Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Saša pokušaću mada se iskreno jos lomim iz razloga što vidim da se baš dosta čeka jeste da sam ostao bez posla ali opet pokušaću inače po zanimanju sam mašinbravar sa 12 godina iskustva u struci sečem s plazma sekačem, mada nemam sertifikat za to i osrednje znam da varim sta bi mi ti rekao za koji profil da se prijavim, uz napomenu da sam proveo dosta vremena na rasklapanju i sklapanju mašina pogotovo proizvodnih mašina vezanih za preradu i proizvodnju papira kao i održavanje kotlova na ugalj i pratećih postrojenja?Zadnje dve godine sam radio na jednom otpadu kao magacioner i tu sam radio sečenje i klasiranje gvoždja i obojenih materijala tako da i taj deo priče mi nije nepoznanica! Imam 34godine :) Značio bi mi savet još nekog od iskusnijih članova i ovim putem želeo bih da se posebno zahvalim članu mikica68na isrcpnim informacijama!Retkost je danas upoznati nekog toliko kvalitetnog i nesebičnog!
:worth:
Po tim informacijama, logicno bi bilo da se prijavis kao bravar. Njima navodno uvek treba bravara s tim sto je vecina nas sa tom strukom vec duze vreme na cekanju. Evo ti moj primer, u junu sam bio na probnom radu i odmah zatim predao papire a krajem avgusta su me izvukli iz bubnja i odredili mi gradiliste i od tada cekam da idem ( to ti je kao loto) !!!!!! Pravilo je da nema pravila, prica ima raznih a niko ne zna kakav ce biti njegov scenario, koliko ce cekati, gde ce ici, na koliko ce ici itd. Dobro razmisli a niko ti dakle ne moze dati precizne informacije !!!!!:rtfm: pozzz
 
Samo mi reci ti si kao bravar imao proveru koliko je ona trajala i u čemu se sastojala?Znas iskreno ja nisam radio konstrukcije i taj vid montaže ali nisam operisan od brušenja ukopavanja za var bušenja i tako tih "finesa":) Dugo baš čekaš...Hvala ti!
 
Samo mi reci ti si kao bravar imao proveru koliko je ona trajala i u čemu se sastojala?Znas iskreno ja nisam radio konstrukcije i taj vid montaže ali nisam operisan od brušenja ukopavanja za var bušenja i tako tih "finesa":) Dugo baš čekaš...Hvala ti!

Dace ti neki crtez da procitas, da nesto napravis i obrusis i to je to, ja sam bio sve ukupno sat vremena. Kad ih dobijes na tel. uputice te na sefa u Lestanima i on ce ti reci kad da dođes na probni rad, organizuju se grupe i uvek bude dosta ljudi, ja sam tada bio 700 i neki na spisku, pa ti vidi :confused: Ne mora da znaci da ces ti cekati koliko i mi jer mi idemo na novo gradiliste i sa vizom na 6 meseci a jos je i kraj godine, mozda su to neki od razloga zasto toliko cekamo jer iskreno ima ljudi koji odu za 2 meseca na biznis ili turisticku vizu ali kao sto sam vec rekao to se nikad ne zna, samo se naoruzaj strpljenjem ako resis da uđes u ovu pricu !!!!!
 
Hvala Saša pokušaću mada se iskreno jos lomim iz razloga što vidim da se baš dosta čeka jeste da sam ostao bez posla ali opet pokušaću inače po zanimanju sam mašinbravar sa 12 godina iskustva u struci sečem s plazma sekačem, mada nemam sertifikat za to i osrednje znam da varim sta bi mi ti rekao za koji profil da se prijavim, uz napomenu da sam proveo dosta vremena na rasklapanju i sklapanju mašina pogotovo proizvodnih mašina vezanih za preradu i proizvodnju papira kao i održavanje kotlova na ugalj i pratećih postrojenja?Zadnje dve godine sam radio na jednom otpadu kao magacioner i tu sam radio sečenje i klasiranje gvoždja i obojenih materijala tako da i taj deo priče mi nije nepoznanica! Imam 34godine :) Značio bi mi savet još nekog od iskusnijih članova i ovim putem želeo bih da se posebno zahvalim članu mikica68na isrcpnim informacijama!Retkost je danas upoznati nekog toliko kvalitetnog i nesebičnog!
:worth:
Nema na cemu druze ko sto sam ti i rekao šta god te interesuje ti samo pitaj ako znam odgovoricu ti a nadam se da sam pomogao. :think:

maj darling je krenuo jutros sa 11-ice :brus: size sutra u 22h :cmok2:
Sretno ti se vratio drugarice
 
