Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi molim za pomoc. Danas sam dosao sa juga srbije u jednu agenciju za posao u rusiji. Prosle nedelje sam ih zvao i rekli su mi da traze radnike u mojoj struci i danas dosao u bg kad ono kazu ne treba im radnici u toj struci. E sad mklim za pomoc i za neku preporuku preko koje agencije da probam dok sam ova dva dana ovde. Pozdrav
 
S obzirom da sam proveo 2 godine na gradilistu u Surgutu,firma je bila iz Kosjerica (лбк Мичко). Poznata mi je cinjenica da za to vrijeme gore, to je bila jedina firma iz Srbije u tom gradu.Nikad cuo za Hopex.

Hopeh se nekad zvala firma sto vodi radnike u Rusiju, posle toga je mnogo puta promenila ime ali se i dalje nalazi na Surcinskom putu 1z i sada je agencija i mislim da se zove Existor
 
Pozdrav, novi sam na forumu. Raspoređen sam na Sabettu, kakva su iskustva, šta mi je potrebno od stvari, rekli su mi da otvorim dinarski račun, u kojoj banci je najbolje?

Najbitnije topla obuca tj. Čizme koje su namenjene do - 40 a račun mi smo imali u intesi dok nije otvoren račun u Rusiji

- - - - - - - - - -

I rezervno radno odelo jer tamo dobijete jedno odelo i jedne cizme
 
Nov sam na forumu a I u celoj prici oko posla. Zelim sa drugarom da pocnem da radim u Rusiji pa sam nasao ovaj forum da pitam vas koji znate nesto o tome.
Interesuje me nekoliko stvari. Ja imam skolu: Elektrotehnicara Energetike. Pa me interesuje da li bih sa tim sverom mogao da radim tamo na Gradjevini.
Planirali smo da idemo preko firme Velesroj, I interesuje me koliko je to pametno?
Da li bi mi nekako mogli da budemo tamo zajedno na istom gradilistu I td.
I Ako bih sada predao papire za koliko bih dobio poziv za posao?
Hvala Unapred.!
 
Pozdrav, novi sam na forumu. Raspoređen sam na Sabettu, kakva su iskustva, šta mi je potrebno od stvari, rekli su mi da otvorim dinarski račun, u kojoj banci je najbolje?

Zar nisu rekli da otvoris devizni ? U principu najbolje je u Intesi jer ako nemas uplata ,ne naplacuju ni odrzavanje racuna .Takodje moj savet ti je da otvorid devizni ,jer ako ti ne stigne kartica za rusku Sber banku ,plate su uplacivali na deviznu.

Sada je maksimalno skraceno vreme izdavanja kartice za sber banku,20-30 dana i najverovatnije ces prvu platu primiti na rusku karticu u rubljama (takav je slucaj sa vecinom radnika koji su dosli poslednjih 4 meseca )

Sta da poneses :D sve sto ce ti pomoci da sto lakse prezivis -40,#ebeni vetar ,pritisak i nedostatak kiseonika : vunene i termo carape,duks sa kapuljacom,(u principu dobijas solidnu odecu ,kapu,fantomku ,rukavice u neogranicenim kolicinama ,cizme ) ali zimskih stvari nikada na odmet :)razne fervekse ,cedevite i vitamine (u zavisnosti od toga gde ces biti smesten hrana je od odlicne do blago receno "pomija") ...
 
"odakle poceti"
Dobre stvari
plata u velestroju montaz, koji je nekada bio velestroj beograd. Sve u svemu, izbegavati velestroj moskvu u sirokom luku. i u jednoj i drugoj organizaciji su rodbinske veze dovele do toga da je nestrucnost sefova glavni problem, ne bitno da li imaju neki zavrseni fakultet ili ne.
Loše stvari
Nemate nikakva prava, velestroj moskva i montaz su podizvodjaci na sabeti i moze svako da se istresa na vama i od tih nadzornih organa iz drugih organizacija. imate opstezitja gde u sobi spava po 12 ljudi i ubace vas u sobu sa rusima ili ih dovedu kad cimeri odu kuci, pa vas sele par puta levo desno po gradilistima. u sobama od 12 ljudi imate 9 ormana i 9 tumbocki, tako da je to sve zauzeto i nemate gde stvari da stavite!!! produzni kablovi zabranjeni. duseci u sobama su takvi da ujutru kad se probudite, kao da je preko vas presao kamaz. jedete na jednom gradilistu, a spavate na trecem itd. propusnice kojekakve pa vam istekne propuska za kuhinju i onda jurite okolo da vam ukljuce. sve je ogradjeno kao u modernom logoru. obezbedjenje je tu samo da vas sankcionise, a za prelazak preko reda u kuhinji od strane rusa i burjata da ne pricam. cekanje vahte po pola sata i vise napolju na hladnoci... desava se da nema vode, u hranu ubacuju sta stignu, kao kad se neko ispeglira i ukus je nedefinisan. velestroj montaz je dobio da ide na tri meseca kuci i naravno, retko kome daju. velestroj moskva ima veoma smesne plate i radnici su dobili pravo da idu kuci na dva meseca, ali sefovi to ne postuju itd. o cimanju u putu necu da govorim mnogo. vel. moskva je haos sto se toga tice. zaglavite po vise dana u moskvi i kad idete kuci, tako da taj odmor od 21 dan cesto bude 17-18 dana. znaci ukradu vam dragoceno vreme. sto se tice karti, velestroj moskva ljudi sami jure potpise i na primer na garadoku ne mozete da udjete, ZABRANJENO VAM JE, a tamo morate odneti papire na potpis i tako par puta nekog cimate za te ofise na garadoku, pa imate jos na dva mesta....
Savet menadžmentu
rodbinska firma. povecati plate velestroj moskvi, a ne trpati u svoje dzepove. poceti da cenite radnika, a ne da ih sikanirate na svakom cosku!
Kolika je Plata u Velesstroj d.o.o.
MolerUkupno 1 plata na ovoj poziciji
7 EUR na sat (prosek)
7 EUR ... 7 EUR
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top