win xp 64 i ram

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
vako;
imam 2 X 1gb ddr2 667 Kingston
upravo sam turila jos jedan modul 2 gb 800 (nije bilo 667 pa reko samo ce spusti i ovaj na 667...) Kingston

win se podigao (sto je valjda dobro...) i radi...medjutim, prijavljuje samo neku magicnu cifru
od 2,93 gb...kako li je na to dosao da mi je znati...:confused:

elem, maznuo mi je 1 gb ram-a koji mi treba hitno, najhitnije jer veceras
palim render, a O. nije tu....i tako...pomagajte :rida:

ps procesor je Intel Core2Duo 6600, a ploca Asus P5B
 
Poslednja izmena:
e, sve sam to vec probala...mijenjala raspored...
a nije moguce da nisu kompatibilni jer onda ne bi ni vidio 3 gb...mislim, turila sam mogul od 2 gb
i u BIOSu vidim "pola" tog modula...znaci, 3008 Mb...jbte, koji crnjak....:sad2::sad2::sad2:

ps inace, nije to ta ploca...ova sto si ti naso podrzava i neki Hypernesto RAM 1066...
ova jok

a evo je i ova

http://www.itsvet.com/proizvod/asus-p5b-e/comp_comp_mboard/20/503
 
Poslednja izmena:
e, uspjela...za sada
u BIOSu uradila/enable neki "remap memory"...
sad vidi svih 4 gb
medjutimm, kazu da oce pucat Win zbog toga...i prvi put mi stvarno prso, al sad radi :D

el ima neko neku ideju; mozda flesovanje BIJOSA...neka slicna preverzija? :per:
 
@ eternal dream fala na trudu, drustvu i pomoci

@ dezurni experti fala sto ste mudro cutali :mrgreen:


ovo radi, a tema nek ostane ako naidje neki nesretnik sa slicnim problemom

jupijajeeee....najgora sam od sve zemske djece i sad odo renderovat :cao:
 
Ne verujem ni da ces uspeti da podesis da ti memorija radi u toj kombinaciji imas 2x1gb plus 1 modul od 2gb i jos su razlicite frekvencije...Poslusaj moj savet prodaj ta dva modula od po 1gb i kupi jos jedan od 2gb taj remap memorije je dosta nestabilna stvar i moze da ti zezne vise od samog windowsa..bez obzira sto ti za sada radi....a da flesujes bios samo zbog memorije je bespotrebno posebno zbog toga sto znam da ti nece nista pomoci ...ponavljam prodaj ta dva modula od 1gb (jos mozes da dobijes fine pare za njih) dodaj 5-6 evra i kupi jos jedan modul od 2gb
 
E da da ne zaboravim da isto tako treba da gledas da li su moduli jednostrani ili dvostrani (tj. cipovi sa obe strane memorije ili samo sa jedne strane) ...naravno kad uzmes taj modul od 2gb gledaj da bude isti kao ovaj koji si sada kupila- jednostran ili dvostran...
 

Back
Top