Da li biste emigrirali da imate priliku?

Da li bi otišli iz Srbije, kad biste imali priliku?

  • Da

  • Ne

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Не бих никада отишао да живим негде другде, али ако би ми се указала прилика да узмем кинту за кратко време отишао бих у иностранство. То и планирам следеће лето.
 
Исто и ја.
И питам: Која је тако велика мудрост у одласку, сем кад се ради о баш неким изузетним случајевима? :think:

Ваљда бежање од проблема. Само што се такви у 90% случајева разочарају када виде да више не могу да криве политичаре за све што им се деси а уместо проблема у Србији добију неке нове са којима се теже носе. :D
 
milunka i olymp misle da autor teme ne moze nikako da napusti drzavu, misle na odlazak na jedan do deset dana, ljudi ne razumeju.

dakle ljudi zele da se isele legalno i da se vise nikada ne vrate, a taj put je nezgodan, skup i neizvestan. uopste nije lako a mnogima je i nemoguce otici.
 
Imala sam i imam priliku ali ne bih emigrirala nikada.

Sporadično sam živela u inostranstvu na oročeno vreme ( kao dete zbog posla roditelja a u kasnije i zbog posla koji sam i sama radila i radim ) i to je sasvim drugačija situacija...i ljudi, domaćini te drugačije posmatraju...uglavnom kao dragog privremenog gosta ...ukoliko si normalan čovek.

Emigrirati kao izbeglica - gastarbajter i slično, verujem da nije baš prijatna situacija.
 
Ваљда бежање од проблема. Само што се такви у 90% случајева разочарају када виде да више не могу да криве политичаре за све што им се деси а уместо проблема у Србији добију неке нове са којима се теже носе. :D
Баш тако.
А иначе, за већину, одлазак напоље и живот тамо је у ствари једна велика траума, премда и врло добро стоје материјално, нису сретни. Не зове се то џабе туђина.
 

Back
Top