Dominikana

  • Začetnik teme zotyolllo
  • Datum pokretanja
Z

zotyolllo

Gost
pozdrav
trazim nekog u dominikanskoj republici.
trenutno u canadi boravi,naravno bez papira,hocu da palim za dominikansku republiku.trazim nekog naseg,ako nas ima tamo
 
Imam zelju da odem odavde sa porodicom (zena i dvoje dece - 9 god. i 6 mes.) pa me zanima da mi neko kaze realno kakav je zivot na Dominikani sa te tacke gledista.
Koliko je bezbedno, kakva je hrana, cene, uslovi za zivot uopste (izlasci i zezanje mi nisu mnogo bitni). Kako je za posao i kolike su plate, ako se bavite recimo kompjuterima. Da li je bolji jug ili sever ostrva? Koliko kinte treba da se progura mesec?
Ajde ako neko ima prave informacije neka napise koji red, jer znam da mnoge interesuju bas te stvari.
Moze i na mejl babyboom@verat.net
Hvala unapred.
 
Po onome sto sam ja cuo, ne bih ti preporucio da tamo odes sa zenom, a definitivno ne sa decom. Najbolje bi bilo da odes sam, provedes neko vreme tamo, obezbedis sigurne uslove za zivot i tek onda ih pozoves. Plate su bedne, ali su i troskovi mali. Sigurnost bas i nije tako velika, ali Karibi bas i nisu poznati po sigurnosti. Ljudi koji su tamo kazu da je u principu bezbedno, ako se klonis odredjenih delova grada. Ako mislis na IT biznis, definitivno je bolji jug ostrva i Santo Domingo (3 miliona stanovnika) je logican izbor. Mada, ne znam da li tu ima posla. Ako sam pravis klopu, 100 $ mesecno je dovoljno.
Pogledaj i ovo, sajt sa verovatno najvise informacija o DR - http://www.dr1.com/
 
Da li je moguce spakovati stvari i otici turisticki u Dominikanu na 2-3 meseca, da naci privatan smestaj a pri tom nikog ne poznavati tamo???
Molila bih ako neko zna da mi pomogne...Moj cale bi isao solo...
P.S. molila bih KOMICARE da zaobidju ovu temu odgovorima, " neka povede i mene pa cu mu ja pomoci..." i slicno
HVALA
 
zivim ovde 5 godina imam dva privatna posla i ne zalim se.ali
ovde je bedak.Plate su prosecne oko 3,500.00 pezosa (dolar je 28) sto je oko 130 dolara.Kao belac ne mozes da zivis u bilo kom kraju grada a u najjeftinijem i iole sigurnom kao sto su miraflores, gazque, mirador norte ili sur garsonjera je oko 4-5000 pezosa.
klopa je relativna stvar jer dominikanci od kad se rode dok ne umru ali bukvalno jedu pirinac preliven sa malo pasulja i pilece meso.na taj nacin mozes da prodjes sam sa oko 3000 pezosa mesecno.
Ali ne zaboravi nema hleba ,cigara, kolaca, musake, ruske salate itd, jer ce ti trebati minimum oko 15000 pezosa.Ja licno zivim sa devojkom i hranimo se nasom kuhinjom izadjemo 1 nedeljno i trosim oko 20 000 mesecno.
dok nisam naucio jezik bio sam vise gladan nego sit, po nekad nisam imao da jedem po dva tri dana.
BEZ JEZIKA NECES NACI POSAO NIKADA, na engleski zaboravi jer ovde ga kao znaju a nemaju pojma.
trenutno u kraju gde zivim ima oko 20 nasih ljudi koji su dosli unazad mesec dana i svi planiraju povratak, jer su ih u YU tamo neki iz zajecara ili vec odakle izlagali kako je ovde med i mleko.ja sam jednom nesrecniku dao posao jer je dosao sa bebom, dao mu trostruku platu.Ne isplati mi se ali ne mogu da gledam to dete da pati.Ako se i ko usudi da dodje bolje je sam bez porodice, i nek ga ne lazu da ce naci posao za mesec dana jer je to laz, i da ne dodje sa 300 dolara u dzepu jer ce umreti od gladi a gde ce spavati to ne znam.
cuvajte se prijateljski savet
JUAN DOLIO je selendra u kojoj nema nicega osim par hotela.
 
