Dominikana

  • Začetnik teme zotyolllo
  • Datum pokretanja
Komsho nemoj da si nervozan :D Samo TRANHILJO
Anonymous:
- Litro de leche S/. 2.00 ($ 0.57)
- Gaseosa Coca Cola Personal (0.5 L) S/. 1.70 ($ 0.48)
- Chocolates Nestle (100 g) S/. 1.00 ($ 0.28)
- Pan (un pan personal) S/. 0.15 ($ 0.43)
- 1 Kg de carne de res (Vaca) S/. 12.00 ($ 3.42)
- 1 cajetilla de cigarrillos (20 unidades) S/. 4.50 ($ 1.28)

S/. es el simbolo de NUEVOS SOLES
 
....i pojasnjenje za ove cijene, kao i obavijest o tome gdje ima cokolade!!!!!! Majka mi dolazi iduci mjesec i strahujem da je na nekom od aerodroma ne uhapse kao svercericu cokolade!!!! :lol:
Narucena joj je vegeta, rakija,... i naravno brdo cokolade!!!!!
 
Meni su se skoro toliko jele sarme da je to bilo neverovtno, na kraju sam zvao moju mamu, rekao joj da napravi, dobro ih spakuje i posalje mi po autobusu :))))! Nemojte se smejati previse. A cokolde obozavam i ja, nadam se da ih tu ima?
 
Komsa:-):
Komsho nemoj da si nervozan :D Samo TRANHILJO
Anonymous:
- Litro de leche S/. 2.00 ($ 0.57)
- Gaseosa Coca Cola Personal (0.5 L) S/. 1.70 ($ 0.48)
- Chocolates Nestle (100 g) S/. 1.00 ($ 0.28)
- Pan (un pan personal) S/. 0.15 ($ 0.43)
- 1 Kg de carne de res (Vaca) S/. 12.00 ($ 3.42)
- 1 cajetilla de cigarrillos (20 unidades) S/. 4.50 ($ 1.28)

S/. es el simbolo de NUEVOS SOLES

IMA U LIMI, PERU
 
DusanSd:
Meni su se skoro toliko jele sarme da je to bilo neverovtno, na kraju sam zvao moju mamu, rekao joj da napravi, dobro ih spakuje i posalje mi po autobusu :))))! Nemojte se smejati previse. A cokolde obozavam i ja, nadam se da ih tu ima?
:( Nema Dusane... Makar ne na mjestima gdje ja kupujem namjernice... Ima onih cokoladica tipo Snickers, Twix,...etc, ali bas, bas cokolade u tabli, pa jos da je s ljesnjacima,...nema.
Sto se pak sarmni tice... Trazit cu majku sad kad dodje da me nauci kako se kiseli kupus. Sjecam se da je ona isprobavala neke metode u crnoj vreci za smece (? :D ). Ako nije jako komplicirano i ako ne smetaju visoke temperature- obacajem da cu se pobrinuti i da nam toga ovdje ne fali!!!!!
Kad se vidimo? Zelite li da Vam pomognemo pronaci neki smjestaj za prvu ruku?
 
Pa za sada akosve bude po planu dolazim 22 ovog meseca. Ne znam jos sa 100% sigurnosti, ali svakako do kraja meseca sam tu. Mozda cak i neki dan pre 22 ovog meseca. Jos cu vam ja javiti detalje kad ih budem i sam znao. Poslali ste mi na mail broj i ja sam ga memorisao u moj mobitel tako da cemo sigurno biti u kontaktu. Znaci da nakupujem tonu cokolade kad budem dolazio :)
pozdravi od Dusana
 
A jer ima tu nase stampe, ja ne mogu bez dnevnika i nasih novina :) , volim da znam sta se desava na nasem brdovitom balkanu, Verujem da se pink ili htv ne gledaju tj da ih nema tu.Isto tako verujem da ne stizu ni novine.Obavestavate li se ikako o ovim nasim prilikama ili da zaboravim ovaj pakao ovde, i kada dodjem prepustim se plazama i suncu :)
 
DusanSd:
A jer ima tu nase stampe, ja ne mogu bez dnevnika i nasih novina :) , volim da znam sta se desava na nasem brdovitom balkanu, Verujem da se pink ili htv ne gledaju tj da ih nema tu.Isto tako verujem da ne stizu ni novine.Obavestavate li se ikako o ovim nasim prilikama ili da zaboravim ovaj pakao ovde, i kada dodjem prepustim se plazama i suncu :)
Ja se jednom mjesecno ubacim na Novi list on line( regionalne Hr. novine, Rijeka)... Poslije sam samo lose volje...Crna Kronika je uvijek prepuna uzasa...i cini mi se sve gorih, i gorih... Situacija se od mog odlaska, na zalost, u Cro nije mijenjala na bolje; dapace- jos je gore... Neki od mojih prijatelja ostali su bez posla, neki se guse u kreditima- kao bijelo roblje...Frendica zatvara svoj obrt; ugusili je porezima i davanjima... a promet joj se prepolovio...
Imam puno prijatelja iz Srbije; vjerujem im kad mi kazu da je tamo i gore... Ni prijatelji iz Italije ne kazu da im cvjetaju ruze; tesko je sa konja na magarca pasti... Nekad su ima place bile 2.000.000 Lira; sad nisu 2.000 E... Nigdje nije lako...
Jedan je zivot Dusane; zato - palme, sunce, more... pa dok traje!!!!
 
