Bogovi,mitska bica i tako to.

Tema se seli na Religiju.

Dokins je u svojoj knjizi "Prilog emancipaciji ateizma", imeđu ostalog, rekao i da je logički nemoguće dokazati da ne postoje Odin, Zevs, Perun, Manitu, vilenjaci, karakondžule ili Deda Mraz. Samim tim, strogo tehnički, moguće je biti jedino agnostik spram ovih bića. Međutim, ovakva beda agnosticizma ne vodi nas nigde (osim ako nismo na kursu iz formalne logike). U realnom životu, mi smo vrlo tvrdi ateisti po pitanju Apolona ili Deda Mraza, iako njihovo nepostojanje ne možemo dokazati. Jer, spomenuti statistički argument - da je sasvim neverovatno da oni postoje - sasvim nam je dovoljan da bismo bili ateisti spram, recimo, Zevsa ili vilenjaka. Isti argument "radi" i na hipotezi o Bogu. Dokinsovim rečima, svi smo mi ateisti kada je reč o većini bogova u koje je čovečanstvo ikada verovalo. Neki od nas samo su otišli i malo dalje.
 
Poslednja izmena:
Tema se seli na Religiju.

Dokins je u svojoj knjizi "Prilog emancipaciji ateizma", imeđu ostalog, rekao i da je logički nemoguće dokazati da ne postoje Odin, Zevs, Perun, Manitu, vilenjaci, karakondžule ili Deda Mraz. Samim tim, strogo tehnički, moguće je biti jedino agnostik spram ovih bića. Međutim, ovakva beda agnosticizma ne vodi nas nigde (osim ako nismo na kursu iz formalne logike). U realnom životu, mi smo vrlo tvrdi ateisti po pitanju Apolona ili Deda Mraza, iako njihovo nepostojanje ne možemo dokazati. Jer, spomenuti statistički argument - da je sasvim neverovatno da oni postoje - sasvim nam je dovoljan da bismo bili ateisti spram, recimo, Zevsa ili vilenjaka. Isti argument "radi" i na hipotezi o Bogu. Dokinsovim rečima, svi smo mi ateisti kada je reč o većini bogova u koje je čovečanstvo ikada verovalo. Neki od nas samo su otišli i malo dalje.

Zašto bi uzimali samo statistiku da bi pobili njihovo postojanje, kada možemo da idemo na čvršće temelje od statistike u pobijanju postojanja takvih stvari, barem pojedinih za sada ?

Grčki bogovi su živeli na planini Olimpu koja postoji u Grčkoj, odavno su se ljudi popeli na vrh Olimpa i utvrdili da tamo nema bogova koji su opisani u Grčkoj mitologiji.
Umesto statistike i samog verovanja ili neverovanja u njihovo postojanje ili nepostojanje, dokazali smo to eksperimentalno i na taj način svaku sumnju otklonili.

Isto bi se najverovatnije moglo i sa većinom mitskih bića da uradi i završena stvar.
 
Vampiri... mozda i postoje, ko ne zna vlaski kraj srbije rekao bi da nema sanse. Bilo je slucajeva kada je policija jednoj zeni (videvsi da nesto nevidljivo stvarno pomera stvari po kuci) dozvolila da zabije neki kolac direktno u telo mrtvaca, i pomogla da se otvori grob... To je bilo i u novinama.
 
Vampiri... mozda i postoje, ko ne zna vlaski kraj srbije rekao bi da nema sanse. Bilo je slucajeva kada je policija jednoj zeni (videvsi da nesto nevidljivo stvarno pomera stvari po kuci) dozvolila da zabije neki kolac direktno u telo mrtvaca, i pomogla da se otvori grob... To je bilo i u novinama.
:eek: " Bilo u novinama " :hahaha:......Bato, ovde ljudi postuju linkove do raznih sajtova, verodostojno odradjenih, da bi podrzali ozbiljnost svojih tvrdnji....i da bi ih odbranili.....Pa iako svi pogledaju te sajtove, oni opet ne uspevaju u toj odbrani......
 
Ja sam lepo rekao: "...barem pojedinih za sada ? ". :roll:

A gde se to Raj nalazi ? :think:

8. I nasadi Gospod Bog vrt u Edemu na istoku; i onde namesti coveka, kog stvori.
9. I ucini Gospod Bog, te nikose iz zemlje svakakva drveca lepa za gledanje i dobra za jelo, i drvo od zivota usred vrta i drvo od znanja dobra i zla.
10. A voda tecase iz Edema natapajuci vrt, i odande se delise u cetiri reke.
11. Jednoj je ime Fison, ona tece oko cele zemlje evilske, a onde ima zlata,
12. I zlato je one zemlje vrlo dobro; onde ima i bdela i dragog kamena oniha.
13. A drugoj je reci ime Geon, ona tece oko cele zemlje huske.
14. A trecoj je reci ime Hidekel, ona tece k asirskoj. A cetvrta je reka Efrat.
 