zivim ovde 5 godina imam dva privatna posla i ne zalim se.ali
ovde je bedak.Plate su prosecne oko 3,500.00 pezosa (dolar je 2Cool sto je oko 130 dolara.Kao belac ne mozes da zivis u bilo kom kraju grada a u najjeftinijem i iole sigurnom kao sto su miraflores, gazque, mirador norte ili sur garsonjera je oko 4-5000 pezosa.
klopa je relativna stvar jer dominikanci od kad se rode dok ne umru ali bukvalno jedu pirinac preliven sa malo pasulja i pilece meso.na taj nacin mozes da prodjes sam sa oko 3000 pezosa mesecno.
Ali ne zaboravi nema hleba ,cigara, kolaca, musake, ruske salate itd, jer ce ti trebati minimum oko 15000 pezosa.Ja licno zivim sa devojkom i hranimo se nasom kuhinjom izadjemo 1 nedeljno i trosim oko 20 000 mesecno.
dok nisam naucio jezik bio sam vise gladan nego sit, po nekad nisam imao da jedem po dva tri dana.
BEZ JEZIKA NECES NACI POSAO NIKADA, na engleski zaboravi jer ovde ga kao znaju a nemaju pojma.
trenutno u kraju gde zivim ima oko 20 nasih ljudi koji su dosli unazad mesec dana i svi planiraju povratak, jer su ih u YU tamo neki iz zajecara ili vec odakle izlagali kako je ovde med i mleko.ja sam jednom nesrecniku dao posao jer je dosao sa bebom, dao mu trostruku platu.Ne isplati mi se ali ne mogu da gledam to dete da pati.Ako se i ko usudi da dodje bolje je sam bez porodice, i nek ga ne lazu da ce naci posao za mesec dana jer je to laz, i da ne dodje sa 300 dolara u dzepu jer ce umreti od gladi a gde ce spavati to ne znam.
cuvajte se prijateljski savet
JUAN DOLIO je selendra u kojoj nema nicega osim par hotela
 
zivim ovde 5 godina imam dva privatna posla i ne zalim se.ali
ovde je bedak.Plate su prosecne oko 3,500.00 pezosa (dolar je 2Cool sto je oko 130 dolara.Kao belac ne mozes da zivis u bilo kom kraju grada a u najjeftinijem i iole sigurnom kao sto su miraflores, gazque, mirador norte ili sur garsonjera je oko 4-5000 pezosa.
klopa je relativna stvar jer dominikanci od kad se rode dok ne umru ali bukvalno jedu pirinac preliven sa malo pasulja i pilece meso.na taj nacin mozes da prodjes sam sa oko 3000 pezosa mesecno.
Ali ne zaboravi nema hleba ,cigara, kolaca, musake, ruske salate itd, jer ce ti trebati minimum oko 15000 pezosa.Ja licno zivim sa devojkom i hranimo se nasom kuhinjom izadjemo 1 nedeljno i trosim oko 20 000 mesecno.
dok nisam naucio jezik bio sam vise gladan nego sit, po nekad nisam imao da jedem po dva tri dana.
BEZ JEZIKA NECES NACI POSAO NIKADA, na engleski zaboravi jer ovde ga kao znaju a nemaju pojma.
trenutno u kraju gde zivim ima oko 20 nasih ljudi koji su dosli unazad mesec dana i svi planiraju povratak, jer su ih u YU tamo neki iz zajecara ili vec odakle izlagali kako je ovde med i mleko.ja sam jednom nesrecniku dao posao jer je dosao sa bebom, dao mu trostruku platu.Ne isplati mi se ali ne mogu da gledam to dete da pati.Ako se i ko usudi da dodje bolje je sam bez porodice, i nek ga ne lazu da ce naci posao za mesec dana jer je to laz, i da ne dodje sa 300 dolara u dzepu jer ce umreti od gladi a gde ce spavati to ne znam.
cuvajte se prijateljski savet
JUAN DOLIO je selendra u kojoj nema nicega osim par hotela
 
