НЕ НАТО! / Deo NATO zločina: osiromašeni uranijum

Poruka
22.423
Још једном!
------------------------------------
sv.milica03.jpg


Света Новомученица од NATO Милица Дете

sv.milica01.jpg


НАТО КУКАВИЦЕ УБИЛЕ МИЛИЦУ РАКИЋ
НАТО кукавице су убиле трогодишњу Милицу Ракић из Батајнице

Зграда у којој је живела Света Милица, са траговима шрапнела, који су Свету лишили земаљскога житија - дарујући јој Небеско битије Милица Ракић је рођена у зору 9. јануара 1996. год. Њен Брат Алекса је био невероватно срећан када је добио млађу сестру. Милица је убијена 17. априла 1999. год. у 21:45. У малом купатилу у улици Димитрија Лазаревића Раше број 8, први спрат, Батајница. Шрапнели су разбили мали прозор и поцепали завесу...

Милица је седела на својој ноши, мајка Душица је напустила купатило само пар тренутака пре да малој Милици припреми кревет... Да је смести на спавање.

Врата купатила су била отворена, и шрапнели су пролетели право кроз врата купатила. Било је то јуче поподне.

„Моје сестрице више нема” каже он.

Када је пуна стакла. Лавабо је разбијен, плочице изломљене.

„А њена мала главица...” чуло се из суседне просторије.

Изненадна експлозија, ништа се претходно није чуло. Фасада куће је сва у рупама зграде у броју 8.

„Потрчао сам бос у купатило” каже Жарко. Размишља о речима које је изрекао. Затим, окреће главу у страну. Његов поглед сусреће Душичин. Гледа у нас. „Узео сам је, стрчао низ степенице, улетео у кола... Наставио сам да возим, иако сам знао да је мртва. Возио сам. У болници, узели су је од мене.”

Уплакана породица Свете Милице, отац Жарко, мајка Душица и братић Алекса Жаркова сестра Милка Богојевић, професор: „Чула сам детонације. На радију су рекли да су гађали Батајницу. Моја снаја Душица се јавила на телефон. Рекла је: Милица је погођена. Нисам тада знала шта то значи... Сада знам, и не разумем. Оставила сам сина Илију, шестогодишњака — Миличиног брата. Она му је била најближа... Свима сам рекла да му ништа не говоре. Рекла сам да ћу му ја рећи ако будем у стању.”

Богдан Мириловић (71), комшија: „Моја кућа је преко пута. Чуо сам детонацију. Онда сам чуо врисак. То је био најужаснији врисак који сам икада чуо у животу. Онда кукњаву.”

Феми Сумети (37) комшија из броја 10, се присећа да је после експлозије све било прекривено црним димом који је штипао за очи.

У кући преко пута, један од шрапнела је погодио Дражена Јанковића (21): „Када је експлодирало пао сам доле. Погођен сам у потколеницу. Јутрос су ми извадили парче шрапнела из ноге али сумњају да је још остало. Играо сам се са Милицом. Била је тако весела девојчица. Увек је трчкала около.”

Плочице по читавом десном зиду купатила прекривене су сличицама — цео зид десно од врата. Врата су била отворена. Смртни хитац је долетео кроз мали прозор.

„Доктор ми је рако да има лоше вести” казе Зоран Благојевић, муж Жаркове сестре. То је било у поноћ. Шта није у реду? Питао сам а да нисам ни био у стању да размишљам.

Жарко је из Босанског Петровца, у близини Дрвара. Дошао је у Београд у касним седамдесетим. Срео је своју будућу жену у Бежанији. Њихово родно место је сада у муслиманским рукама. Жарков отац и мајка су сада у Дервенти, каже он, „живе на ничијој земљи у ничијој кући”. Жарко је механичар, његова жена Душица је радница. Они су засновали свој дом у Рашиној улици, број 8.

Скрхана болом, мајка Свете Милице, Душица Ракић „Милица је нацртала слику лала баш претходни дан за себе”, присећа се њена рођака Данијела Дукић, доктор. „Лале, жуте и црвене.”

