Dominikana

  • Začetnik teme zotyolllo
  • Datum pokretanja
Ma uzeo sam ja visa electron i pitao sam ih koliko procenata ali mi oni kazu da to zavisi od banke sa cijeg aparata uzimam novac. Mada ja grcima nista ne verujem, ne mozete da shvaite kakav je ovde raspad sistema. Svi su ludi, ovde je normalno da udjes u banku a radnik za salterom SPAVA!!!!! Neki dan kada sam uzimao visa electron mi se to desilo i nisam mogao da poverujem. A sasvim je normalno da udjes i cekas da se koleginice ispriaju dvadesetak minuta i popiju kafu pa ti tek onda kazu izvolite. Boli me glava od ovih priprema i od ovih grka, jedva cekam da dodjem i odmorim se par dana kao covek!!! A kad se naodmaram onda cu videti sta cu dalje. Pozdrav svima
 
DusanSd:
, ovde je normalno da udjes u banku a radnik za salterom SPAVA!!!!! svima
Portir na A.E.S.- u (firma za struju) isto je spavao na radnom zadatku.... :) Ima toga i ovdje... Isto divljastvo... Cure na bankama gotovo niti jedna ne znaju ni beknuti engleski...
Da se "pohvalim" ( :( !!!)- imali smo pljacku u kuci danas dopodne. Doduse, nije ukradeno puno i vrijedno; transformator za struju i motor od masine za tattoo. Naravno i torba u kojoj je to odneseno. A bas sam, kad smo odlazili od kuce vidjela jednog haicanina kako se smuca u blizini... Usao je kroz zadnja vrata na kojima smo napravili (na resetkama) otvor- za pse i macku. E, i za lopova. Inace je ovo bas mirna zona, ali eto... U Italiji su nam "pocistili" cijeli stan! A zgrada odmah do Carabiniera!!!
 
Ej a znas sta ovde rade, penju se preko terasa bez problema na 4-5 sprat zgrade!!! Uzas, pa kako nist stavili alarm? Ja obavezno stavljam alarm i bar dve kamere svugde. Muku mucim sa kartama, nadam se da stizem u utorak ili sredu jos ne znam tacno. Pozdravljam vas
 
Uspeo sam da nadjem kartu, jedva... Imao sam problem jer kad krenem moram do kipra da se vidim sa nekim prijateljem pa tek sa kipra ka vama. Naravno moram preko parisa ili madrida, a ni iz tih gradova nema let svaki dan... U svakom slucaju ja sam ako se nesto ne desi avionu kakav sam baksuz u s. domingu u sredu poslepodne. cim uzmem hotel javicu vam se, hvaa na svemu :)
 
DusanSd:
Uspeo sam da nadjem kartu, jedva... Imao sam problem jer kad krenem moram do kipra da se vidim sa nekim prijateljem pa tek sa kipra ka vama. Naravno moram preko parisa ili madrida, a ni iz tih gradova nema let svaki dan... U svakom slucaju ja sam ako se nesto ne desi avionu kakav sam baksuz u s. domingu u sredu poslepodne. cim uzmem hotel javicu vam se, hvaa na svemu :)

Yes! Poslati cu ti i nas novi br. mobitela. Onaj stari sada ima mladja kcerka, a mi smo preko Oranga uzeli novi sa 50 min gratis mjesecno. To mozes i ti; ako odlucis ostati cemo ti objasniti.
Ako ne zelis dugo biti u hotelu, mozemo te spojiti sa jednim nasim dobrim frendom (makedonac) koji u St. Domingu zna i Boga i vraga pa da ti pomogne naci kucu ili stan? O tom- kad dodjes.
Jucer smo bili u jednom apart hotelu blizu nas na pregovorima pa smo slucajno saznali i za jedan jako lijepi mali stan koji se renta za 250 USD mj. To ti moze biti varijanta ako budes htio doci u Juan Dolio.
Stan je namjesten i odmah do njega je bazen. Moze se i kupiti; 27.000 USD!!!!
 
nisam video ovo na forumu do malo pre a poslao sam ti mail. Posalji mi na mail slike tog stana da vidim, za svaki slucaj nikada se ne zna :)! Mada bih u principu da se naselim u sto vecem gradu ili najacem turistickom mestu blizu tog najveceg grada tj santo dominga :)! Sta ces dete sa sela, pa puno kompleksa hoce u veliki grad :D Ma salu na stranu, tamo bih zbog posla, ipak se najvece pare prave u glavnim gradovima, ili najvecim turistickim centrima. Koji je na juznoj obali najaci turisticki grad, boka chika?
 