...porijeklom sam iz Rijeke, Hrvatska, Europa, planet Zemlja.
Medju mojim prijateljima ima i hrvata, i srba, talijana, makedonaca,... Ne vidim zasto bih trebala imati nekih problema s tim da nekome kazem kako je ovdje? Samo zato sto je srbin??? Internet je svaciji!!!!
Juan Dolio nije selendra i ne radi se samo o nekoliko (11+ 3 u izgradnji) hotela. Ovdje je puno bijelaca i vise manje se normalno zivi (za razliku od mnogih drugih mjesta u DR); nema kriminala, tu je kolege,... Jesi li ikad uopce bio ovdje?
Kazes da imas dva privatna joba i da ti nije lose. Zasto mislis da i drugi nemaju sansu ovdje uspjeti?
Nigdje nije lako; ne zelim da netko pomisli da je ovdje sve med i mlijeko... Ali, ne treba nam viza, rezidencijski se dokumenti srede za cca 500 USD, nema zime, pokrenuti neki svoj job nije neki bad,...
Nekretnine su dosta povoljne. Internacionalni kolege za dvoje djece placam 7.700 pezosa (100 usd je danas 2.800 pesosa), najam kuce sa 3 sobe, 3 kupaone, 2 dnevna boravka, velikom i sredjenom okucnicom mi je 440 USD/mj... Meni to ne zvuci lose.
Da, bilo bi lose da sam dosla sa 300 dolara u dzepu. Bilo bi lose da radim za prosjecnu dominikansku placu (cca 3.000 pesosa),... Ali, nasi ljudi nisu tako nesposobni i lijeni kao dominikanci (cast rijetkim izuzecima). Uvijek postoji nacin...
U ovoj zoni nas je vise od 10-tak sa podrucja ex Yuge; svi se snalazimo. Uskoro dolaze i neki novi...
Zasto ne?? Nekima se mozda nece svidjeti, neki mozda nece uspjeti,... ali nije li tako i drugdje??
Ja sam i nadalje tu da odgovorim na pitanja o Dominikani. Najbolje i najiskrenije sto znam. Ako nesto i ne znam- lakse cu, kad sam vec ovdje, znati gdje i pitati. Dobrodosla je i tvoja pomoc.
Mogu li znati cime se bavis? Koja su tvoja dva joba?
Ja se bavim turizmom (www.apartmanikrk.com).
Kad ti bude usput, dodi u Juan Dolio na kavu!
 
e sjajno ...ajd pričaj redom...sve o DR
počni..hm...od hrane ...
da se razumemo, ja neću na put, mislim rado bi ali ....ali ...ma pričaj bre redom, sve...koje običaje poznaješ, kakve navike ljudi tamo imaju, praznike ... ma sve ...
 