Њихове комшије и њихови пријатељи су седели на двема софама. Неко је, такође, поменуо судбину!

„Немојте да причате о судбини” каже Жарко.
„Немој нико да ми говори о судбини!”

Окрутни непријатељи и тирани пуцали су издалека, погађајуци војни циљ. Име: Милица Ракић (3).

Српско министарство за информације

19. април 1999. г.

+ + +
МАЛА МИЛИЦА РАКИЋ НОВИ СРПСКИ СВЕТАЦ

sv.milica04.jpg


Милица Ракић (1996. - +1999.)

СПЦ покренула иницијативу да се трогодишња НАТО жртва канонизује

Уколико заживи култ у народу, Сабор СПЦ ће донети свечану повељу о проглашењу Ракићеве за светицу. У именослов светих Срба до сада је уведено 77 личности.

Неверица и бол у Светородноме дому Ракића Српска православна црква покренула је иницијативу да се трогодишња жртва НАТО Милица Ракић прогласи за новог свеца СПЦ. Предлог су недавно обелоданили умировљени владика Захумско-херцеговачки Атанасије и његов наследник на епископском трону владика Григорије. Владика Атанасије је рекао да се фреска мале Милице налази у манастору Тврдош код Требиња, седишту епископа Захумско-херцеговачког. На фресци пише: „Св. н. муч. од НАТО. Милица дете”. Мала Милица Ракић погинула је од НАТО бомбе за време агресије на нашу земљу у пролеће 1999. године.

„Фреска је у манастирској цркви Успења Пресвете Богородице у једном медаљону, сликана заједно са осталим мученицима и мученицама. Настала је ове године, а дело је ђакона Николе Лубардића из Београда. Мала Милица је симбол страдања и невиности и њена фреска уједно значи да је ми предлажемо за свету мученицу”, објаснио је владика Григорије.

Према канону СПЦ, да би нека личност била канонизована, односно проглашена за свеца, потребно је да буде испуњен један од услова — мученичка смрт, култ у народу, јављање чудом или да су нетрулежне мошти.

+ + +

МИЛИЦА РАКИЋ НОВИ СВЕТАЦ

sv.milica02.jpg


Милица Ракић (1996. - +1999.)

СРНА
01.12.2004.

БЕОГРАД, 1. ДЕЦЕМБРА /СРНА/ - Српска православна црква /СПЦ/ покренула је иницијативу да се трогодишња жртва НАТО бомбардовања Милица Ракић прогласи за новог свеца СПЦ-а – пише ''Глас јавности''.

Приједлог су недавно објелоданили умировљени владика захумско-херцеговачки Атанасије и његов насљедник владика Григорије, који је рекао за овај лист да је иницијатива прво покренута у локалној заједници, а ако култ заживи у народу, Свети архијерејски Сабор СПЦ доноси свечану повељу о канонизацији.

Кад ''црквена скупштина'' верификује одлуку, пише се тропар свеца, слика се икона и одређује дан празновања у црквеном календару.

Владика Атанасије је рекао да се фреска мале Милице налази у манастиру Тврдош код Требиња, сједишту епископа захумско-херцеговачког, а настала је ове године, као дјело ђакона Николе Лубардића из Београда.

На фресци пише: ''Св.н.муч. од НАТО. Милица дете''.

Милицва Ракић погинула је од НАТО бомбе за вријеме агресије на СР Југославију у прољеће 1999. године.

У именослову светих Срба до сада је уведено 77 личности.
 
