Hajde neko racionalno objasnjenje

nina77

Početnik
Poruka
13
Ovo ne dotice striktno temu zdravlja, ali se radi o njemu. Ne zelim da se prepirem na temu tradicionalne i alternativne medicine, nego da cujem vase misljenje o onome sto mi se dogodilo.
Naime, iz radoznalosti odem ja kod zene (inace, dr. anesteziologije i reanimacije, koja je zasla u alternativnu medicinu) koju su mi preporucili, imala sam problem sa kicmom i jos neke hronicne tegobe koje vucem godinama, ali nista strasno.
Nisam verovala u to i mislila sam da je to samo bacanje novca. Na kraju swam otisla cisto da vidim kako sve to izgleda. Dosla ja kod nje, legla, ona sela pored mene na udaljenosti od 2 metra i gleda me. Zatvara oci. Ja osecam cudno strujanje kroz telo i creva pocinju da mi reaguju krcanjem, i to vrlo jakim. Zatim osecam toplotu po drugim delovima tela. Onda me zena uzme za ruku i opipa mi puls. Lepo mi kaze da imam problem sa tim i tim prsljenom, da imam miom od 4 cm na materici, da imam kamen i levom bubregu i hronicnu ulapu desnog jajnika. Kaze mi da imam neku kilu na zelucu, malu, koja nije za operaciju, nego se tegobe kontrolisu ishranom.
Bila sam zapanjena. Meni je sve to pre dijagnostifikovano putem ultra zvuka. Tacno onako kako je rekla. Osim te kile (posle sam otisla kod gastroenterologa i dijagnoza je potvrdjena)
Moja drugarica, koja je sa mnom dosla, ima problem sa vrtoglavicom i nesvesticom vec godinama, bila je kod neurologa, proveraval i snimala glavu i sve ostalo, ali se uzrok nije nasao. Ova zena joj je pogledala uvo i rekla joj da je u pitanju tiroidna zlezda i da uradi analize hormona. I to je bilo tacno./
Naime, zena sa bavi akupunkturom i akupresurom u Beogradu.
Hajde sada vi meni objasnite kako je ovo bilo moguce? Ponajvise zelim da cujem misljenje strucnjaka, lekara. Mora da postoji neko logicno objasnjenje, zato sto ni ja ne verujem u takav nacin dijagnostike.
 
Stara medicina se zasnivala na citanju znakova sa pacijenata, i danas se zaista mnogo stvari moze prepoznati samo pregledom coveka ali ne mogu da poverujem u to da vas neko gleda i kaze imate kamen u bubregu...ili pregleda uvo pa kaze imate problema sa stitastom zlezdom.
Mozda ako budem dosla u kontakt sa nekim ko je lekar a bavi se lecenjem na taj nacin i da mi logicno objasnjenje kako to radi ili cita znakove sa tela, mozda poverujem...ovako tesko bogami.

Akupunktura je nesto sto je staro hiljadama godina, ima svoju primenu i odlicne rezultate ali to ipak nije gledam te i izdiktiram ti spisak bolesti koje imas, pa i oni koriste klasicnu medicinu, antibiotike...
Ne znam, ja nesto ne mogu da poverujem u to.
 
Stara medicina, danas nazvana alternativnom, a nekada uvažavana ne zbog sujeverja i zabluda, već zbog rezultata u lečenju, koristi se raznim metodama pri postavljanju dijagnoze.
Recimo, na nosu se vidi većina poremećaja i kompletno stanje organizma i profesionalcu nije teško da dijagnostifikuje šta čoveku u čiji nos gleda :lol: , fali, smeta i sl.
Zato me ne čudi što je žena pogledala uvo i videla ono što je trebalo da vidi.
Mnogo smo bre ljudi, zatucani u svem ovom šarenilu tehnologije, dostignuća, medicine, farmacije! U celom ovom cirkusu izgubili smo najosnovnija saznanja koja nosimo u sebi. Malko smo ih zaturili i sada poboljevamo, ne možemo da ih nađemo pa se još čudimo kada to neko ume i odmah sumnjamo i tražimo u čemu je kvaka.
Mislim, nismo mi krivi, ali mi patimo, pa bismo morali malo da se pozabavimo i potražimo se u vremenu i prostoru.
Pozdrav svima, devojci sa iskustvom posebno (ja ti verujem, jer imam takvih iskustava i postalo mi je normalno) a naročito dragoj i predanoj Dr.
 
nina77:
Ovo ne dotice striktno temu zdravlja, ali se radi o njemu. Ne zelim da se prepirem na temu tradicionalne i alternativne medicine, nego da cujem vase misljenje o onome sto mi se dogodilo.
Naime, iz radoznalosti odem ja kod zene (inace, dr. anesteziologije i reanimacije, koja je zasla u alternativnu medicinu) koju su mi preporucili, imala sam problem sa kicmom i jos neke hronicne tegobe koje vucem godinama, ali nista strasno.
Nisam verovala u to i mislila sam da je to samo bacanje novca. Na kraju swam otisla cisto da vidim kako sve to izgleda. Dosla ja kod nje, legla, ona sela pored mene na udaljenosti od 2 metra i gleda me. Zatvara oci. Ja osecam cudno strujanje kroz telo i creva pocinju da mi reaguju krcanjem, i to vrlo jakim. Zatim osecam toplotu po drugim delovima tela. Onda me zena uzme za ruku i opipa mi puls. Lepo mi kaze da imam problem sa tim i tim prsljenom, da imam miom od 4 cm na materici, da imam kamen i levom bubregu i hronicnu ulapu desnog jajnika. Kaze mi da imam neku kilu na zelucu, malu, koja nije za operaciju, nego se tegobe kontrolisu ishranom.
Bila sam zapanjena. Meni je sve to pre dijagnostifikovano putem ultra zvuka. Tacno onako kako je rekla. Osim te kile (posle sam otisla kod gastroenterologa i dijagnoza je potvrdjena)
Moja drugarica, koja je sa mnom dosla, ima problem sa vrtoglavicom i nesvesticom vec godinama, bila je kod neurologa, proveraval i snimala glavu i sve ostalo, ali se uzrok nije nasao. Ova zena joj je pogledala uvo i rekla joj da je u pitanju tiroidna zlezda i da uradi analize hormona. I to je bilo tacno./
Naime, zena sa bavi akupunkturom i akupresurom u Beogradu.
Hajde sada vi meni objasnite kako je ovo bilo moguce? Ponajvise zelim da cujem misljenje strucnjaka, lekara. Mora da postoji neko logicno objasnjenje, zato sto ni ja ne verujem u takav nacin dijagnostike.
Mogu li nekako dobiti adresu te zene ili telefon kao i ime i prezime.I ja imam zdravstvenih problema ali po lekarima sve je u redu.Molim te javi mi na dativera@yahoo.com
 
MIslim,neko će reći da se zezam ali nije šala,gledala sam skoro na TV kako neki lekari dresiraju pse koji bi njuhom otkrivali rak...posebno su zahvalni kokeri.Kaže jedna od vlasnica pasa da joj je pas otkrio rak kože.Njušio je uvek isti mladež i kada je dosadio vlasnici ona ode da proveri kad ono hitna operacija! Živeli psi najbolji čovekovi prijatelji :)
 

Back
Top