E, klopa,... Istina je da dominikanci jedu brdo rize; to ih i spasava od gladi. Meni se osobno vise svidja bankanska i mediteranska kuhinja; riza- vrlo rijetko.
Hrana je vrlo jeftina; veliki super marketi (Iberia, Jumbo, Sirena, Plaza Lama,...) s ponudom nimalo ne zaostaju u odnosu na europske. Jedino su proizvodi iz EU skupi (Nutela je skupa k'o lijek!!). Klima je bogomdana; tako i voca i povrca koliko volis. Ananas je tako dobar! Sasvim je drugacijeg okusa od onoga sto se u Eu kupuje; sladji i od onoga iz konzervi. Banana ima 5 vrsta; najsladje su male, velike jedva nesto vise od prsta. Ima i jedna vrsta (plata) koja se koristi kao povrce; przi se i okus joj je slican cipsu od krumpira. Jedna me vrsta povrca osobito odusevljava- yuka. To je korijen koji se kuha i jede kao prilog uz meso i ribu. okus je nalik na nesto izmadju kuhanog kestena i krumpira. Ima i nesto jako dobro sto bi ti se sigurno svidjelo; chicharon (ne pise se tako na spanjolskom; ch citaj kao c sa kvacicom!). Komad svinjetine s kozom, przen; okus- cvarci!!! Jako dobro!
Krumpir nema bas dobar okus sto je cudno; mislim da mu je porijeklo bas iz ovih krajeva? Tako je i sa jabukama; njima valjda ipak treba kontinetalna klima...
Ribu kupujemo bas od ribara; 60 pesosa po libri. (to je oko 2 USD). Nemoguce je zapamtiti imena... Tako se cudno zovu. Zapamtila sam jedino kolorado.
Pile kosta 80 pesosa. Mljeveno meso je cca 50 pesosa libra. Zbilja nije skupa klopa. Nas je cetvero, suprug , ja i dvoje djece. Mjesecno nam za hranu (tu racunam i drogeriju; samponi, sapuni, detergenti,...)ode oko 500 USD. Prije smo zivjeli u Italiji. Trosili smo minimum 800E na mjesec... Ako netko zivi sam, dovoljno mu je 100 dolara mjesecno...
E, nema cokolade!!!! Ima brdo drugih vrsta slatkisa pa nekako prezivimo bez nje; marcipani od kokosa, kikirikija,... Naucila sam raditi pigna coladu (bez ruma!); ananas, kokos, kondezirano mlijeko, led i sve to skupa u mikser... Kako dobro... Napravim toga brdo i ne prestajem ga piti dok me ne zaboli trbuh!!! I tako svaki put!!!! Sreca je da mi je teretana u susjedstvu... : :wink:
 
Dodi na ljetovanje!!! Imam neke informacije da su letovi preko Sofije dosta povoljni... Probati cu ti se informirati vise...
Sto se tice smjestaja, ako ces na ovu stranu, pomoci cu ti oko toga; to mi je na kraju i job!!! (vidi www.apartmanikrk.com; saznati ces vise o prirodnim ljepotama DR, obicajima, klimi,... a vidjet ces da su i cijene smjestaja u apartamnima bas povoljne. Najpovoljnija je varijanta sa dvosobnim apartmanima i ako Vas ide 4 (npr. dva para). Za dva tjedna dode cca 150 USD po osobi!!!
Pa ni varijante s all inclusive nisu tako jako skupe; onda ti je mozak bas na pasi- nema kuhanja i nabavke klope. To bi se dalo vec srediti za 60 USD...
Kad se odlucis- javi se!!!! (famigliaohana@yahoo.it)
 
aaaaaa shokirana sam od cena!!!pa moj stan je skuplji mesecno a zivim ovde,nisam na letovanju!
jedino sto je prevoz skup u celoj akciji.ja sam u francuskoj,ne znam koliko su karte odavde.
pozz
 
