Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zovem se slavko glisic iz banatskog velikog sela pored kikinde.82 sam godiste i posedujem diplomu elektromehanicara za masine i opremu.zainteresovan sam za rad u ruskoj federaciji po mogucstvu u svojoj struci mada mi ni drugi poslovi nisu srani.nadam se brzom odgovoru svestan konkurencije.unapred hvala!
 
Pozdrav svima.Ja treba sledeće nedelje da idem u Rusiju da radim u pitanju je zavarivački posao,skoro smo bili u Rusiji na atestiranju pa smo se vratili pošto nam se gradilište otvara od 1jula .Niko nam nije tražio ni žutu banku.Poslodavac je finansirao sve od sređivanja papira,lekarski pregled,odlazak na atestiranje znači bukvalno sve.
Jedini moji troškovi su bili odlasci do Beograda i to tri puta.
 
Ja sada u nedelju 03.07. letim za Moskvu i posle na 41. (Vladivostok mi rekose). Idem u RF preko Hopex-a i sve je u dosta kratkom roku zavrseno (pocetkom aprila sam na lekarskom bio) uz krajnje korektan odnos zaposlenih i rukovodstva...

Boze zdravlja, bice sve u redu (ako me neki amurski tigar ne pojede za vecericu :klap:) :) :)

91418_amurski-tigar01-foto-ap-ap-vladimir-filonov_hf.jpg


a lep je, nema sta :P
 
Poslednja izmena:
O0dq5AsfmT3ah2K.jpg


Shema NPS-ova za one koje interesuje gde se nalaze (za vecu sliku, desnim klikom kliknite na sliku i onda opciju view image/pogledaj sliku)...o uslovima neka pricaju oni koji su tamo vec boravili, ili trenutno borave...
 
Evo da napravim opet jedan rezime, posle devet meseci u Moskvi.

Prvo, ako imate ikakve druge mogucnosti,NEMOJTE dolaziti ovamo.Zasto? U poslednje vreme ucestale su pojave: prevare, ne placanje i varanje na svaki moguci nacin. Naravno, ovome su najvise skloni nasi ljudi, ali su i Rusi skapirali da mogu da zarade vise ako zavlace za pare i sl.
Retko koja firma nudi neke normalne zarade.Uglavnom se cifra krece oko 1500$ sto je,verujte mi, malo. S obzirom koliko se radi i kakve su cene ovde. Naravno, ni ja nisam za to da se plati nerad. Cene su otprilike na nivou onih u SRB(sto se tice hrane i sl).Stan u Moskvi tesko da moze da se nadje ispod 500e.
Neka srednja satnica nasih ljudi je oko 5-7$ po satu. Takva je bila i pre 10 godina. Ilustracije radi, izjednacili smo se malte ne sa nizom radnom snagom ovde po cenama.
Ali ako vam neko obeca neku platu, to je obicno racunica za rad svih 7 dana u nedelji.Vecina nasih kompanija vise ne obezbedjuje smestaj i ne placa prevoz.Ovo se naravno uglavnom odnosi na Moskvu, posto sam ja tu i otprilike poznajem situaciju.
Za ostatak Rusije ne znam kakva je situacija.

P.S: i ja sam kao vecina ljudi iz SRB dosao da obezbedim nesto za buducnost. Kako situacija sada stoji ovde, tesko to moze da se ostvari. Ponavljam ako ikako mozete idite u EU. Zarada je mnogo veca, ili u najgorem slucaju ista, a daleko ste blize kuci.

E da. Jos nesto bitno. Ako planirate da radite sami, da znate jedno:Viza vise ne moze da se dobije na duze od tri meseca.Tj svaka tri meseca morate da presecete granicu.Bukvalno samo da udjete i izadjete. Ako prekoracite taj period, kazna je negde oko 300e.
 
Poslednja izmena:
Da,izglea da je aktuelan Kharabovsk juce sam dobio poziv iz Hopexa,kaze devojka da mo je gotova radna viza..danas idem u Hopex oko detalja pa pisem....svaka informacija je dobrodošla svima nam koji pratimo ovu temu!!!!

Kada si bio na lekarskom (odnosno kada si bio na razgovoru-testu) i koje si zanimanje. Ja od početka aprila čekam i nisu me zvali ni na lekarski!
 
Pokusavam po drugi put da dobijem vise informacija od tebe o ovom poslu. Bio sam pocetkom aprila na raygovoru u Zlatiborskoj, sve je bilo super, popunio one obrasce, dobio papir sta sve treba da prikupim od dokumenata i da cekam poyiv za lekarski. Evo jos cekam! Srecom ti si prosao pa me interesuje da li si isao preko nekoga ili direktno, kada si uradio lekarski i sta si po yanimanju. Hvala!
 
a za koji posao si se prijavio? ja neznam puno oko ovoga svega o hopexu,i sto vise citam sve poruke sve mi je manje i manje jasno....neko kaze ovako neko onako... od prvog razgovora do lekarskog koliko je vremena proslo? i onda od lekarskog do tog poziva da je viza gotova?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top