DusanSd:
nisam video ovo na forumu do malo pre a poslao sam ti mail. Posalji mi na mail slike tog stana da vidim, za svaki slucaj nikada se ne zna :)! Mada bih u principu da se naselim u sto vecem gradu ili najacem turistickom mestu blizu tog najveceg grada tj santo dominga :)! Sta ces dete sa sela, pa puno kompleksa hoce u veliki grad :D Ma salu na stranu, tamo bih zbog posla, ipak se najvece pare prave u glavnim gradovima, ili najvecim turistickim centrima. Koji je na juznoj obali najaci turisticki grad, boka chika?
Boca Chica ima najljepsu plazu, ali nije po tome poznata... :? Nocni zivot, prostitucija, droga. Nema puno velikih hotela, dok je Juan Dolio na drugom mjestu sto se turistickih sredista juzne obale tice, ali je to mirnije. Ima 11 velikih hotela i puno manjih. U Boca Chici ti nikako ne bih savjetovala da zivis, mada imam prijatelje koji tamo imaju kucu... Bocha Chica je na nekih 40 minuta voznje od St. Dominga, a Juan Dolio na sat.
 
Sta ste se svi ucutali? J danas bio kupio karte i jurcao jos neke sitnice, spakovao kofer i spreman sam da ujutro krenem. Tek u sredu letim za st dom... Ali sta da se radi izdrzace se :) Pozdrav svima
 
Sta se radi dobri ljudi? Vidim da se i pedja prikljucio. Ja sam se u hotelu evo uspeo dohvatiti nekog kompa koji je do duse pun virusa. Pa reko da vam se javim :) Prva etapa je gotova (mislim puta) i vidimo se za koji dan :) Pozdrav i pisem vam sutre, prekosutra
 
klika:
Lidija, ko zna , kako sve ovo ide sa Kanadom mozda vam se uskoro i pridruzim u Juan Doliu.........jednog dana sigurno :D

Yes! Ja ti i nadalje drzim fige za Kanadu i sve nekako racunam da se vidimo tvoje prve zime u Kanadi; kad stisne studen jos ce ti sladje biti doci ovdje u posjet!!!!
Ako sve to sa Kanadom ne uspje; znas gdje smo!!!
 
Evo me na aerodromu u tranzitu i vidim onu nalepnicu na podu wirles zone... Resio da probam (mada sam mislio da moram da imam uplacenog provvidera) kad ono radi... I to veza mi je suuuper Pozdrav svima
 
Ja stigao i na sledecu predvidjenu destinaciju i evo me u nekom interne cafeu. naodmarao sam se. i sada do srede ujutro cekam avion, ovaj drug kod koga sam dosao radi preko dana do 17h pa cu crci od dosade ova dva dana. Ajde pozdrav za sve. pisem vam uvece.
 
