Khamul

Khamul

Početnik
Poruka
37
astro_2gw_01_miroslav_stojcic.68782.28809.gif
 
Ovako ja vidim moj smisao za spiritualnost i okultizam (znam da sam izneo vecinu onoga sto zelim da je tako, ali posto sam tek poceo sa proucavanjem astrologije, ako ovo iko bude gledao, molio bih da me ispravi na mestima gde sam pogresio)
Sunce u ribama sto daje nekog smisla za duhovnost, mistiku i sl. kao i severni cvor koji porucuje okretanje duhovnosti i odbacivanje materijalnog sveta. Osma kuca, kuca okultnog mi pocinje u strelcu i nastavlja se u jarcu, oba okultne znaka. Stelijum se nalazi u jarcu, u 8 kuci, sto naglasava njihove osobine. Mars konj neptun daje daleke vizije, potreba da se bude iznad fizickog sveta i “natprirodne” talente. Saturn u sedistu, deluje na pravilno usmeravanje energije marsa. Sa 0 ur daje samovolju, postovanje tradicije ali i otvorenost ka buducnosti. Saturn u konjukciji s neptunom daje sposobnost istraživanja nevidljivog i transpersonalnog sveta na konkretan način. Takodje izrazen trigon izmedju okultnih kuca. Vladar 8. u 12., a 12. u 8. pa mozda na kraju zavrsim u ludnici ili nekom tajanstvenom smrcu :)
 
Pogledacu sutra malo bolje :) Ali evo sto se tice spiritualnosti, ezoterije i slicnih znanja :)
izdvojio bih pored ovoga sto si rekao vladara ASC-a u dvanestoj kuci u konjukciji sa Jupiterom :) i to podrzano od vladara trece kuce, koji je takodje u trigonu sa Uranom i na Regulusu ... jako je dobro kada postoji veza izmedju necega sto predstavlja trecu kucu i jedanestu kucu, odnosno Merkur i Uran, odnosno Blizance i Vodoliju, jer Uran predstavlja Merkur samo u visem, transcedentalnom smislu, pa dobar odnos izmedju ovoga predstavlja dobar prelazak :) a ti imas i vladara trece u trigonu sa Uranom i Merkur u Vodoliji ... takodje podrzanost Jupitera prema vladaru trece kucu je dobra sa duhovna razmisljanja, pogotovu kao sto sam rekao sto je Jupiter u dvanestoj :) ...
Izdvojio bih i trigon Sunce Pluton :)
Sto se tice energije u osmoj, mislim da je malo ozbiljnije od toga sto si napisao :) plus sto ti Saturn i Neptun nisu u konjukciji, preveliki je orbis ... energija Marsa jeste sadrzana i u Saturnu kao njegovom dispozitoru :) i taj Saturn jeste u Jarcu :) ali je u konjukciji sa Uranom i Marsom, moras razmisljati na taj nacin ... o tome malo vise kada detaljnije pogledam/pogledamo kartu ...
 
Hvala vam svima. Immph, svaka cast za povezivanje. Kao sto i vidis, ne znam bas da povezujem vise stvari u celinu za sad. Ali ucim...Dorbo, sa orbisom od 9 stepeni sam stvarno preterao, to sam onako nategao da bolje izgleda :)
A sta mislis pod osmom da je ozbiljnija? Znam da je to i kuca smrti.
 
Znas kako, konjukcija Marsa Saturna i Urana predstavlja opasne situacije sama po sebi, mozda cak i nasilne, iznenadne, a kamoli kada se nalazi u osmoj kuci ...
Zatim mi se ne svidja konjukcija vladara Ascedenta i vladara osme (kranji dispozitor oba svetla - jako bitno ) kuce u dvanestoj kuci ... smrt sama dolazi osobi pod nepoznatim okolnostima i ostaje misterija, zatim moze biti i u vezi operacije u bolnici ... a dispozitor konjukcije je Mars opet u osmoj sa svim tim svojim aspektima ... vladar dvaneste Mars u osmoj u konjukciji sa Neptunom ... uzrok ce ostati tajna ... podseca me ova veza sa dvenstom i osmom kucom sa horoskopom Marilyn Monroe ... njoj je osma kuca pocinjala u Ribama i u njoj je imala Mars, sto nam moze govoriti o tome da je smrt bila nasilna, dispozitori su Neptun (u prvoj kuci - smrt bitna za osobu) i Jupiter koji su u opoziciji ... a da stvar bude jos tajnija tu je i vladar dvaneste u konjukciji sa Jupiterom i opoziciji sa Neptunom ... ne treba govoriti da dvanesta kuca, Neptun i Ribe predstavljaju i tablete koje je jesu ubile ... a u dvanetoj kuci se nalazi Pluton, signifikator smrti ...
 
Da...Tako sam i mislio, posto sam to pretrazivao jedno vreme i sve je nekako upucivalo na misterioznu i nasilnu smrt, da mozda necu biti pronadjen i slicno. Ma nema veze, samo da ne bude u bolnici (to mi se stvarno ne da). A ja se uzdam u jupitera u 12, cuo sam da daje jaku zastitu. I do sad mi je donosio (on ili nesto drugo) izuzetnu srecu, uvek me nekako zaobidje nesreca za dlaku.
E, da pitam za Regulus...Nasao sam negde da je dozvoljen orbis do1*30, a moj je oko 2*, pa jel to i dalje utice samo umanjeno, ili?

P.S. Slucajno sam kliknuo na edit ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pretpostavljam da to znaci da nemam vatreni grand trine (ne znam prevod) :)
Mislio sam mozda izmedju MO i JU,VE i UR, ali nije uran u vatrenom vec na pocetku zemljanog...ok.
 
Ne razumem sto ti to tako znaci, neprimetna bi razlika bila sto se tice snage horoskopa, cak sumnjam i da bi je bilo :)
Imas dva velika trigona ... Mesec 120 Jupiter 120 Uran i Mesec 120 Jupiter 120 Saturn ...
 
Pa ovo u principu jeste vatreni veliki, s'tim sto je jedna planeta u zemljanom, pa se ne moze bas reci, ali jeste veliki trigon, kao sto vidis ne moraju sve planete biti u istom elementu ako orbisi to dozvoljavaju ...
 

Back
Top