PROBLEMI SA NAREZIVANJEM
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: PROBLEMI SA NAREZIVANJEM

Početnik
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PROBLEMI SA NAREZIVANJEM

desava mi se da narezem disk(igricu) jednom ok ali sledeci put kada treba da nareze sledeci cd javi da faild na 52x. To mi se desava i kada pokusavam da narezem sa lg52x na msi cd-rw 52x/32x/52 a tako je i na kombinaciji sonycd-rom 52x na dvd-rw msi (njemu je deklarisna brzina rezanja obicnih cd-r diskova 44x ali meni nikad nije rezao preko 40x). diskovi ne bi trebalo da budu problem na kojim narezujem u pitanju su sony cd-r700mb.komp na kome to radim je zesci shit u pitanju je amd1800 integrisan na ecs k7som+ 256ddram 333, int.sis-ova graficka karta dva hardiska master 40gb maxtor i slave 80gb.za rezanje koristim nero 6 Unapred hvala . :shock:

Početnik
    Učlanjen
    04.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Probacu da ti pomognem oko tvog problema.
    Probaj da uradis sledece, ako ti rezac prikacen preko HDD-a na slave port ti ga prebaci na sekundarni master port, a hardove prikljuci samo one koji ti trebaju za rad sistema a rezac ostavi slobodan na sekundarni port, a od programa za rezanje ti preporucujem Clone CD, probaj pa javi sta si uradio.

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Rezanje preko 24x je uglavnom neupotrebljiva stvar iz prostog razloga - dobar (ako ne i veci) deo citaca nece moci te diskove da procita...

Ono sto se od medijuma prodaje kod nas je jos veca katastrofa, i tesko da ce te doci do i jednog kvalitetnog high-speed ili ultra-speed CD-R-a... A to da su medijumi dobri (Sony CD-R 700MB, je l' to oni iz Novog Pazara sto se prodaju u Maxi-ju?) ne uzdaj se u to...

Dakle, rezi na <=24x brzinama, pa ako se i tad desava, onda ti je masina toliko slaba ili neoptimizovana da ne moze da podnese konstantno hranjenje rezaca podacima...

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: PROBLEMI SA NAREZIVANJEM

Citat Original postavio Riuniroshy
    desava mi se da narezem disk(igricu) jednom ok ali sledeci put kada treba da nareze sledeci cd javi da faild na 52x. To mi se desava i kada pokusavam da narezem sa lg52x na msi cd-rw 52x/32x/52 a tako je i na kombinaciji sonycd-rom 52x na dvd-rw msi (njemu je deklarisna brzina rezanja obicnih cd-r diskova 44x ali meni nikad nije rezao preko 40x). diskovi ne bi trebalo da budu problem na kojim narezujem u pitanju su sony cd-r700mb.komp na kome to radim je zesci * u pitanju je amd1800 integrisan na ecs k7som+ 256ddram 333, int.sis-ova graficka karta dva hardiska master 40gb maxtor i slave 80gb.za rezanje koristim nero 6 Unapred hvala . :shock:
    Zasto ne rezes 8X? Onda ne bi bilo problema! Skoro sam uzeo neki program (verovatno rezan brzinom preko 40, nije hteo da se otvara, kada sam ga prerezao sa 8 puta radi potpuno ispravno.

Početnik
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

E resio sam problem stavio sam da reze na 24x i nema nikakvih problema. Ali nije mi jasno kako na toj brzini nareze za isto pa cak i manje vremena nego na 52x. pozdrav!

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

MA to ti se samo cini da reze isto ili brze, mada i nije velika razlika.
    1X=150Kb/S
    24X=150KB/S*24 = 3600/Kb/S ili 3.20min
    52X=150Kb/S*52 = 7800Kb/S ili 1.30min
    ovo je otprilike vreme rezanja, samo sto pored toga Nero radi i jos neke sporedne stvari tako da razlika izmedju 52X i 24X nije toliko velika.

Početnik
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Cemu sluzi wma support koji se moze instalirati uz nera? Provalio sam da u zavisnosti sta se narezuje vreme je razlicito uzevsi u obzir da su velicine podataka koje se narezuju iste velicine. Mozda do samog cd medija na koji se narezuje.

Slične teme

1. Problem sa narezivanjem video fajla?
    Autor sofronije000 u forumu Softver
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.01.2009., 20:13
  2. ah problemi!!!!!!
    Autor Daca 94 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26.02.2008., 21:00
  3. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 24.12.2006., 15:13
  4. PROBLEMI SA NAREZIVANJEM