Ohana:
tako svaki put!!!! Sreca je da mi je teretana u susjedstvu... : :wink:
zivim ovde dosta dugo.Sama rece da ti treba za kucu koliko para i za hranu jos koliko.To sam napisao je razlog sto nasi ljudi dolaze sa po 300 USD u dzepu, a to im je dovoljno za NISTA ,jedno jako veliko nista.
A to sto te pitah odakle si je samo iz razloga jer mi je ime jako cudno.I moji prijatelji u ovoj zemlji su i Hrvati, Slovenci Bosanci Madjari itd.Nekad sam drzao restoran, ali zbog obaveza drugih poslova sam morao da ga prepustim prijatelju.Ako je bitno pre oko mesec dana moj je restoran bio na 3 kanalu TVBgd.
Znaci napisao sam ono predhodno da nasi koji dolaze ne dolaze bez para.
Jer unazad 4 meseca od kad sam se preselio u kraj gde sad zivim hranio sam ih bar dvadeset, davo da jedu dzabe u restoranu da ne pocrkaju od gladi.A posao npr.
Vecina tih ljudi koji su bili imaju problema i sa nasim jezikom (o engleskom i spanskom da i ne govorim).Sad ja sam nekima i mogao da pronadjem posao ali na kom bi jeziku radili.A ako si ovde dovoljno dugo moras priznati da ucenje Spanskog nije bas lako(bar za one koji govore samo nas jezik.
E sad ja imam stampariju i butik(velikoprodaju majci, farmerki kosulja uvoznih i moje licne produkcije.
A radnike koji su tamo osim ovog naseg kojem sam dao posao eto da se muva tamo i pomaze placam po 4.000 pezosa i udaraju se nogama u dupe od srece.A stranac realno ne moze da radi za manje od 8.000 a ako ima porodicu nesmem ni da pomislim, nije li tako???
Voleo bih da znam koje je to firma koja ce im dati toliku platu bez(i sa znanjem Spanskog).
Ako je ti znas evo ja ti saljem odmah sutra njih 20 da se zaposle.Ali bez zezanja, jer su ovde po mesec i po - dva i nisu imali sanse da nadju posao ni za 3.000.Ako zelis evo ja cu ti poslati i njihove kvalifikacije i imena i ako moze bilo sta da se nadje jer ako uskoro ne pocnu bilo sta mislim da ce se naci u jako zajebanoj situaciji, a ja licno sise nemam nameru nikog da hranim, a iz razloga samo jer iz YU ili vec odakle dolaze sa 300 USD i mislie da samo njih ovde svi cekaju.Rekao bih neodgovorno sa njihove strane jer uputiti se na put na kraj sveta....
 
...vrlo neodgovorno i neozbiljno, slazem se. Ali je sigurno i istina da bi donjeli vise sobom da su mogli i da ne bi niti dolazili da im je bilo dobro tamo gdje su bili...
Pada mi na pamet samo jedno rjesenje u ovom trenutku; gradi li se u tvojoj zoni? Ovdje u Juan Doliu u ovom trenutku gradi se (osim hotela) i puno edificia (zgrade sa app.) i sigurno je preko 400 apartmana u izgradnji. Sta kazes na to da otvorimo gradjevinsku firmu? Za to ne treba jezik, a niti neko osobito predznanje... Osobno znam dvoje nasih sto bi uskoro trebali zapoceti sa izgradnjom svojih kuca ovdje; mozda bi se od tuda dalo poceti? Razmisli, pa mi javi.
U mom susjedstvu gradi se edificio; kad vidim kojim tempom i kako dominikanski neimari rade- dize mi se kosa na glavi... Stvarno su nesposobni, lijeni,...
Koliko znam,njihova je dnevnica 200 pezosa. Kako rade, i preplaceni su. Sigurna sam da bi svaki bijelac radije angazirao bijelce za gradnju nego haicane ili dominikance... Naravno, uvijet za cijelu tu pricu e da je ekipica oko tebe spremna za ho-ruk i da nisu od onih koji samo sjede i cekaju da se nesto desi...
A uzgoj povrca? Posadila sam pomidor iza kuce; raste k'o lud. Osobno se slabo kuzim u zemljoradnju,(gradsko djete!) ali... Unajmiti teren, radne snage kazes ima. Povrce brzo daje plodove (nije kao sa vockama da se ceka godinama). Cula sam da na sjeveru otoka ima neki nas covjek sto uzgaja alou... Trebalo bi njega pitati za misljenje...
Netko mi je vec pricao za tebe... Jesi li u toj emisiji beogradske TV ti imao na sebi Zvezdin dres?
Vidi, i ja se snalazim i koprcam kako god. Sijem hlace (zenski model; niskog struka, vezu se naprijed i nazad; iz jednog su komada i jako su interesantne). Mozda bi se i tu dala dogovoriti kakva suradnja? :D Mislim, kad vec imas prodajno mjesto... :wink: Izradujem i kretine!! (lutkice od balona punjenog brasnom).
Vidi, pricaj sa tim ljudima gore. Ispitaj malo ima li medju njima majstora (stolari, zidari, elektricari, automehanicari, keramicari, hidraulicari,...). Daj da se nekako organiziramo... Bas mi je tako tesko kad kazes da su gladni... Sigurno postoji neko rjesenje... Razmisli o gradjevinskoj firmi... I ja cu se probati raspitati...
Eto, dosli mi majstori za frizider- nasi ljudi, iz Subotice. Nestajem, ali- bit cemo u vezi! Pozdrav!
 