Poslednja izmena:
ukrajinski pripadnik kfora je dostavio nasim oficirima poverljiv izvestaj o posledicama delovanja uranijuma na kosovu. ''efekat Petko'' koji je razvijen u Los Alamosu, koji putem radijacije izaziva promene na moždanoj opni, a najpre napada ušne kanale pa se zatim širi na unutrašnjost lobanje javlja se medju kosovskim albancima. Spominje se i protokol koji zabranjuje da atomske sile napadaju nuklearnim oružjem neatomske zemlje.u tekstu navodi da je donja granica snage ispod koje se sme praviti (i koristiti!) mini-atomska bomba ekvivalent od 1.000 tona TNT i da su upravo takve bombe (njih jedanaest do 13) bačene na Jugoslaviju!Svake godine u Pčinjskom okrugu registruje se 500 do 600 novoobolelih od raka. Najviše je obolelih od karcinoma pluća, kože, krvno-limfnog sistema, organa za varenje.
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=
Više od 300 ljudi iz Hadžića i Han Pijeska umrlo je od kraja rata do danas od karcinoma, što mnogi doktori dovode u vezu s uticajem radioaktivnog i toksičnog osiromašenog uranijuma kojeg su NATO snage koristile u bombardovanju položaja Vojske Republike Srpske 1995. godine.

...2000. godine u Bratuncu su boravili i univerzitetski profesori iz Velike Britanije koji su dokazali postojanje osiromašenog uranijuma u organizmima ljudi izbeglih iz Hadžića.
 
image016.jpg

ово је само део уранијумске муниције коришћене на косову
Мора се знати да су НАТО снаге бомбардујући СР Југославију прекршиле следеће међународне конвенције, резолуције и протоколе:
- Конвенцију о деловању на животну средину донету 1977.
- Конвенција о заштити светске природне баштине 1982.
- Стокхолмску декларацију о животној средини 1972.
- Додатни протокол број 1 у Женевској конвенцији. У области заштите жртава међународних ратних конфликата 1949.
- Конвенцију о забрани употребе одређених убојних средстава.
- Бечку конвенцију о заштити озонског омотача
- Монтреалски протокол о супстанцама које оштећују озон (1987. са изменама 1997.)
- Резолуцију Поткомитета за превенцију дискриминације и заштиту мањина комисије УН за људска права из 1996. и 1997.
 
Poslednja izmena:
На Србију бачено 300 тона радиоактивне муниције

Према званичним подацима НАТО-а на Србију је током бомбардовања бачено око 300 тона радиоактивне муниције.Гађано је 112 локалитета у Србији, а последњи 113 је била Пљачковица.
Нато, даље тврди да је испаљено око 31 хиљада пројектила, док руски стручњаци тврде да је реч о 90 хиљада пројектила који су пали на тло Србије.
Међутим, подаци варирају.Тако у једном НАТО документу стоји да је на Републику Српску бачено шест тона миниције са осиромашеним уранијумом, и то на подручје Хаџића, Пала и Хан Пијсека , где је било угрожено преко 100 хиљада становника.
На Србију је, према истом документу, бачено преко 13 тона миниције са ОУ. Статистички подаци даље показују, да је У Србији је за последњих пет година шест пута више оболелих од малигнитета, у односу на 1999.
Конкретно у Крагујевцу је преко 20 одсто више оболелих од рака, него пре девет година.
Од последица дејства ОУ до сада умрло и оболело преко 300 хиљада америчких маринаца који су били су мировним снагама по свету. У Италији умрло више од 200 војника.
mapa-2-M.jpg
 
Albanski lekari ne kriju da je uzrok povecanog broja karcinoma radijacija, pogotovo na severozapadu pokrajine, najvise u regionima Prizrena i Djakovice, gde je u vreme bombardovanja 1999. bilo i najvise dejstava aviona A-10 sa municijom od osiromasenog uranijuma. Ovo su potvrdili i predstavnici Italijanskog KFOR-a stacionirani oko manastira Decani i Pecke patrijarsije. O evidentiranoj ozracenosti na prostoru od 70 kilometara prema albanskoj granici, gde su u vreme ratnih dejstava bile stacionirane jedinice SR Jugoslavije, govore podaci svih vojnih snaga koje su boravile na Kosmetu, pa i vojnika SAD. Na severu Kosmeta ima i mnogo obolelih ljudi od kancera i medju Srbima.

Savest covecanstva uzburkana je nedavnim objavljivanjem kolor-fotografija cetiri monstrum-bebe oceva koji su ozraceni osiromasenim uranijumom na prostoru Metohije, sto predstavlja svedocanstvo kog su se Amerikanci najvise bojali, jer na drastican nacin pokazuje da su od americkog oruzja stradali i njihovi albanski saveznici na prostoru KiM.