Јутрос мој другар се пријавио и рекли групици да сви будућу путују на 6 месеци, а неколико њих питало може ли на 3:mrgreen: јер 6 је много, одговорили им - не може, потом одустали. Лези хлебу да те намажем :rotf:
 
Јутрос мој другар се пријавио и рекли групици да сви будућу путују на 6 месеци, а неколико њих питало може ли на 3:mrgreen: јер 6 је много, одговорили им - не може, потом одустали. Лези хлебу да те намажем :rotf:

Cekas sest meseca da te pozovu i sest radis i prodje godina.....:hahaha::hahaha::rotf:
 
Јутрос мој другар се пријавио и рекли групици да сви будућу путују на 6 месеци, а неколико њих питало може ли на 3:mrgreen: јер 6 је много, одговорили им - не може, потом одустали. Лези хлебу да те намажем :rotf:
pa pre samo mmesec se po Tjumenu suskalo da ce se ici samo na 3 meseca ,,,hahahahahaha ma igranje sa ljudima definitivno
 
Da li je nekom od vas skinuto sa oktobarske plate sta?
ako su te skratili od plate ,,,zovi finansije , ili neko tvoj nek zove ,,javi koliko sati si imao ,,,oni znaju sve i koliko ti je sat i zasto je toliko isplaceno,,,desavaju im se greskke ,,,mom muzu je jednom uplaceno 25 hiljada manje ,,,pa kad se zvalo posle dan dva je uplaceno,,,jednom i celu platu zaboravili uplatiti ,,,pa 10 dana nakon ja zovem i zalim se ,,,za dva sata je uplaceno ,,,tako da ako je greska , videce i uplatiti,,,
 
maj darling je krenuo jutros sa 11-ice :brus: size sutra u 22h :cmok2:
:zag::zurka:Sad te jedno vreme nece biti na forumu...Opravdani izostanci...Srecan put njemu,tebi srecan docek...:zag:
Јутрос мој другар се пријавио и рекли групици да сви будућу путују на 6 месеци, а неколико њих питало може ли на 3:mrgreen: јер 6 је много, одговорили им - не може, потом одустали. Лези хлебу да те намажем :rotf:
Jbt,to su neke mamine maze...Ja sam prvi put otisao u RF 2008 i bio 11 meseci!!!
pa pre samo mmesec se po Tjumenu suskalo da ce se ici samo na 3 meseca ,,,hahahahahaha ma igranje sa ljudima definitivno
Nikad to nece biti...Osim kad je problem sa vizama,a posao hitan,pa se salju ljudi po bilo kakvom osnovu.Hopeks (Velesstroj-BG) je uvek slao na 6 meseci,i na toliko potpisujes ugovor.
Pa ja koliko znam moskovski je mnogo ozbiljnija firma sto se toga tice.Brze odradjuju papire,ne moze da te zakaci crna tj.turisticka varijanta i sigurniji su sa platama.Brzo dobijas stalno zaposlenje i redovan si za odlazak kad si kod njih za stalno.Po meni je cilj moskovski Velesstroj.Sto se ovde komentarisalo ovih dana,tamo gde je Srbin gurnuo prste u kasu bezi i ne okreci se.;)Jos se ovde nisu zalili na Moskovljane.Znam dosta kuvara ,mehanicara,elektricara.

Da,Veless-RU placa fiksno,ali je to mac sa 2 ostrice...Ja radim naprimer od 8-22.00 nekad ostanem i duze..Sve to izgleda lepo sa strane kad se gleda,ali ima i svojih nedostataka...
Glavno je to da imas odmor na 3 meseca,po 15 dana (bar meni),i to je najpozitivnija strana medalje...
 
Imam pitanje i treba mi brz odgovor dobio sam u petak poziv za rad u Rusiju navodno se prave spiskovi i sastanak je na aerodromu u nedelju u 15i30 trazili su mi jedino broj pasosa i ime firme za koju sam radilo moleraj placa se 8 dol po satu ostaje se 1.5 mesec i ide se u Soci vracamo se 1 feb. ide se na turisticku vizu i nisam uspeo da dobijem ime podizvodjaca koj radi za puteve Uzice, u dilemi sam sta da radim. Hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top