...slabo se engleski ovdje cuje... Makar u mojoj zoni. Talijanski vec da; ovdje je jako puno talijana.
Tesko da ti mogu reci da ima sanse da "dobijes" posao. Cak i da ga dobijes, place su bijedne. (Osim mozda u turizmu; turisticki vodici na dan zaraduju 50 i vise dolara. Na recepciji u boljim hotelima, ili pak u elitnim djelovima tipa Casa di Campo (Madona, Jackson, Hulio Inglesias,...tamo imaju vile) i konobari u restoranima dobro zaraduju. Nista od poslova u turizmu bez spanjolskog. Meni je pred nosom izmakao job u Decameronu; prodavala bih hotelskim gostima ekskurzije; fiksan placa od 8.000 pesosa plus 10% od svega prodanog. Navuklo bi se mjesecno i do 2.000 USD. Cak bi i sluzbeni auto imala! Ali, moje znanje spanjolskoj je nedovoljno...
Najjace je doci ovdje sa nesto kapitala i otvoriti neki svoj job. Ja sam utopila svoj stan u Rijeci; to nam je pocetni kapital. Zdrobili smo vec i previse, ali, svaki pocetak je tezak. Sanjam o tome da jednom imam svoj edificio (zgrada sa nekoliko apartmana) i da ih rentam... Tereni su povoljni, vec od 25 USD po kvadratnom metru, a i sama izgradnja nije tako skupa kao u EU. Oni koje znam da se time bave kazu da se investicija takve vrste ovdje uvijek vrati 1:3. Na zalost, nemam dovoljno da se i sama upustim u tako nesto... Ne jos...
Poslovni prostori na solidnim pozicijama rentaju se za cijenu od 500 Usd pa navise. Ja ugostiteljstvo ne volim, ali mislim da bi se i tu dalo stogod uraditi; nedavno je ovdje otvoren jedan objekt u kome rucak s prilogom kosta do 1oo pesosa. Stalno je pun!
Ima i nekoliko kafica koji stvarno dobro rade. (Niti jedan nema dobru kavu!!!) Ima prostora i za dobru discoteku. Vodeni sportovi- i to bi dobro sjelo. Ma, sve sto je u vezi sa turizmom ima prodju. Ovdje je cijele godine ljeto!
Kako god, prostora ima. Ipak je potrebno znanje spanjolskog i svakako ti treba neki pocetni kapital. Sve ostalo je rizik i pod velikim upitnikom. S prosjecnom dominikanskom placom zasigurno ne mozes prezivjeti...
 
