Medicina u Grckoj!!!!HITNO
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Medicina u Grckoj!!!!HITNO

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Medicina u Grckoj!!!!HITNO

Imam drugaricu koja zavrsava medicinu kod nas i zelela bi da nakon zavrsetka ode da radi u Grckoj.Zanima me da li je to moguce da li priznaju diplomu,da li neko zna nesto o nostrifikaciji diplome za grcku ..zaposlenju ..stazu ...specijalizaciji.....
    Bilo kakva informacija....

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Koliko sam upoznata u poslednje vreme i Grci koji su zavrsili studije kod nas imaju problema sa nostrifikacijom diplome u svojoj zemlji, oni su jako zatvoreni i ne pustaju nikoga sa strane tako da to sto ona planira je cisto mastanje.

magnolia
    Guest

Podrazumevano

studiram u grckoj, ne medicinu, ali slucajno sam bas pre neki dan slusala reportazu na tv-u o nostrifikaciji diplome, i ovo sto kaze dr je prilicno tacno - za nostrifikaciju polazu se ispiti, koji su dosta sada rigorozni - teske su teme i pitanja i obaraju oko 80 % prijavljenih. zna se da vecina njih (grka sa diplomom medicine) dolazi iz istocnih zemalja - srbije, rumunije, bugarske, madjarske itd, i posto se zna kako oni polazu ispite, i samim tim nista ne znaju, a i smatraju da je kvalitet nase nastave i nivo fakulteta nizi nego u evropskim zemljama, zaista im ne daju sanse da lako priznaju diplomu ovde.uz to dodaj nezaposlenost, sistem da te u drzavnoj sluzbi bace na neki zadnji kutak zemlje gde ima potrebe za lekarima da radis.jedina pozitivna vest je da stranac takodje ima pravo da nostrifikuje svoju diplomu.

Slične teme

1. medicina ili ,,,
    Autor barisa u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.05.2006., 19:06
  2. MEdicina U KG
    Autor msiter u forumu Arhiva
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.05.2005., 14:28
  3. Medicina
    Autor victory u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 4