Samo mali predlog kako da uštedite neku kintu na ovu frku...bez globalnih rešenja

bill kill

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
242
Slusam na poslu, na ulici, kod kumova , prijatelja........a i ovde na omiljenom mi forumu, kuknjavu, kako smo propali do dna ( sto , istini za volju , nije daleko od stvarnosti ) , kako cemo svi kolektivno izlaz traziti na Gazeli ili Brankovom mostu.......odnosno, ispod njih......

Kao i sav ostali arsenal prokllinjanja zlehude sudbine, koja nam , eto , nakon slobe , ratova, hiperinflacije, pticjeg gripa, ubistva Zorana, mlohavog kostunici, i jos mlohavijeg Borisa..........priredila nastavak horora koji zivimo poslednjih 20 godina, u obliku globalne ekonomske krize...............

Slazem se ja, da nas je , bar moju generaciju neki maler poterao do yaya......ovi stariji su se ogrebali za penzije jos kod mrskog im marshala, pa sada mogu da srBuju i da prizeljkuju ratove za kosovo do mile volje ( imamo garant najratobornije babe i dede na svetu , stalno bi da ratuju )

Ovi mladji, na zalosti, nista videli od sveta i zivota nisu, pa nije ni zameriti sto su im , vecini , razmiljanja rastegnuta izmedju administrativne granice i Vojvodina republike.......
S obzirom da vecinu izdrzavaju , kao u plemenskim zajednicama , kombinovano ratoborne bake i vec urinisani roditelji......mogu sebi da priuste , onako neodgovorni, luksuz da lupetaju bez grize savesti.........

Resavajuci globalnu krizu , srBi se ponasaju kao selektori svoje fudbalske reprezentacije........naime, iako pojma nemaju da sutnu loptu , sa svoje dve leve noge, mahom oslobodjeni od fiskulture, oni sastavljaju taktiku, tim, menjaju golmane i napadace........i daju savete brazilskom i nemackom selektoru........

Elem , u toj groznicavoj raspravi , ko je u pravu , a kome je u krivu......ne znas ko je smesniji i gluplji.......da li izbezumljeni narod ( kome nije zameriti ) ili potpuno nesposobna vlada ( kojoj jeste za zameriti )........svakojake glupost cujemo, citamo, gledamo svakodnevno........predlozi, sugestije , foliranje i laganje................a niko da kaze ,da smo mi qraz od ovce, koji ne moze nista da resi u vezi ove krize, dok to ne rese oni koji su je i izazvali........nase je da gledamo kako da prezivimo, kao svih ovih godina , a ne da resavamo najvecu krizu od nastanka industrijskog drustva...........

Ne zeleci da se upecam u smesne rasprave o tome sta treba srbija da uradi ne bi li resila krizu.....da li da bankrotira, da se ubije, da se proda , da ponovo mozda zarati......dacu jedan sasvim praktican predlog i prilog idejama kako da ustedite neku kintu.....

Svaka zamjenjena sijalica novom, štedljivom, znači prosječno ušteđenih oko 70 kilovat-časova struje godišnje. Ako svako domaćinstvo kupi po jednu, to je onda 70 miliona kilovat-časova ušteđene struje!

Kada bi se zamjenile sve sijalice u Srbiji štedljivima, termoelektrana Obrenovac mogla bi slobodno da se isključi!


Ozbiljne drzave na taj , i slicne nacine stede stotine miliona evra.......ali ne i srbija......

Pa necemo valjda, mi , kao narod najstariji, da propustimo ovakvu priliku , kao sto je globalna ekonomska kriza , da ne mrsomoodimo bar dve godine o tome???.........da mrsomoodimo i da nista ne radimo....................

A ovo oko sijalica???.........pa to neka se zamlacuju oni svedjani i norvezani.....ko im kriv kada nisu ni narod najstariji , a ni nebeski.......neka se onda zaebavaju sa sijalicama......

DAJTE NAM S- 300..............:besna:
 
Ti zaboravio Kosovo,sta cemo sa njim,moglo bi se i tu nesto ustedeti...evo malopre napisa,pa da ponovim...

evo na primer ,ovde nase drage "patriote" placu vec godinama za izgubljenim Kosovom i Metohijom,necemo ulaziti u to ko je kriv za taj de fakto gubitak..ali ja postavljam njima i sebi pitanje,cak i da nam vrate KiM u drzavno -prvni status Srbije ,sta bi mi sa njim....na Kim zivi preko 1,5 milion Albanaca,imaju najmladju naciju u Evropi,prosek starosti je 28 godina,natalitet im je ogroman 4-5 dece po porodici..znaci ako pocenemo racunati,pobedice nas sa k.rcom za jedno 50 godina i bice ih skoro vise nego Srba u zemlji zvanoj Srbija..znaci,sta uraditi sa tim KiM......:think::think:
 
Ti zaboravio Kosovo,sta cemo sa njim,moglo bi se i tu nesto ustedeti...evo malopre napisa,pa da ponovim...

evo na primer ,ovde nase drage "patriote" placu vec godinama za izgubljenim Kosovom i Metohijom,necemo ulaziti u to ko je kriv za taj de fakto gubitak..ali ja postavljam njima i sebi pitanje,cak i da nam vrate KiM u drzavno -prvni status Srbije ,sta bi mi sa njim....na Kim zivi preko 1,5 milion Albanaca,imaju najmladju naciju u Evropi,prosek starosti je 28 godina,natalitet im je ogroman 4-5 dece po porodici..znaci ako pocenemo racunati,pobedice nas sa k.rcom za jedno 50 godina i bice ih skoro vise nego Srba u zemlji zvanoj Srbija..znaci,sta uraditi sa tim KiM......:think::think:


Kosovo uvaljati siptarima za neku kintu ........koliko god se dobije, vajda je.......:think:
Moramo biti prakticni.......vremena su zaebana......:cool:
 
kako da se ustedi?
ukinu se svi poslanici i
2/3 drzavne sluzbe
najveca plata da bude 30 000 dinara
i eto ustede

Ma znamo to svi , batice.........poenta teme je, da moze i da se stedi na naizgled malim stvarima..........Svedska, Danska i Norveska stede milione evra na tu foru.......a nas za sve bole qraz.........ako nije visoka politika.............
 
Ja imam ove Korejske..Kim Il Dzungove ,drze vec dva meseca...da se vi prebacite na prave komunisticke,jer ovi kinezi cim se pocese lizati sa zapadom pukose kao bas...ni sijalicu vise ne mogu napraviti kako valja.....:D;):hahaha:


Korejske........stedljive???:eek:

Nemoj sada da me zaebavas.........:think:......nema to, bre......:think:
 
ecotopia_mar_246x120.gif
 
Moja žena ne da da stavim štedljive sijalice... Kaže, neonsko svetlo daje neprirodno belo svetlo, pa joj smeta za ten... Koža joj ne izgleda lepo na tom svetlu...:roll:

Da se ja pitam, najradije bi držao ugašeno svetlo non-stop... :hahaha:

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:.........isto brate.........pa je foliram kako me bole ochi od vestackog svetla........:hahaha:
 

Back
Top