Tako sam nesto i zamisljao da ti pravo kazem, citao sam ja mislim bas na Pedjinom situ da je dom rep zemlja sa najmanje srcanjih udara na svetu. valjda se ljudi nikada ne nerviraju i ne jedu masnu svinjetinu. Dobro je, ja jako volim da jedem ribu sto znaci da cu se super uklopiti.A za nas brdovit balkan si u pravu, nikada se nista nece promeniti, sve samo ide nagore. Ja sam u Srbiji imao neku firmicu i uvozio neki industriski margarin za pekare iz it, dok mi nisu nametnuli takve poreze da bih bio u gubitku da sam nastavio da radim. A sve to uradise da bi oni (koji su na vlasti) mogli da uvoze bez poreza i carina... muka mi je vise od svega toga, pa sam resio da se zavalim na neku plazu i pijem koktele :) Pozdrav Dusan
ps. E da koja je razlika u vremenu? I koliko traje let?
 
DusanSd:
koja je razlika u vremenu? I koliko traje let?

Ako se dobro sjecam nas let je trajao 9 sati!!! Iz Minhena do Puerto Plate- sjever otoka. Probajte eskivirati taj aerodrom; St. Domingo ili La Romana su blize ovoj zoni.
Sad se opet mijenjalo vrijeme u EU, pa smo opet na 6 sati razlike; kad je tamo podne, ovdje je 18.00. Mislim da je tako... :D Svako malo me netko probudi telefonskim pozivima... :?
 
mozete li mi molim vas pogledati koji je odnos euro i americki $? Za jedan e koliko se dobije $ kada se tu u banci menja, nije hitno ovih dana :) ! Da znam sta cu sa parama kad krenem :)
 
Sto bi doslo 1.259$ za 1000e sto i nije tako lose. Ali ne verujem da se moze toliko dobiti, jer dok prodas e po manjem kursu a kupis $ po vecem... U najboljem slucaju ispadne 1.150$ za 1000e.Ne valja odnos nikako kada je veca cifra u pitanju. hvala
 
DusanSd:
Sto bi doslo 1.259$ za 1000e sto i nije tako lose. Ali ne verujem da se moze toliko dobiti, jer dok prodas e po manjem kursu a kupis $ po vecem... U najboljem slucaju ispadne 1.150$ za 1000e.Ne valja odnos nikako kada je veca cifra u pitanju. hvala
Dusane, na banku mozete staviti i eure, bez da radite konverziju u dolare. Podizete si i mijenjate u pesose onoliko koliko Vam treba. Kod vecih kupnji ili inistirate na pesoskom placanju ili dajete eure po prodajnom tecaju, a onaj tko Vam prodaje nesto kasnije nek' radi konverziju ako bas hoce...
U svakom slucaju drzim da je bolje doci sa dolarima, ali...najveca novcanica je 100...
 
Miguelito!! como tas? pucha hace uffff!!! que no se nada de ti. como has estado? por lo visto te esta yendo muy bien y me alegra porque siempre has demostrado ser un chico con bastante capacidad. eres lindo y espero que te siga yendo tan bien como hasta ahora. sigo con el mismo numero y viviendo donde siempre, si necesitas algo aqui toy!!!!! :)
 
Jurcao nesto po bankama, imam dve kombinacije za pare i nije nikakav problem. Mogu mi drugovi prebacivati sa njihovog racuna,mogu ja internetom sa svog grckog, mogu poneti platnu karticu i novac podizati tu na automatima (u pezosima) tako da cu to lako. Bar sam jednu brigu prebrinuo. I ovde pocelo da biva jako lepo vreme, nikad nisam kuci, i jurcam oko tu jos nekih priprema jer me nece biti dugo. Ipak idem mnogo daleko, ne mogu dolaziti kuci jednom mesecno. Eto toliko od mene, sada je tu kraj sezone? Bar nece biti guzvi :) Pozdrav
 
Jer je skup benzin tu? Jer su dobri putevi, jer bih ja cim dodjem kupio prvo neki bolji motor kao sto je suzuki gsx-r ili yamaha r-1? ima li toga? A auto bih sacekao da mi posalju ovi moji iz amerike. Vidim na nekim sitovima da su americka vozila poprilicno jeftina. Mozda sto imaju mnogo kubika a benzin skup ili??? Pozdrav
 
Je, ova dva mjeseca, 4. i 5. su periodi niske sezone, mada sam ja jucer bila na nekom sastanku u Barcelu i uopce ne izgleda tako... Malo je mirnije, ali ljudi ipak ima; sada su cijene smjestaja nesto nize. Sezona je opet u punom jeku od 6.- 9. mj. Onda opet mala pauza do 12. Onaj dio, od 12.- 4. uvijek ima najvece cijene i najvise je turista upravo tada.
Sto se goriva tice- da, dosta je skupo. Mi imamo veeeliku jeepetu koja je stalno "gladna" :? ...
1 galon je 90 pesosa. Razmisljali smo o tome da stavimo plin- to je pak jako jeftino, ali su nam rekli da za nasu jeepetu to nije rjesenje...
Naravno da ima ovdje i motora svih vrsta; vidim ih po cesti, ali se ne sjecam da sam vidjela ducane gdje se prodaju... Nisam isla za tim; da budem iskrena. Motore sam vozila tako davno... Vise nemam herza za to! 8) A rekla bih da ni ovdasnje ceste nisu bas... Ima tako modernih i dobrih dionica, kao npr. od Santo Dominga pa do Juan Dolio, te od St. Dominga prema Santiagu. Medjutim, ostalo i nije bas u kategoriji "dobrih"; cheste su i rupe (jako je puno kamiona- mislim da ih oni unistavaju; kako veliki kamioni!!!!), a s druge strane chesti su i "lezeci policajci"- u turistickim zonama... Jeepeta je ovdje zakon; definitivno.
 
Koliko je jedan galon :) mislis da ja imam predstaavu :) Pa i ja cu kupiti neki dzio onda, ali moram uz njega i neki dobar i brz motor... oni su mi slabost :)
 

Back
Top