Crni pečat
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 69

Tema: Crni pečat

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Crni pečat

Bilo je to na venčanju moje ujne i ujke. Moj deda (ujakov tata) ima dve sestre, nisu mu rođene.
    One su na svadbu došle same, bez dece.
    Budući da su iz dalekog kraja (negde sa juga), imale su dva izbora, ili da ostanu ovde da prenoće, ili da odu kući. Mesta u kući nije bilo, ali one su ipak insistirale da ostanu.
    Sutradan, ujnina mama (prija) je čula kako neko izlazi iz kuće, to su bile te dve SESTRE. Otišle su kući bez POZDRAVA! Nikome se nisu niti javile, niti išta.
    Nešto je baba (ujakova mama) primetila na plafonu, ima neki crni krug, kao neki čep, pečat.
    Ne znam tačno koje je veličine, ali je otprilike veliko kao zatvarač, čep od flaše.
    To su verovatno gorele nečim. Naglašavam ovo "gorele", nisu izgorele slučajno, izgleda da su imale neku nameru.

Ujak i ujna još uvek nemaju dece, ali su im rezultati ok.
    Zna li neko šta ovo znači?
    Da napomenem da su ujak i ujna prešli po venčanju u drugi stan, a u tom stanu sa čepom su ostali baba i deda.
    Let me hear your thoughts.

Neproveren član Oximoron (avatar)
    Učlanjen
    05.11.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Crni pečat

Citat Original postavio AleX SaT Pogledaj poruku
    Znaci da u porodici imas dve dibidus poremecene babe.

Aktivan član Unknown Entity (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Crni pecat ili pravilno Insignia Negra je drevni ritual koji je na nase prostore dospeo jos za vreme rimske imperije. Nema puno informacija o ovom magijskom ritualu, medjutim, zna se da su ljudi po pojavi ovog znaka( ili pecata) napustali svoje kuce.

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Definitivno te okorele babetine nisu imale dobre namere, i taj crni pečat su one napravile.

Čovek treba da bude jako oprezan koga pušta u kuću. Dosta ljudi se bavi magijom u Srbiji, vlaška magija je jedna od najpoznatijih... Jug Srbije je najgori po tom pitanju.

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bilo je to na venčanju moje ujne i ujke. Moj deda (ujakov tata) ima dve sestre, nisu mu rođene.
    Budući da su iz dalekog kraja (negde sa juga), imale su dva izbora, ili da ostanu ovde da prenoće, ili da odu kući. Mesta u kući nije bilo, ali one su ipak insistirale da ostanu.
    Sutradan, ujnina mama (prija) je čula kako neko izlazi iz kuće, to su bile te dve SESTRE. Otišle su kući bez POZDRAVA! Nikome se nisu niti javile, niti išta.
    Nešto je baba (ujakova mama) primetila na plafonu, ima neki crni krug, kao neki čep, pečat.
    Ne znam tačno koje je veličine, ali je otprilike veliko kao zatvarač, čep od flaše.
    To su verovatno gorele nečim. Naglašavam ovo "gorele", nisu izgorele slučajno, izgleda da su imale neku nameru.

Da napomenem da su ujak i ujna prešli po venčanju u drugi stan, a u tom stanu sa čepom su ostali baba i deda.
    te fleke meni znaju ostavljat svijece ako su na nekom visem polozaju

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

A ko još diže sveću do plafona?

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne moras je podici do plafona, dovoljno je da je fitilj jachi i da nije kao one mini-svjecice koje se prodaju po marketima
    + da stoji na komodi npr

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

ok, ali jasno je da je reč o magiji, ne trebaš biti posebno pametan da shvatiš da se o tome radi. Dečko je lepo izložio priču, uostalom ZNA SE da se takve stvari rade po kućama, i mnogo gore..

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da, odmah je magija....

dvije babe od zajebancije nacrtaju nesto na plafonu da zahebaju trecu i odma' je to magija......

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    da, odmah je magija....

dvije babe od zajebancije nacrtaju nesto na plafonu da zahebaju trecu i odma' je to magija......
    I pri tom uzmu merdevine!

Zainteresovan član milisav sound (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio Walburga Pogledaj poruku
    ZNA SE da se takve stvari rade po kućama...
    Naravno da se zna. To ne znaju samo ove neznalice koje veruju u nauku i naucno dokazane cinjenice. Dok mi koji verujemo u to da je potop Titanika teorija zavere,u magije,spelove,vanzemaljce i ostale zajebancije ZNAMO da se takve stvari rade po kucama ... Moja kuca je toliko ispecatirana da pecata ima i na podu ispod tepiha .

