moze da se proveri. I ja sam dostupna 25 sati dnevno, 8 dana u nedelji.
Vidimo se!
 
Ajd jos malo da pisem - ne spava mi se.

Ja sam inace po struci prevodilac za ruski jezik, kada je firma u kojoj sam radila 9 godina pukla javila sam se na oglas u kome se pominje ruska firma i mislila da im treba neko sa znanjem ruskog, rad na kompjuteru, bla, bla... U zivotu nisam radila nijedan MLM (jer sam mislila kao i gost koji pise crvenim slovima - a mislim to i danas za sve ove kompanije iz Amerike koje nas truju koje cim - roba snj klase). Zivela sam u Rusiji i znam koliko tona papira treba da se podnese za svaku glupost (otvaranje radnji, firmi - mi smo mala deca za njihovu birokratiju) a pogotovu za ovako nesto. A radila sam u firmi koja je izmedju ostalog pokusala da proda neke nase lekove rusima - brate, nema teorije. Ono zbog cega sam usla u celu pricu je upravo to - proizvod iza koga stoje takve renomirane ustanove i imena naucnika i lekara na njihovim zvanicnim dokumentima, a koji su svojevremeno odbili da kupe nase proiyvode. Oni imaju bolje.
O marketing planu nisam imala blage veze - to je meni bilo sve isto. I naravno nisam verovala kada su mi ruskinje govorile da ce zarada biti velika. Meni je bilo dovoljno da zaradim i 100 evrica, masala, premasala! I bila sam u cudu kad sam videla kojim tempom moja zarada raste. Za godinu i po sa takvim nepoverenjem i skepticizmom prema sistemu nagradjivanja ja sam postala br.1 u nasoj zemlji. Imam najvise ljudi u svojoj organizaciji i najveca mesecna primanja. I kad sad pocnem da se prisecam mojih pocetaka i mojih razmisljanja ... pa mogu samo da kazem da sam imala vise srece nego pameti.
 
Nemam pojma sta je to post (gavarju toljko po ruski) a i gde je to zuto dugme. Al, nema veze. Hvala u svakom slucaju.
Nema zime - ja sam uglavnom kuci a i kad nisam - tu je cuvar - gazda sedi po ceo dan napolju i ne moze niko i nista da mu promakne. 20 puta dnevno mu kazem "dobar dan" HA. ha, ha.
Hvala jos jednom.
 

Back
Top