Anonymous:
Ohana:
tako svaki put!!!! Sreca je da mi je teretana u susjedstvu... : :wink:
zivim ovde dosta dugo.Sama rece da ti treba za kucu koliko para i za hranu jos koliko.To sam napisao je razlog sto nasi ljudi dolaze sa po 300 USD u dzepu, a to im je dovoljno za NISTA ,jedno jako veliko nista.
A to sto te pitah odakle si je samo iz razloga jer mi je ime jako cudno.I moji prijatelji u ovoj zemlji su i Hrvati, Slovenci Bosanci Madjari itd.Nekad sam drzao restoran, ali zbog obaveza drugih poslova sam morao da ga prepustim prijatelju.Ako je bitno pre oko mesec dana moj je restoran bio na 3 kanalu TVBgd.
Znaci napisao sam ono predhodno da nasi koji dolaze ne dolaze bez para.
Jer unazad 4 meseca od kad sam se preselio u kraj gde sad zivim hranio sam ih bar dvadeset, davo da jedu dzabe u restoranu da ne pocrkaju od gladi.A posao npr.
Vecina tih ljudi koji su bili imaju problema i sa nasim jezikom (o engleskom i spanskom da i ne govorim).Sad ja sam nekima i mogao da pronadjem posao ali na kom bi jeziku radili.A ako si ovde dovoljno dugo moras priznati da ucenje Spanskog nije bas lako(bar za one koji govore samo nas jezik.
E sad ja imam stampariju i butik(velikoprodaju majci, farmerki kosulja uvoznih i moje licne produkcije.
A radnike koji su tamo osim ovog naseg kojem sam dao posao eto da se muva tamo i pomaze placam po 4.000 pezosa i udaraju se nogama u dupe od srece.A stranac realno ne moze da radi za manje od 8.000 a ako ima porodicu nesmem ni da pomislim, nije li tako???
Voleo bih da znam koje je to firma koja ce im dati toliku platu bez(i sa znanjem Spanskog).
Ako je ti znas evo ja ti saljem odmah sutra njih 20 da se zaposle.Ali bez zezanja, jer su ovde po mesec i po - dva i nisu imali sanse da nadju posao ni za 3.000.Ako zelis evo ja cu ti poslati i njihove kvalifikacije i imena i ako moze bilo sta da se nadje jer ako uskoro ne pocnu bilo sta mislim da ce se naci u jako * situaciji, a ja licno sise nemam nameru nikog da hranim, a iz razloga samo jer iz YU ili vec odakle dolaze sa 300 USD i mislie da samo njih ovde svi cekaju.Rekao bih neodgovorno sa njihove strane jer uputiti se na put na kraj sveta....
A jel ima posla za stampare - graficare
 
wow!
kakvi ste vi genijalci!
dusanu srecan put,i ocekujem ostatak...
a lidija ti si super sto imas srce k'o avion i zelis da podelis iskustva sa drugima :P na zalost to ne rade svi!
divni ste!
:P
 
[/quote]A jel ima posla za stampare - graficare[/quote]

Ja ti o tome zbilja nista ne znam... Je li to u vezi sa tiskanjem novina, knjiga,...?
Nadam se da ce i Garcia (mislim da si je tako stavio ime, a sad ne mogu provjeriti) ukljuciti ako su u pitanju novine... Ako se dobro sjecam rekao je da je i urednik novina u Boca Chici...
Kako god bilo, radis li za nekog ne ocekuj placu vecu od max 5.000 pesosa... a to nije dvoljno za zivot ovdje. Da li sa tim zvanjem i znanjem mozes pokrenuti neki privatni job? Kao npr. stancanje reklamnih upaljaca, letaka, konzumnog secera,najlonskih i kartonskih vrecica, salveta,....?
 
xpajamacax:
wow!
kakvi ste vi genijalci!
dusanu srecan put,i ocekujem ostatak...
a lidija ti si super sto imas srce k'o avion i zelis da podelis iskustva sa drugima :P na zalost to ne rade svi!
divni ste!
:P
Thanks! :oops:
I nije neki problem... Nije da moram kopati kanale!!!
Samo kazem svoje misljenje; nista vise...
Ljudi su drustvene "zivotinje"- moraju komunicirati... Tako rastu... Tako je lakse...
:wink:
 
Graficaru moram da kazem da za nekoga ko stvarno hoce da radi posla ima ama bas svugde. To je do duse moje subjektivno misljenje, i ne govorim mu za dom. rep jer tamo jos nisam :)! E a za ovo genijalci, da znas i da jesu genijalci. Puno su mi pomoigli i oni a i Pedja. Kad se neko seli na neko ovakvo mesto i misli da ostane najpotrebnije od svega su mu informacije. Jos ako ne zna jezik kao ja a hoce da ga nauci onda je to katastrofa... Gde ici da ucis jezik, koji te advokat nece prevariti oko papira, gde kupiti nesto, kako sta uraditi... Ma uzas ne bih znao gde mi je du.. a gde glava sto bi rekao nas narod. Sada bar znam kako i od cega da pocnem. Pozdrav svima Dusan
 

Back
Top