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio milisav sound Pogledaj poruku
    Naravno da se zna. To ne znaju samo ove neznalice koje veruju u nauku i naucno dokazane cinjenice. Dok mi koji verujemo u to da je potop Titanika teorija zavere,u magije,spelove,vanzemaljce i ostale zajebancije ZNAMO da se takve stvari rade po kucama ... Moja kuca je toliko ispecatirana da pecata ima i na podu ispod tepiha .
    Znaš... neću da kažem nešto zbog čega ću dobiti karton. Ali, ti izgleda nikada nisi bio na selu. E pa, ja koja sam bila znam da skoro svaka baba koja živi sama da se bavi magijom. Mene je mama, kada sam bila mala, vodila kod jedne babe koja se bavi dobrom magijom. Po maminim rečima, vodila me je da me baba malo smiri, bila sam jako nestašno i nemirno dete. Sećam se da je baba na mene stavila neku crvenu maramu, i da je u lonče ubacila olovo koje se pretvorilo u kuglicu... još nešto je radila ali ja se ne sećam.

Pošto živiš u gradu i neobavešten si nemaš blage veze šta se sve dešava u Srbiji.

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio milisav sound Pogledaj poruku
    ehehe,
    koliko smo se samo zezali sa lokalnim babama na taj racun
    sakupljali opale naranche i crtali share po njima nozem, a onda ih vezivali crnim koncem po granama
    jedna nije vise izlazila u bashtinu dugo potom

ko zna ko joj je koliko para skinuo za skidanje te nase... magije

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Znaš... neću da kažem nešto zbog čega ću dobiti karton. Ali, ti izgleda nikada nisi bio na selu. E pa, ja koja sam bila znam da skoro svaka baba koja živi sama da se bavi magijom. Mene je mama, kada sam bila mala, vodila kod jedne babe koja se bavi dobrom magijom. Po maminim rečima, vodila me je da me baba malo smiri, bila sam jako nestašno i nemirno dete. Sećam se da je baba na mene stavila neku crvenu maramu, i da je u lonče ubacila olovo koje se pretvorilo u kuglicu... još nešto je radila ali ja se ne sećam.

Pošto živiš u gradu i neobavešten si nemaš blage veze šta se sve dešava u Srbiji.
    Baba ti je salijevala stravu
    Jedno od najrasirenijih i najpopularnijih sujevjerja jeste saljevanje strave. Stravu saljevaju stare zene,i to samo takve koje su `izunli`,sto ce reci da su dobile dopustenje od druge stare zene da se mogu baviti ovim poslom.
    Stravarusa ima samo jednu gvozdenu tavicu i jedan komadic olova; to je cijela ljekarna. Cim je tavica starija i cim ima vise zakrpa na njoj, to ce strava bolje djelovati.

Kada se dodje do stravaruse,najprije joj se kaze gdje se osjeca bol.Ona zatim, pomaze to mjesto komadicem olova i metne ga u onu poderanu tavicu,a na nju tri ugljena zerave,a zatim ga rastopi na vatri,i to na zegi,niposto na plamenu. Kada se olovo rastopi,onda stravarusa pokrije bolesnika bilo kakvim pokrivacem(samo da bude crvene boje) po glavi,zatim uzme jednu casu bistre vode i salije ono rastopljeno olovo nad glavom bolesnikovom,skupa sa onim trima ugljenicama u tu bistru vodu,nesto sapucuci.

Kad se ugljen i olovo spoje sa vodom proizvedu veliku cvrku.To je,navodno,da se bolesnik od necega mnogo prepao.Nakon ovoga,bolesnik biva napojen tom vodom I pomazan po bolesnom mjestu. Kad se olovo rastopi po drugi put,ne salijeva se iznad glave,niti se bolesnik pokriva po glavi,nego po bolesnom mjestu.Treci put salijeva se iznad glave. Pri svakom saljevanju bolesnika treba napojiti onom vodom iz case po tri puta puta i pomazati ga po bolesnom mjestu. Kada sve ovo bude gotovo,onda treba odnijeti vodu,ugljen i onaj komadic olova,te sve to baciti na raskrce,gdje se bar dva puta krizaju.

Ko prvi nagazi na tu prolivenu stravu,na njega ce sva skinuta bolest preci. To se nece desiti onda kada se strava opazi,a zatim se pljune i rekne:`Na kom si bila,na onog presla!?`

Salijevajuci stravu,stravarusa obavezno nesto uci,ali sta - to uvijek ostaje tajna.I to sveta. Ta se tajna moze odati samo onda kada se od `visih nadleznih instanci` dobije dozvola,a dozvolu moze dobiti samo stara zenska osoba,koja se obaveze da ce svakodnevno izvesni broj molitvi izmoliti.