Ohana:
...pa gle ja sam ostavio restoran jer nisam imao vremena da mu se posvetim.Tako da bi bilo kakav posao koji je van mog posla za mene nemoguc.JA trenutno u proizvodnji i u prodaji imam samo muske stvari, nista za zene ni za decu, a da bi se tome posvetio, ponovo isti problem vrema.A razlog nemanja vremena znas i sama, koga u ovoj zemlji da zapolsis a da ce da radi kad gazda nije tu i koji nece da te krade cak i kad si u radnji???
medjutim imam u planu da za oko mesec i po krenem sa majcama za turizam.Jer to nije mnogo daleko od onog sto sad radim(radim kopije poznatih marki).
Sto se tice zaposljavanja nasih ljudi u gradjevinarstvu.HMMMM
bar od onih sto sam do sad upoznao svi bi hteli neki gospodski posao nece da shvate da bez jezika to no moze, a za dva tri meseca oliko su ovde nisu naucili ni kako se kaze pivo ili dobar dan.Drugo jako je velika konkurencija od Haicana a radi se stvarno za male pare, a kako i sama znas pojedinac ne moze da prezivi ovde bez 8000 pezosa a tolko ne moze da zaradi.
Ovde trenutno imam na raspolaganju jednog hemicara - fakultet 45 godina,Spanski nema pojma engleskim se sluzi 2+, kompjuteras zna engleski (Segun el), imam dva kelnera i srpski im slabo ide ostalo necu navoditi, jednom sam ja dao posao kod mene i taj bi radio sve,ozenjen dete od dve god sa njima, drugi bi 2000 USD i da radi neki fin poso(cenim da ima kintu pa mu nije krava na nogu stala), jedan agricultor sa zenom bez meni jasnog zanimanja, jos jedan kompjuteras zna engleski mlad, jedan sto zna sve da radi 50 godina jezik komunikacije srpski, ne mogu sad sve da ih povatam ima ih jos tu.
No poljoprivreda, HMMM, znas kako jedan nas je imo lubenice uvezo hibridno seme iz YU bile su nejbolje na Karibima al kad je trebalo da se proda prc, znas da Dominikanci imaju zmije u dzepovima.Bez para ako im das zaboravi da ces da naplatis, ako im trazis pare nemaju kukaju traze na odlozeno.On pola bacio pola podelio para nikad vido nije i ostavio se corava posla.
Taj sto si ga videla u zvezdinom dresu nisam ja ja sam PARTIZANOVAC ali tog dana sam bio u stampariji kad se snimalo tako da su mi samo devojku snimili kako prica srpski(molim te, volim te ,hvala, necu,
poljubime i dal ima jos koja rec da je potrefila).
Eto ja sad malko da radim jer cekam neke klijente da im uzmem malko parica pa da zavsavam poso.
Da zaboravih imam 3 posla, kad sve obavim dodjem kuci sednem za komp i do 3 ujutru radim dizajn za majce ali i kataloge i sl- urednik sam jednih novih novina u Boca Chici LITORAL INFORMATIVO.
Ajd pozdrav
 
Ej forum vam je super, zao mi je sto do sada nisam znao za njega, dosadio bih vam pitanjima... Ja kao sto sam vam rekao u mailu dolazim u drugoj polovini aprila, naravno ne dolazim (hvala bogu) sa 300$ u dzepu, dolazim sa puno vise. Pedja mi je rekao da su ovi dominikanci ajkule zive i da cuvam parice.. Ma lako cemo za parice, gde je vrilo vrice a gde je bilo bice... Zanima me to oko papira, jer znate mozda kako se dobija njihovo drzavljanstvo??? Ja kao stranac imam pravo da kupim kucu u dominikani??? Mozda postaavljam glupa pitanja ali sta cu kad ne znam nista, iz smedereva sam, trenutno sam u atini.. Ovde sam imao neku firmu, lepo sam zaradjivao ali je zlikovci zatvorili nametima i dadzbinama pa se sellim... San mi je bila dominikana bas dugo, pa sam konacno prelomio i odlucio da probam!Ta diskoteka nije losa ideja, mada ne znam koliko bi posla imala... Videcu kad dodjem.. Sto bi se reklo, prvo skoci onda kazi hop... Ja necu neko vreme nista raditi, samo cu ici u skolu i uciti spanski, evo ovde sam poceo pre mesec dana, naddam se da u santo domingu postoji neka skola u kojoj postoje jednojezicni kursevi??? Engleski mogu da koristim ali ga ne govorim dobro! Za sada toliko, kasno je pa mi ne pada ni jedno od mojih bezbroj pitanja na pamet. Pozdrav od Dusana za sve!!
 

Back
Top