8. I nasadi Gospod Bog vrt u Edemu na istoku; i onde namesti coveka, kog stvori.
9. I ucini Gospod Bog, te nikose iz zemlje svakakva drveca lepa za gledanje i dobra za jelo, i drvo od zivota usred vrta i drvo od znanja dobra i zla.
10. A voda tecase iz Edema natapajuci vrt, i odande se delise u cetiri reke.
11. Jednoj je ime Fison, ona tece oko cele zemlje evilske, a onde ima zlata,
12. I zlato je one zemlje vrlo dobro; onde ima i bdela i dragog kamena oniha.
13. A drugoj je reci ime Geon, ona tece oko cele zemlje huske.
14. A trecoj je reci ime Hidekel, ona tece k asirskoj. A cetvrta je reka Efrat.

Za ovo Efrat većina ljudi koji ovo pročitaju tvrde da se radi o Eufratu u Iraku, pa pošto je tamo veliki broj ljudi otišao da proveri i veliki broj ljudi živi baš na tom području, tamo je dokazano da Raja nema.
Drugim rečima, bili su, videli su i utvrdili su da tamo Raj ne postoji.
Još jedna laž u nizu.
 
Za ovo Efrat većina ljudi koji ovo pročitaju tvrde da se radi o Eufratu u Iraku, pa pošto je tamo veliki broj ljudi otišao da proveri i veliki broj ljudi živi baš na tom području, tamo je dokazano da Raja nema.
Drugim rečima, bili su, videli su i utvrdili su da tamo Raj ne postoji.
Još jedna laž u nizu.

Можда је Бог преместио рај, због људске цивилизације.:mrgreen:
 
.
Sta VI mislite o bogovima,vilama,vampirima itd.Ja mislim da SVI postoje,odnosno mnogi,odnosno neki,posto je NEMOGUCE da je sve osim nase Hriscanske vere djubre......
Vase misljenje???
Moje misljenje, kao odgovor na ovaj tvoj post o vampirima i vilama, pretocicu u jedan vic :

Znas li koji je najlepsi trip za narkomana ?.........................kada vidi zmaja

A znas li koji je najgori trip za narkomana ?.....................................kada zmaj vidi njega
 
.



Sta VI mislite o bogovima,vilama,vampirima itd.Ja mislim da SVI postoje,odnosno mnogi,odnosno neki,posto je NEMOGUCE da je sve osim nase Hriscanske vere djubre......


Vase misljenje???

Ja mislim da su svi super , jer niko od njih ne postoji .

Ako mozhe "bilo je u novine" video sam u jednom domacem dnevnom listu chlanak o tome kako je jedan arheolog nashao raj na zemlji ( tako bar on tvrdi ) , valjda je negde u Turskoj .
 
Poslednja izmena:
То јесте тачно. Чуо сам да је Библијски потоп историјски доказан. Наиме била је нека огромна поплава на Блиском истоку па су то мало, како ти кажеш, "улепшали".
 
Gde god postoji šansa za dovlačenje turista i izvlačenje malih zelenih novčanica iz njihovih džepova, tu će da se nađe raj, Nojeva barka, Gospa iz Međugorja, jeti, čudovište iz Loh Nesa, mirotočive ikone, lekoviti izvori i ostale trice i kučine.

Raj? Što da ne, Turska je lepa zemlja što se mene tiče... :)
 
Vampiri... mozda i postoje, ko ne zna vlaski kraj srbije rekao bi da nema sanse. Bilo je slucajeva kada je policija jednoj zeni (videvsi da nesto nevidljivo stvarno pomera stvari po kuci) dozvolila da zabije neki kolac direktno u telo mrtvaca, i pomogla da se otvori grob... To je bilo i u novinama.

Bilo u novinama da je u Rumunniji vampir ujeo vukodlaka, pa sad imaju hibrid andjamu koju ne mogu da ubiju nikako .
 
Po ovoj logici, jevrejski bog živi u raju. Znamo iz biblije gde se nalazi raj, pa bi bilo prilike da se ode tamo i vidi da nema boga. A ni drveta znanja, života i drugog rajskog rastinja.

У праву си прика. Извињавам се, у брзоплетости, тек ми је други пост, и моја претходна опаска се односи на твог претходника а не на тебе. Слажем се кад кажеш, *По овој логици*
Надам се да смо се разумјели.
 

Back
Top