NATO je, tako, zrnima sa osiromasenim uranijumom delovao na "duge staze" lagano doziranom vecnom patnjom o kojoj bi, po njima, trebalo cutati. O zdravstvenoj situaciji u pokrajini najvise cute albanski politicari, koji ne zele da izazovu "bezaniju" svog stanovnistva, koje za dvadestak godina, zbog tragicnog dejstva osiromasenog uranijuma i epidemijskog sirenja posledica, nece vise umirati prirodnom smrcu.

Pokrajina kontaminirana uranijumom, koji za samo mesec dana moze da dopre u zemlju do dubine od 215 santimetara, (da ne spominjemo mamut bombe sa uranijumom), a danas, posle gotovo sest godina stigao je u sve kosmetske vodotokove i ubrzano pliva po organizmima svih zitelja Kosmeta, kao i kroz krvotoke svih mirovnjaka. Kosmet danas predstavlja veliku bolnicu po kojoj setaju bolesnici kratkog zivotnog veka. Medjutim, neki nezvanicni americki izvori tvrde da americka nauka ima resenje za ovu vrstu ekoloskog zagadjenja - neutralizacija uranijumovih cestica uz pomoc nekog drugog metalnog oksida.
 
локације на којима је нато користио уранијумску муницију
mapa-1.jpg
European peace troops stationed in Kosovo knew there was great danger of radiation in these areas. Italian military experts concluded in 2005 that 34 soldiers had died from leukaemia and various malignant tumours. Since then 150 soldiers from Kosovo were sent home.
 
Poslednja izmena:
Italian soldiers are still dying following exposure to depleted uranium in the wars in Bosnia and Kosovo, their relatives say.

Troops who served during the wars in the 1990s believe they have contracted cancer and other serious illnesses from extended exposure to the munitions.

The US says it fired around 40,000 depleted uranium rounds during the Bosnian and Kosovo conflicts.

A pressure group says 50 veterans have died and another 200 are seriously ill.

Depleted uranium is used on the tips of bullets and shells. Because of its density it can pierce the armour plating on tanks.

But when it explodes it often leaves a footprint of chemically poisonous and radioactive dust.

The Italians who served in Bosnia and Kosovo were involved in the clear-up of battlefields and came into close contact with exploded ammunition.

Children with disabilities

The association representing the soldiers, known as Anavafaf, says many of those who have died or are ill have contracted cancer.

In 2002 the Italian defence ministry published a report compiled by independent scientists which found a higher than average number of servicemen were suffering from cancer.

It said there was an excessive number of Hodgkin's disease victims among Italian Balkan peacekeepers.

A number of children fathered by the soldiers have been born with disabilities.

There are similar reports from soldiers' associations in Belgium, Spain, Portugal and the Netherlands.

Both the US and Britain acknowledge the dust from depleted uranium can be dangerous if inhaled but they insist the danger is short-lived and localised.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6247401.stm
 
албанска и ирачка деца,последице дејства осиромашеног уранијума:
http://www.aztlan.net/depleted_uranium/untitled03.jpg
http://www.aztlan.net/depleted_uranium/untitled11.jpg
http://www.aztlan.net/depleted_uranium/untitled12.jpg
http://www.aztlan.net/depleted_uranium/untitled18.jpg
http://www.aztlan.net/depleted_uranium/gunther55.jpg

нато пакт је злочиначка,сатанистичка творевина,они убијају и децу!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
а наш министар шуНАТОВАЦ прича о интеграцијама??каквим интеграцијама,то су највећи злочинци у историји цивилизације!!!
DU-Baby05.jpg

DU-Baby06.jpg

DU-Baby11.jpg

DU-Baby18.jpg

DU-Baby16.jpg


по мени,нато пакт је ђавоља демонска војска,имају све атрибуте оних звери из јовановог откровења.......
 
Poslednja izmena:

Back
Top