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio antoniusss Pogledaj poruku
    Salijevajuci stravu,stravarusa obavezno nesto uci,ali sta - to uvijek ostaje tajna.I to sveta. Ta se tajna moze odati samo onda kada se od `visih nadleznih instanci` dobije dozvola,a dozvolu moze dobiti samo stara zenska osoba,koja se obaveze da ce svakodnevno izvesni broj molitvi izmoliti.
    Ne razumem boldovani deo.

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ne razumem boldovani deo.
    Ovo se odnosi na žene koje salijevaju stravu.
    Salijevajuci stravu,stravarusa (baba expert) obavezno nesto uci (baje),ali sta - to uvijek ostaje tajna.I to sveta. Ta se tajna (basma-bajalica) moze odati samo onda kada se od `visih nadleznih instanci` (astralnih duhova-džina) dobije dozvola,a dozvolu moze dobiti samo stara zenska osoba,koja se obaveze da ce svakodnevno izvesni broj molitvi izmoliti (npr.mora svaki dan izmoliti 10 sura iz kurana ili 50 zdravo marija itd.)

p.s. one te molitve uglavnom izgovaraju unatrag.

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio antoniusss Pogledaj poruku
    Ovo se odnosi na žene koje salijevaju stravu.
    Salijevajuci stravu,stravarusa (baba expert) obavezno nesto uci (baje),ali sta - to uvijek ostaje tajna.I to sveta. Ta se tajna (basma-bajalica) moze odati samo onda kada se od `visih nadleznih instanci` (astralnih duhova-džina) dobije dozvola,a dozvolu moze dobiti samo stara zenska osoba,koja se obaveze da ce svakodnevno izvesni broj molitvi izmoliti (npr.mora svaki dan izmoliti 10 sura iz kurana ili 50 zdravo marija itd.)

p.s. one te molitve uglavnom izgovaraju unatrag.
    Ništa mi nisi objasnio! Zašto tajna, i zašto sveta i koja je njena svrha? Zašto bi stravarusa odavala tajnu, i kako ona može da dobije dozvolu od astralnih duhova?
    Molitve koje se izgovaraju unatrag, saund bed, very bed.

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ništa mi nisi objasnio! Zašto tajna, i zašto sveta i koja je njena svrha? Zašto bi stravarusa odavala tajnu, i kako ona može da dobije dozvolu od astralnih duhova?
    Molitve koje se izgovaraju unatrag, saund bed, very bed.
    Pa kako da ti objasnim kad je TAJNA
    Ona odaje tajnu kad oseti da će pandrknuti (udariti repom o prašinu,prdnuti popu u čabar,otegnuti papke itd...) E onda tajnu prenosi naslednici, ali tu naslednicu mora dovesti duh (neka slučajnost).... Pročitaj neku knjigu od Karlosa Kastanede pa će ti ovo biti jasnije.
    Poslednji put ažurirao/la antoniusss : 28.03.2009. u 21:18

Ističe se Black_star (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

Mozda je jedna od baba spavala na ledjima i onako u snu 'okinula',pa ono ostao trag na plafonu?

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Haha, pokrenuo temu o pečatu, a došli do baba i olovima.

Zna li neko šta znači tačno ovaj pečat?

Ističe se
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    ehehe,
    koliko smo se samo zezali sa lokalnim babama na taj racun
    sakupljali opale naranche i crtali share po njima nozem, a onda ih vezivali crnim koncem po granama
    jedna nije vise izlazila u bashtinu dugo potom

ko zna ko joj je koliko para skinuo za skidanje te nase... magije
    e kako me nasmeja

Ističe se
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Haha, pokrenuo temu o pečatu, a došli do baba i olovima.

Zna li neko šta znači tačno ovaj pečat?
    tipujem na neke vracke i nemisle vam dobro

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

DA bi trebalo da okrece stan. A ne da cuvaju nagorotine od sveca po plafonu.

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Dalje? Ne razumem... Zašto su došle same na svadbu? Ko još od rođaka dolazi bez dece, i to tako bliskih rođaka?!?
    Zašto li su ono palile?
    Mislim da treba da osveštaju kuću, ali i dalje ne znam šta ono znači?

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Znaci da ne treba da ih zovete vise. To paljenje plafona je samo po sebi besmislica i najgora steta je u krajnjoj liniji novcani izdatak za krecenje.

Ipak ma koliko nerealne, zle namere su verovano bile prisutne. Na srecu, na glup, primitivan nacin. Ko je citao Frejzera zna o cemu pricam.

Dakle okreci plafon (ruzno je imati fleku).

Slične teme

1. Pečat Slovena u Vitiniji
    Autor *+*+*+*+* u forumu Istorija
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 27.01.2011., 07:29
  2. JUDIN PEČAT?!
    Autor DellBoy-011 u forumu Politika
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 27.06.2008., 10:04
  3. Judin pecat ili...
    Autor Flexoman u forumu Politika
    Odgovora: 14